• Коментую – найсвіжіші файли локалізації (лише MO-файли) можна завжди скачати за адресою http://masterpiecer.org.ua/mpcrbiz/releases/localization.zip або .tar.gz (як кому до вподоби)
  Щодо додавання плагыну – здається, його включали в останню збірку (якщо я не помиляюсь). З’явиться Богдан – він скаже точніше.

 • G3D

  Воно з svn не запакувалося. А лінки я був на uk.wordpress.org замінив. Вирішу цю проблему найближчим часом. Окремо файли ґеттексту можна з того ж svn і зтягнути, тому що в деяких випадках додані виправлення не встигають запаковуватись в цілий архів. А в svn дуже зручно слідкувати за ревізіями. Лінк на свн – http://svn.automattic.com/wordpress-i18n/uk/. Там і вище названий плагін можна знайти.

 • Респект локалізаторам, безперечно. Я б представляв тих, хто локалізує WPЄ, робить українську Вікі до державних нагород. Без жартів.

 • *підстрибує і тягне за руки інших* Нам, нам ордени! 😀

 • Вчора при скачувані з офсайту укр версії ставилась чомусь англійська.

 • Щодо “сувою блогів” згідний на 100%. Пуризм (боротьба із засиллям іншомовних слів) – хороший тільки в міру. Акушерку не треба називати “пупорізкою”, WordPress – “Словопрасом” :)), а блогролл – “сувоєм блогів”.
  Щодо всього поста… І що – все тепер чудово й калиново? Для української блогосфери настає час розквіту? Якщо, приміром, я нарешті спроможуся створити тематичний блог на автономній платформі, а не в Юкозі, то можна обирати українську локалізацію WordPress, і буде мені щастя?
  Маю сумніви. А розбивати лоба зайвий раз не хочеться.
  Втім, час покаже, чого вартий синьо-жовтий WordPress 2.7!

 • ELECTRIC, навіть не знаю, в чому може бути проблема. Я завантажував двома днями раніше – все працювало чудово. Будемо чекати, поки з”явиться хтось із офіційних представників. Може вони зможуть зарадити.

  Некрот,

  “І що – все тепер чудово й калиново? Для української блогосфери настає час розквіту?”

  Якщо чекати, що час розквіту настане якось “сам по собі” без жодних ваших зусиль на його досягнення – то так і постаріти можна. 😉 Тільки ви вирішуєте, настане для вас цей час, чи ні. І тут вже не має значення Юкоз, Вордпрес, Друпал чи ще сотня систем керування сайтом. Справа ж не в них!

  З іншого боку, для блогерів, які пишуть українською мовою і користуються WordPress-ом тепер справді стало набагато менше проблем і приводів думати ще й про локалізацію. Локалізація є і виконана на дуже високому рівні. А зумієте ви нею ефективно скористатися чи ні – залежить тільки від вас.

 • ELECTRIC, ти у файлі wp-config.php випадково не змінював локаль?
  поглянь, що у тебе прописано, 67-й рядок має виглядати так:
  define (‘WPLANG’, ‘uk’);

 • І я дуже вдячний хлопакам, особливо Бодькові G3D, дякую, що такі є… мій блог на цьому й працює завдяки ВАМ!
  МИР!

 • define (‘WPLANG’, ‘uk’)

 • “І тут вже не має значення Юкоз, Вордпрес, Друпал чи ще сотня систем керування сайтом. Справа ж не в них!”
  Що стосується якісного контенту – безумовно. Якісний контент важливіший за систему керування сайтом – звичайно. Усе залежить насамперед від самого блогера – певна річ. Але отримати якісну укр. локалізацію з перших рук – одне, а вишукувати можливості десь її взяти – друге. Якщо ж виявиться, що оте “друге” пов’язане, перепрошую, з конкретним “гемором”, то це не заохочуватиме до внеску в розвиток української блогосфери.
  Втім, перечитую пост і коменти інших відвідувачів – усі пишуть, що все гаразд. Доведеться повірити й задуматися над нішею, яку міг би зайняти мій саме укр.-мовний блог. А то такий уже я є, що мені й російською незле пишеться…

 • Некрот, та яка, зрештою, різниця, якою мовою писати? Головне, щоб вам це приносило задоволення, а вашим читачам – користь (і навпаки)!

  Будь-який блог має цінність не через мову, якою він пишеться, а через контент, який вкладає у нього автор.

  Заслуга локалізаторів полягає саме в тому, що вони спростили життя українським блогерам (тим, хто пише українською мовою).

 • Для Вас немає різниці, якою мовою, для мене, для багатьох. А для когось із блогерів – є. Ви ж самі писали, що в Україні підростає покоління, яке не знає (погано розуміє) російську. Якщо вже сьогодні робити блог для цієї аудиторії, то хочеться, щоб з укр.локалізацією CMS не було проблем і не передбачалось. Ні хіба?

 • Pingback: Інтерв’ю з Богданом Варщуком (G3D-ом): Як народжувався український Wordpress! | Українська блогосфера()

 • Локалізація це не лише для тих, хто чомусь не знає англійської (!) мови. Це насамперед для комфорту комунікацій.

 • Pingback: Блог Зеника » Blog Archive » Українська мова для Wordpress 2.7()

 • to: Станіслав
  не зовсім згоден, чому ми маємо прагнути розвивати чиюсь культура а не свою, адж мова це невід’ємна та дуе важлива частина нашої культури.

 • to: jarofed
  Є велика різниця якою мовою писати, адже український інтернет тільки набирає обертів, тому будь-який крок на зустріч розвитку – це наш облов’язок.

 • Stanislav

  Kuzka, please read attentively what I really said: “Локалізація це HE лише для тих..”

  2 Chupatop, there is no obligation to develop Ukrainian language resources, it is the only way to exist for Ukraine.

 • 2 Stanislav
  маячня якась :-/


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.