Ще один тиждень напівлінивого досвятковування новорічних та різдвяних свят – і „Українська блогосфера” знову заживе своїм активним життям. А поки що не дивуйтеся, коли не бачите звичного вечірнього оновлення на блозі. У мене зараз ввімкнений „відпускний режим”.
Сьогодні ж, щоб на Різдво не надто навантажувати вас методологічною інформацією, поділюся деякими планами на 2009-ий рік. От чого-чого – а планів у нас вистачає! І ними зазвичай так приємно ділитися! Адже виходить – поки що ще нічого не зроблено – а розповів людям – і начебто вже можна чимось гордитися. Втім, окрім всього іншого, у бажання поділитися планами з широкою аудиторією є і абсолютно прагматичне підґрунтя: що більше людей знатиме, чим ви плануєте займатися протягом найближчого часу – тим менше у вас шансів цим не займатися. Якусь відповідальність починаєш відчувати, чи що?
Нові амбіції
За минулий рік у моїй свідомості нарешті майже сформувалася картинка, навіщо я всім цим займаюся. Якщо спробувати пояснити коротко: Я відчуваю неймовірне задоволення, коли натрапляю на новий багатообіцяючий український блог, у першому пості якого написано: „Відкрити свій блог мене спонукали в тому числі й записи на „Українській блогосфері”… А той факт, що у 2008-му році вже було кілька таких блогів, підтверджує, що я на правильному шляху.
Був період, коли я замислювався про перехід тематики цього блога у корпоративне русло: міркування про тенденції блогосфери для бізнесу, корпоративні та внутрішні організаційні блоги. Все це начебто якось легше монетизується. Та й „продати” таку ідею компаніям набагато простіше, ніж хоча б якось фінансово виправдати зусилля, витрачені на розвиток блога „для простого користувача”. Втім, на сьогодні я залишаюся вірним своєму читачеві. І розуміння того, що людина, яка давно мріяла про власний повноцінний блог, завдяки постам „Української блогосфери” можливо, таки втілить свою мрію в реальність спиняє мене від того, щоб повністю віддаватися „грошовитій” темі.
Саме цим і зумовлена основна стратегія подальшого розвитку цього блога – я набагато більше часу та зусиль приділятиму методологічному викладенню інформації щодо стоврення, налаштування, наповнення – але головне – специфіці розвитку та просування блогів зі спрямуванням на український сегмент. Ну і звісно ж – яким чином можна отримати вигоду (і далеко не тільки грошову) від ведення блогів. Один із моїх найбільш багатослівних коментаторів Олександр не даремно стверджував, що найбільшою популярністю на цьому блозі користується блок „Як створити блог”. Я докладу усіх зусиль, щоб ця секція не лише продовжувала розвиватися, але й постійно доповнювалася новими актуальними матеріалами.
Зрештою, для своїх рефералів у біржі лінків Xap.ru (про саму біржу можна прочитати у статті „Чому Ксап приносить українським блогерам більше”) я таки допишу посібник по налаштуванню та роботі із системою. Схоже, що дуже багато хто застосовує її не надто ефективно. І не виключено, що саме з цим пов’язані останні проблеми падіння PR у деяких блогерів. Втім, посібник отримуватимуть тільки реферали – тому, якщо ви таким ще не є – поспішіть!
Автор фотографії:
Нова структура
У новому році (а точніше – ще до весни) хотілося б провести певну реструктуризацію „Української блогосфери”, зробивши її більш зручною для користувача. Адже матеріали, які публікуються у зворотньому хронологічному порядку, разом з часом відходять далеко на задвірки прадавніх архівів, і там покриваються пилом, не доступні майже нікому, окрім хіба випадкових „пошукових відвідувачів” з Гугла. Звісно, більшій частині статей туди і дорога! Але все ж певні матеріали явно заслуговують на більше, ніж одно чи двомісячний цикл існування. Саме їх я й намагатимуся воскресити із попелу, як ту птаху фенікс, зробивши більш зручну для користувача систему навігації. Вихід на опорні статті (не залежно від того, коли вони з’явилися) завжди буде присутній із головної сторінки блога.
Нові знання
Признаюся по секрету – цього місяця я таки записався на „Курс про блоги” Сергія Жуковського. Минулого року багато про нього думав, але тоді його вартість видалася мені занадто непідйомною. Цього ж разу я заплатив за курс прибутками з блога і вважаю це абсолютно нормальним – тим більше, що мені справді дуже хотілося зазирнути „за куліси” електронного навчання по блогах. Зараз курс тільки розпочався, тому рано судити про його якість. Я ж сподіваюся, що він допоможе поглибити свої знання у цій сфері і досягнути більш відчутних результатів в улюбленій сфері.
Нові проекти
Окрім всього, про що вже згадувалося вище, у цьому році я планую розпочати ще два нових проекти. Один з них буде дуже тісно пов’язаний з українською блогосферою, а інший – буде дотичний до неї. Власне, якщо все піде так, як заплановано – то другий проект ви зможете побачити вже наприкінці січня.
До речі – давно планую спробувати свої сили у подкастінгу. Можливо, якщо напишу про це тут – то руки нарешті дійдуть!
І звісно ж „Українська блогосфера” постійно продовжуватиме збагачуватися новими цікавими і сподіваюся – винятково корисними матеріалами для кожного, хто хоча б раз замислювався про можливість створити власний блог. Щоб нічого не пропустити, ви можете підписатися на RSS .
За підтримки:
Вам еще не надоел этот кризис?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)