Автор фотографії:
А ще – у нас нарешті з’явилася стратегія!
Припускаю, що більшість українських блогерів навіть не здогадуються, що займаються переважно тактикою. Тактика – це ті дії, які ми виконуємо, безпосередня активність, в якій беремо участь! Написання чергової статті, встановлення плагіна, реклама певного продукту чи налаштування інтерфейсу – все це тактика!
Стратегія – це те, що керує тактикою. Це широке бачення, яке вносить сенс у кожну нашу тактичну дію. Наприклад, встановили ми якесь доповнення до двигунця WordPress… а навіщо? Або поміняли дизайн блога… а який у цьому сенс? Яка користь для загального проекту?
Стратегія VS Тактика
Найбільш яскравою метафорою, яка дозволяє зрозуміти важливість стратегії – є її порівняння з військовими діями. Уявіть генерала, який стоїть на вершині пагорба і через бінокль спостерігає за перебігом битви. Він бачить все військове поле. Тільки маючи перед очима повну картину, він може керувати стратегією і завдяки цьому – перемогти у війні. Він формує стратегію. А конкретне її втілення базується на тактиці солдат!
Тому, якщо ви займаєтесь блогінгом не лише для задоволення власного его (чи щоб віддати данину моді) і вбачаєте у цій діяльності своє майбутнє – переконайтеся, що у вас є стратегія. Що ви не лише пишете статті, встановлюєте плагіни і змінюєте теми – але й постійно і впевнено наближаєтесь до своєї цілі…
Якщо, звісно, у вас є ціль!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:25 україномовних статей, які слід було би прочитати ()