• Справді подія історична, я не те що не очікував від гугля такого, я просто не думав, що таке може статися незабаром. В принципі система буде на 70% автоматизована наскільки я зрозумів, а людський фактор буде доповнюючим, проте основним у побудові видачі, вважаю буде великий стрибок у майбутнє

 • Там где есть ручная работу – есть риск предвзятости отношения, взяточничества, лоббирования личных интересов и т.д.
  Т.е. нельзя сказать – ботовый поиск это лажа, а личная оценка экспертов это круто. Просто это другой уровень, со своей спецификой: он исправляет одни ошибки, зато вносит другие.

 • Алексей Качаев, в цьому питанні я солідарний з Sidirom-ом – особиста оцінка експертів, звісно ж, навряд чи буде використовуватись сама по собі. Але якщо йдеться про високочастотні запити чи грошовиті ніші, у топ яких “пролазять” нечисті на руку сайти – то тут без людської модерації складно обійтися.

  І хоча до НЕангломовних сайтів ця тенденція дійде, мабуть, ще не дуже скоро – все ж мене радує те, що пошукові системи перестали повністю покладатися на автоматизований процес. Все-таки машину легше обдурити, ніж людину.

  З іншого боку – це кінець ери горемонетизаторів, які намагалися зробити гроші на порожньому місці. Тепер, для того, щоб отримати прибуток, потрібно буде запропонувати людям реальну цінність. І це радує!

 • не ображайся, але фігню написав. визначально цінність пошуковиків була саме у тому, що там були певні (хоч і таємні) критерії ранджування результатів. тепер ґуґл стане лише ще одним каталогом.

  зараз ти виглядаєш як та мишка, яку образили насравши у норку. один сайтєц що потирив дорогоцінний контент – і ти в образі на весь всесвіт. та нічого не коштує твій контент як блогера (якщо ти звісно блогер), коштуєш гроші саме ти. зі всіма своїми каментами та реакціями (іноді навіть неадекватними). можна потирити весь твій сайт, перекласти його на албанську, але це не принесе того, за що регулярно читають блог – особистість.

  пошуковики просто остаточно підірвались на “бомбі мегабітовій” Станіслава Лемма й припиняють боротьбу. якщо 90% вебу і так не індекусвалось, то визнання калічності ідеї можливо і народить “нову мережу”. а може, просто ІТ увійшов у фазу зношенності основних фондів. побачимо.

 • яким чино будуть люди визначати найкращий серед порносайтів? Голосуванням в кого довший? чи хто глибше засовує на сторінках сайту?.
  А як визначити кращий серед сайтів про віндовс?

  Може Ви і не чули але існують біржі антикапча. Ставиться клієнт на локальну машинку і присилаються раз в певний період малюнок, який треба розгадати і відправити розгадку. В результаті десь в інтернеті з’являється спам-коментар або постінг на форумі або або або …

  А тепер трошки доробляєм дану біржу щодо голосувань за той чи інший сайт і все – людина отримує 1-2 центи за клік і сайт майкрософта стає PR -100.

  2none_smilodon – таке відчуття, що тебе або зачепила тема мишки, або мишкою ти колись був і тепер ненавидиш всіх, кому “серуть в норку”. Невже твій сайт, який сірим по сірому, хтось може прочитати? благо в опері є стиль – чорний по білому. не ображайся, нічого особистого, просто не було бажання розбиратись на твому сайті , як знайти місце де відгуки про читабельність.

  А тема про гугль – НМД – перебільшена. В того ж яху з незапам’ятних часів існує дана функція повідомлення про спам в пошуку. І працює. І ніхто не жаліється. Просто вона точно модерується.

 • 2podarok:
  Дивись …. На відміну від тебе, я відомий персонаж …

  Наздоженеш мене хоч раз в піпськомєрялках, і поговоримо як рівні. А поки-що твоє місце під плінтусом.

