• Мій особистий блоґ – 4 -> 2
  М.П.С.Р. – 2 -> 4
  Де логіка млядь? 😀

 • G3D

  uk.wordpress.org – ось логіка =). Таким же чином Райдужний і навіть Лілумі по 4 отримали =)

 • Он воно шо 😉

 • Я думаю, шо основною причиною стали біржі лінків. По крайній мірі, в мене (на Блогорідері історія така – 5->2->2, на решті проектів зменшились на 1).
  Адже, погодьтесь, вони дають далеко не тематичні посилання. Пошуковій машині це легко визначити, чи на схожі ресурси посилаєтсья сайт.
  А якшо сайт про блогосферу посилається на різні там “подшипники” і “горячие туры” то, вибачайте, але це вже наглість 🙂
  Або згортаємо “удочки”, відмовляємось від бірж, і чекаємо на відновлення показників, або ж рубимо бабло далі. Хоча чим довше ви рубите бабло – тим нижчий стане ПР, тим менше грошей ви заробите.. і так далі.

 • Я завтра згортаю біржу в себе. Слідуйте моєму прикладу!

 • hellveen, власне, для того я й розпочав тут цю тему, щоб спробувати визначити, чи причиною зниження PR стали біржі лінків чи щось інше? Справа в тому, що на авторитетних SEO-ресурсах говорять – самі по собі лінки не впливають на показник PR. Жодним чином. PR залежить тільки від того, скільки і яких ресурсів посилається на вас. І не залежить від того, скільки і куди посилаєтесь ви!

  За занадто велику кількість посилань може бути пониження вас у пошуковій видачі. Але якраз цього не сталося. Принаймні по тих позиціях, за якими велося спостереження, сайт залишився на своєму місці. Так само не скоротився і трафік з гугла.

  До речі, Хелвіне, а ти зняв біржі лінків? Якщо так і причина дійсно була в них, то по ідеї тобі повинен би був повернутися попередній PR? Наскільки я розумію, наразі цього не сталося! Значить причина все-таки у чомусь іншому?

  Просто не хочеться діяти згаряча – хочеться дійти зваженого висновку! Тим більше що у часи кризи навіть тих 200-300 доларів, що приносять біржі лінків – це доволі відчутний “додаток до прибутку”. А сам по собі PR (якщо він навіть жодним чином не впливає на ранжування сайту) – не що інше, як пустопорожня пузомірка! А в такому разі, якщо я не заробляю на біржах лінків, то яка мені різниця, чи в мене PR10 чи PR1? Просто задля того, щоб перед кимось похизуватися?

  Знову ж таки деякі спеціалісти стверджують, що для гугла окремі сторінки з PR2 важать більше, ніж PR7… Так що не все так однозначно…

  Словом, біржі лінків я поки-що згортати не буду. Подивимося як далі розвиватимуться справи. Або поки не буде наведено беззаперечних свідчень, що саме продажні лінки впливають на зниження PR. Бо якщо чесно – тут у мене дуже суттєві сумніви (занадо багато сайтів, які не розміщували PR втратили цей показник і занадто багато сайтів, які розміщували їх – навпаки, здобули PR).

 • Я теж притримуюсь тої думки, що не все так однозначно. Але якщо біржі в найближчі тижні перестануть приносити відчутну віддачу в грошовому еквіваленті, то я їх, напевно, зніму. Хочу побачити, як це змінить показники.
  Наразі у ксапі я зменшив кількість посилань удвічі.

 • Ви не пробували аналізувати зворотні лінки на сайт і самі сайти? Я думаю що впали показники у тих сайтів що посилались, і відповідно і впали показники і тут.

 • Pingback: XAP.ru Ефекти від рекламних компаній. Частина перша - PageRank 0 | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-01-03 | seo | 471 | uk()

 • LOG

  Кого злюбив, а кого і незлюбив.
  Більше посилань на Ваш сайт і менше зовнішніх посилань на Вашому сайті – залог успіху.

  Всіх з Новим Роком!

 • А мені мій блоґ підняли з 0 до 3, на інших сайтах теж підняли. Так приємно.

 • Я, звісно, не Гугль, але я люблю ваш блог 🙂 Приємно читати ваш аналіз, просто красиво написано, та ще й аналіз досить якісний 🙂 З Новим Роком і Різдвом, при нагоді.

 • в мене на двох блогах зріз +1, на сайті теж зріз +1 🙂 бірж не маю, тільки адсенс.

 • http://werter.org.ua/2008/12/31/apdejt-pr-31122008/

  Ось і істинна причина падіння.

 • Ну у мене на особистому блозі jarofed.com також піднесення з 0 до 3. Це називається “бонус новачка”.

  Станіслав, дякую, приємно це чути! Я також читаю ваш блог з превеликим задоволенням. Коли він оновлюється, звісно!

  WeRteR, у тій статті, посилання на яку ти дав, немає причин падіння! Є тільки констатація самого факту. Хоча я знаю, про які причини ти думаєш. Біржі лінків… Ну що ж, можливо! Але можливо й ні!

 • LOG

  Мені здається в xap.ru справа. Видалив свій блог з нього

 • LOG, поділишся результатами, чи повернеться після цього PR.

 • Якщо справа торкається хап.ру, дійсно важко буде знайти аналог 🙁

 • Sidirom, чесно кажучи у мене є таке переконання, що справа тут не у ксапі, а у біржах лінків, як таких. Гугл бореться з продажними посиланнями – це відомо. Не виключено, що він дійсно вирішив занижувати PR тим сайтам, які занадто нахабно торгують лінками (хто зна, можливо з точки зору “великого і могутнього” мій сайт теж потрапив до цієї категорії)…

  В такому випадку виходи два:
  – відмовитися від торгівлі лінками, а значить – і прибутків, пов”язаних з нею;
  – торгувати “в міру”. не нахабніти і не продавати по 5-10 посилань з кожної сторінки. Люди, які давно вже з”їли на цьому собаку, стверджують, що помірна “торгівля лінками” не призводить до штрафних санкцій з боку пошуковиків. Якщо говорити про ксап – то перша умова: НЕ ПРОДАВАТИ ЛІНКІВ АВТОМАТОМ – ТІЛЬКИ ВРУЧНУ І ТІЛЬКИ З ДОРОГИХ СТОРІНОК.

  Хоча ні, брешу, є ще й третій спосіб – забити на той PR і спати спокійно! Ранжування сайтів вже давно від нього не залежить!

 • g_i

  гугл зажрався.
  надто багато на себе бере – так мені здається.
  таке, мабуть, неминуче коли хтось один отримує надто багато влади в одні руки(((

  АБСОЛЮТНО згоден, шо неприємно залежати від когось коли робиш якусь справу.

  а ще – ДУМАЮ, АЛГОРИТМ ранжування взагалі пора кардинально міняти.
  і не враховувати ніяких лінків – вхідних, вихідних тощо. на чомусь іншому базуватися: бо це вже індустрія ціла виросла на тих лінках (сєо всяке, біржі тощо), і СПРАВЕДЛИВУ ТА КОРЕКТНУ видачу годі вже й шукати.

  всьо, алгоритм віджив своє: так, був геніальним ТОДІ, революція пошуку і все таке.
  але пора думати над чимось іншим – а то як би хтось так само як гугл колись не попустив його десь далеко-далеко

 • Ну думаю третій спосіб мало кому підійде, ми вже розпещені “прибутком” з PR імхо 🙂
  Погоджуюся, краще продавати менше лінків і лише зі сторінок у яким високі показники.

 • Виходить замкнене коло – чим більше продажних лінків – тим менше ПР – тим менший прибуток

 • jin

  У мене PR3->PR0 🙂 У моєму випадку я знаю чому, міг попережити, але було лінь. зараз можу виправити, але знову ж – лінь, і крім того, мені абсолютно все одно, який pr на блозі

 • hellveen, згоден щодо замкненого кола. По-моєму, воно навіть ширше. Адже якщо PR не впливає на видачу та трафік – то єдина його цінність – це можливість “продати”. Але знову ж таки – що більше ти продаєш – то нижчий у тебе PR. З іншого боку, якщо не продавати (щоб збільшити PR) – то цей PR виходить зовсім непотрібний (адже єдина його цінність – у продажі). І так далі по замкненому колу. 🙂

  jin, просто заради статистики: ти також використовуєш біржі лінків? Думаєш, падіння пов’язане з ними?

 • А якщо дорости до професійного рівня і продавати лише банери та контекст, то той ПР уже нікому не буде потрібен, хіба для власного самолюбства 🙂

 • jin

  2jarofed: використовую (-вав), у моєму випадку 100% не пов’язано. якось за пивом розкажу

 • Не знаю як “авторитетні ресурси”, а сам Гугл каже, що на PR сторінки впливає якраз “якість посилань” на сторінці – що автоматично регулює і PR сторінки на яку посилаються: методом зменшення “ваги” посилань, ага. А от на пошукову видачу PR ніяк не впливає – знову ж таки за словами Гугла.