 • Побачимо, побачимо. З одного боку все виглядає непогано. Однак це ж на папері.
  Якщо є тисячі тролів, що готові писати коментарі за копійки, ще тисячі, що клацають на посиланнях та переглядають по декілька секунд сайти, тисячі спам-розсилок, то знайдуться й сотні та тисячі тих, хто буде займатись зливанням сайтів в пошуковику. І якщо не буде нормальної модерації, то в низу списку виявляться цілком цивільні сайти з яких зливають контент.
  А що таке ота самісінька “нормальна модерація”? Наприклад, є два сайта одної тематики: на першому автор власними силами генерує масу унікального та корисного контенту, витрачає масу часу, можливо наймає когось, а інший сайт копіює його. На зразок того, як це було з даним блогом, тільки трішки вдаліше: звантажує зображення, змінено дизайн, за копійки найнято молодого студента-редактора, що годинку на день витрачає на редагування тексту, щоб не було прикрих помилок в результаті автоматичного перекладу. Ще й шаблон змінено про всяк випадок.
  Припустимо, власник першого ресурсу знаходить другий ресурс. І впізнає там свій контент, перекладений та можливо відсотки так на 2 модифікований заради адаптації до нової мови. А ще більш ймовірний варіант, що контент розбавлено чимось іншим. А якщо все досить грамотно зроблено, то ймовірність знайти такого клона є мізерною. Просто пощастило, роки так через півтора після його появи. Ну і відправляє він його в спам за якимось запитом, та ще й власним читачам рекомендує зробити теж саме.
  Якщо це блог українською, а перекладали російською і грамотно просували, то може виявитись, що читачів у клона буде більше ніж в оригінала, що позиції в деяких пошукових системах (ну в Яндексі, наприклад) будуть вищими за оригінал. І чи можна бути впевненим, що модератор визнає клон створений суто для заробітку, але створений досить грамотно, клоном?
  А якщо в певний момент клон захоче втопити оригінал? Показники в нього вищі, кошти можна вкласти в таких от клікерів, спамерів, контекстну рекламу, ще там щось… І за два місяці клон буде порівняно з оригіналом значно вище.
  Приклад синтетичний, однак я не дуже розбираюсь в технологіях чорної оптимізації, заробітку на сплогах і т.д., тому впевнений, що брудні оптимізатори знайдуть способи обходу та можливість скористатись і цим. Хоча час все розставить на свої місця. Впевнений лишень, що порятунок від спамерів та чорних оптимізаторів нам поки-що не загрожує, та й біржі лінків ніхто не буде прикривати найближчим часом.

 • Хех.. Цікаво оце читати, як хід Google викликав перехід на особистості, міряння розміром, глибиною та взагалі образи одне одному. Навіщо цей бруд в коментарях?

 • народ, ну тут же вам не Корр… дуже прошу не переходити на особистості. А тим більше – особисті погрози. Вони все-рівно проіснують тут не довше, ніж мені знадобиться часу, щоб зайти на сайт і відредагувати.
  на 100% солідарний з GrAndSE – алгоритми гугла (а тим більше – потенційні алгоритми, яких ще навіть не існує) – це зовсім не причина ображати одне одного. Будь ласка, давайте поводитися як адекватні особистості!

  тепер до суті

  визначально цінність пошуковиків була саме у тому, що там були певні (хоч і таємні) критерії ранджування результатів. тепер ґуґл стане лише ще одним каталогом.

  а хто сказав, що тепер критеріїв ранжування не буде? Навпаки – вони стануть більш досконалими. Все, що вдається зробити роботам – робитимуть роботи. Але є і речі, які їм не під силу. І саме цими речами займатимуться люди.

  Google повинен бути абсолютно нерозумним, для того, щоб займаючи перше місце у світі на ринку пошуку, ризикувати довірою до себе своїх же користувачів. А саме це й трапиться, якщо результати видачі цензуруватимуться. Повірте, Гугл люблять не за те, що він Гугл – а за те, що на даний момент він найкраще в мережі шукає інформацію. Якщо це зміниться – то користувачі швидко знайдуть альтернативу.