  Що до “нескорочення трафіку з Гугла” коментувати не буду. 🙂

  Якщо PR – “пустопорожня пузомірка” – то немає підстав для хвилювання, ага? 😉

  Біржі лінків згортати не треба – вони й самі згорнуться, щойно криза дійде безпосередньо до найнижчих шарів піраміді під назвою “SEO”.

  Що до “Української блогосфери”: до всього іншого ти ще й втратив посилання з Вікіпедії – тепер у “тематичній статті” українською мовою розміщене посилання на інший говносайт – гадаю цей чинник мав чималу вагу. До того ж на сьогодні твій ПіАр вже відновлено: 3/10 – співчуваю! 🙂

  Народ, а давайте будемо чесними самі з собою, ага. 🙂 От ви кажете “Гугл зажрався!” Ну добре – зажрався – така от бяка. Але кому тоді будуть потрібні ваші посилання, якщо не буде Гугла, який їх враховує, тож не буде від них, від посилань, геть ніякого ефекту взагалі? Хто віддаватиме 200-300 баксів за незрівнянне щастя розмістити лінк на себе любого на ваших блогах? Гугл може й зажрався, але у цьому питанні дехто забуває, що ті самі “200-300” – це не що інше, як, так би мовити, недоїдки з панського столу і “посадити пана на голодну дієту” не вийде аж ніяк, бо пан ще якось виживе, бо ж саме пан потрібен людям, а от що до “тих хто має 200-300” – то окрім самих себе вони навряд чи комусь потрібні.

  Ще раз пропоную проаналізувати суть роботи бірж лінків і джерело надходження грошей до цієї піраміди. Хоча кому воно треба… 🙂

 • g_i

  ага.
  я вже давно казав про ті “200-300” та про ЗАГАЛЬНИЙ НЕГАТИВ ВІД КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ БЛОГОСФЕРИ. ага.

  чомусь вже ніхто й не розділяє поняття “блогосфера” і БАБЛО, БАБЛО, БАБЛО (ага?).

  тобто якшо я кажу шо алгоритм пора міняти – то я врахував при цьому те, шо ці всі заробітки припиняться. інакше не казав би про такі речі, ага.

  загалом – згоден з усім, крім отого моменту про “БАБЛО, БАБЛО, БАБЛО” (ага)

 • Якщо збільшити рівень тиску на “баблорубів” з боку пошуковиків та агресивніши реагувати навіть на сайти “трохи бабла”, не кажучи вже про “бабло бабло бабло” – хіба треба буде міняти сам “алгоритм”? Чим саме, власне, сам “алгоритм” наразі не задовольняє? Тим, що у пошуці зараз більше “бабла”, ніж корисного змісту? – навіть не “контенту”, а саме “змісту” взагалі!

  Так, алгоритми також треба міняти, але, на превеликий жаль, слід також визнати, що сучасна модель “монетизації контенту” не тільки не спрацювала, а й “спрацювала навпаки”: замість підтримки “змістовних сайтів” гроші системи ллються у бездонну горлянку “генераторів контенту” і саме останні стрімко і цілеспрямовано сьогодні фактично навіть не “захоплюють” веб, а просто стають замість нього. З якого боку не підійду, а я не бачу більш-менш доладного виходу з цієї кризи: з одного боку, замовникам фактично (майже) байдуже, звідки саме до них прийде клієнт – зі “справжнього змістовного сайту” чи з “генератора контенту” – у більшості випадків це буде таки той самий клієнт; з іншого боку – таким чином увесь веб швидко перетвориться і вже перетворюється на “виключно комерційний контент”: за прикладами далеко ходити не треба бо в нас є чудовий приклад – телебачення. Як розділити “генератори контенту-трафіку” і “звичайні сайти” і головне: чи справді це комусь потрібно – ось два питання “про інтернет”, які турбують мене останнім часом і відповіді на які я, на жаль, не знаходжу. Непоганим виходом була би декомерціалізація як така інтернету взагалі – але це надто утопічний сценарій… 🙁

 • The Lex, наївно виправдовувати недоліки системи вадами її учасників. Це все рівно, що пустити вівцю до вовків і просити останніх зберегти їй життя.

  Навіть малюку зрозуміло – щоб вберегти вівцю – потрібно не пускати її до вовків. Чи за аналогією – щоб знищити біржі лінків – потрібно просто створити алгоритм, який не враховуватиме лінки, як основний важіль ранжування. Наївно штрафувати окремі сайти, якщо не змінювати при цьому алгоритм.

  Можна провести експеримент – вбити половину вовків відразу після того, як вони з’їли вівцю. І після цього з відчуттям виконаного обов’язку випустити у ліс наступну вівцю. Мовляв – вовки вже знають, що овець їсти не можна! Але всі ми вже знаємо, що станеться, чи не так?..

  Мораль: Не потрібно вбивати вовків! Треба просто тримати овець подалі від лісу!

 • а сам Гугл каже, що на PR сторінки впливає якраз “якість посилань” на сторінці – що автоматично регулює і PR сторінки на яку посилаються: методом зменшення “ваги” посилань, ага. А от на пошукову видачу PR ніяк не впливає – знову ж таки за словами Гугла.

  Скажи де така трава продається – я теж пихну собі.
  Ніде.
  Ні … не так..
  НІДЕ не написано яким саме чином гугль рахує PR

 • Ніде не написано як рахує – і як _не_ рахує теж не написано нє? 😉

  Але що переймаєтеся – приємно! Бояться – значить поважають! (к)

 • Чудова бодряща порція лулзів 🙂

 • Pingback: Святкові зміни на my.ukrweb.info для збільшення перехресного трафіку. Білий список + топ трафік. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-01-05 | ukrweb | 473 | uk()

 • Невже Google почав карати за продажні посилання?

  Давно. Особливо песимізувались сайти що юзали xap.ru. Почитайте обговорення на укр сео форумі – _http://promolab.org/index.php?s=ad87735df818797b5ba7e9e3c20f874a&showtopic=1919&view=getnewpost

  Друге пояснення, яке спадає на думку, може полягати у банальному відбиранні того, що раніше було подароване нам Гулом.

  Я взагалі проти цієї теорії, проте простежувалась позитивна тенденція після попереднього апу, просто тоді в гугля був ювілей…

  Неякісні беклінки?

  435 жирних блогерських беків по гуглю – це дуже якісні лінки.

  Тим більше, що як виявляється Google PR не має жодного прямого зв’язку із ранжуванням результатів.

  Ну це неадекватно. ПР напряму впливає на показники в видачі, просто ви не розрізняєте поняття тулбарний і реальний ПР.

 • Pingback: OpenID - spam дира? Плюси і мінуси технології. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-01-08 | openid | 472 | uk()

 • Так, в мене PR падав тiльки на тих сайтах, що в XAP. Падав з 4 до 2, а потiм до 0.

  Я б зняв XAP. Але де гарантiя, що PR повернеться?

  Може, купити на всi ксапи посилань на свiй сайт у тому ж XAP 🙂 До речi, це скорiш за все допоможе, але ось тiльки грошей жаль :)))

 • Теж знімаю біржові лінки. На блозі ПР впав на одиничку – це мабуть типу попередження. На двох інших, де теж були лінки – до нуля. На сайті де не було лінків – стабільний, без змін. Схильний вірити, що саме продажні посилання винні у падінні ПР. Все-таки, краще вставляти постові – хоч заробіток менший, але повний контроль і не дозволяє ліні оволодіти розумом (все ж таки, щось писати доведеться полюбому 🙂 ).

 • Біржі це норм… просто потрібні геть інші алгоритми 🙂

 • Pingback: ai2ps. Adobe Illustrator - як генерувати сепарований postscript. Професійний кольороподіл. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-01-21 | ai2ps | 484 | uk()

 • Вітаю всіх з черговим апом ПР(02.04.09), хоча вдалим його назвати не можу… 🙁

 • На багатьох сайтах, де стоїть ксап падає ПР…Зараз у вас вже ПР2…задумайтесь…

 • Максиме, відкрию невелику таємницю. Конкретно на цьому сайті ксап не стоїть ще з Нового року (якраз тестував, чи в ньому справа). На сайтах, де він стоїть, ПР не впав. Як бачимо, справа в чомусь іншому.

 • jin

  у “ЕМСГ” PR не змінився, як був 4, так і залишився, а на “ГУЧНИХ ІМЕНАХ” виріс із 3 до 4. Ніяких методів “накрутки” PR-у (а у випадку ЕМСГ – вгалі ніякої “розкрутки”) не було

 • Чув, що організм завзятого курця після того, як він кине палити стає таким як до куріння через 10 років…може, це той випадок? 🙂

 • jin

  через 10 років він (організм курця) стає не “таким самим”, а на 10 років старшим. Як і у некурця 🙂


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.