  З іншого боку, наївно ранжувати видачу переважно за лінками і при цьому сподіватися, що “хороші білі і пухнасті” вебмайстри не знайдуть способів використовувати принципи ранжування собі на користь. Звісно, можна банити за продажні лінки. Але для того, щоб позбавитися від них, потрібно не банити – потрібно просто змінити алгоритм. Саме цим зараз і займається Гугл. Що в нього вийде, думаю, побачимо згодом.

  І ще раз, люди, не втрачаймо свого обличчя! Чесно, після деяких фраз сказаних вище, просто починаєш гірше думати про людей, яких раніше поважав…

  Думаю, ніхто не дивуватиметься, якщо наступні коментарі з переходом на особистості чи висловленням брутальних думок одне про одного просто видалятимуться… Дякую за розуміння.

 • none_smilodon
  8))
  %)))))))))))))))))
  Респект тобі… Шикарно пишеш. Буду постійним читачем.
  ——–тема закрита, сорі Ярославе, що став причиною такого сміття———-

  Google повинен бути

  ніхто не повинен. Насправді компанія має якісь внутрішні показники і орієнтується на них. Відповідно ми можемо лише робити якісь припущення щодо того чому саме виникла потреба в ручному коректуванні виводу пошуковика.
  Інша справа, що який для цього потрібен ресурс.

 • “зараз ти виглядаєш як та мишка, яку образили насравши у норку. один сайтєц що потирив дорогоцінний контент – і ти в образі на весь всесвіт.”
  Ви явно перебільшуєте шановний, але розсудіть самі, людина рік наполегливо працювала, писала день у день, шукала матеріал, друкувала, і тут помічає, що створено такий же сайт, тупо перекопійований і перекладений на іншу мову, звичайно ж буде образа в душі, тут хіба що нічого б робот не відчув.
  На весь всесвіт? Людина просто пробує застерегти інших, щоб ні в кого ніколи не було таких проблем, адже вона пережила це на власній шкурі.
  “можна потирити весь твій сайт, перекласти його на албанську, але це не принесе того, за що регулярно читають блог – особистість.”
  Я думаю викрадача контенту Ярослава цікавили явно не читачі, а прибуток…

 • Любі Друзі, є певна різниця між критеріями які існують в алгоритмі машини, й критеріями які існують в голові людини. Щоб у цьому переконатись, щільно познайомтесь з будь-якою бюрократичною організацією. У машини немає особистих уподобань, антипатій, друзів та психологічних тарганів у голові (алгоритм теж можуть підганяти “під потреби”, але це все інша історія). Теорія бюрократії Вебера зазнала поразки саме за рахунок людського фактору.

  Перший скандал щодо ручного ранжування, стався з ґуґлом (по-пам’яті) ще 1999 року (здається звалось “нульовий лінк”). Тоді це викликало бурю обурення. Як пам’ятаю, ґуґл почався як каталог, тому повернення до “ручного режиму” є для мене ознакою деградації. Так, ручне редагування результатів існувало завжди, але в цьому ІМНО не було системності.

  Для мене існує два методи просування: 1. “чесно робити свою справу і сподіватись на соціальні джерела розповсюдження”. 2. чесно всунутись у SEO-війну за потрібні запити, та у конкуренції з іншими, підібрати найкращий спосіб використати критерії пошуковика собі на користь.

  Інше – від лукавого.

 • #comment-10513 – я б такі нахабні коментарі видаляв. Теж мені відомий персонаж, про якого я ніколи не чув :))

  По темі: щоб там гугль не впроваджував, впевнений SEO-шники не залишаться без роботи

 • Ярославе, дурню якусь написав Security Lab. насправді в гуглі купу років пошук суттєво залежав від ручної роботи редакторів. я знаю людей, які працювали на такій роботі

  щодо критеріїв – там дуже чіткі критерії ранжування сайтів. окрім того, оцінка залежить не від однієї людини, кілька людей незалежно один від одного проводять аналіз. якщо оцінка не збігається – то ще 1-2 особам дають на перевірку. очевидно, що система повністю автоматизована. вплив одного редактора майже не реальний.

  чесно кажучи, не дуже розумію, звідки Security Lab взяв інфу про таке “нововведення”


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.