Автор фотографії:
- Це бажання бути поміченим;
- Або (і) це бажання отримати прибуток!
Бажання бути поміченим може реалізовуватися через створення (залучення на блог) спільноти однодумців, активну участь у житті інших (близьких чи віддалених) за тематикою особистих щоденників, створенням інформаційного „галасу” (buzz) навколо своєї персони тощо. А от з чим складно посперечатися, так це з тим, що якби людина не хотіла зробити свої думки доступними для інших – вона б ніколи не вела щоденник в Інтернеті. Для цих цілей цілком вистачить традиційного блокнота, надійно схованого від сторонніх очей у шухлядці.
Візьміть будь-який інший аспект, який прийнято вважати „перевагою блогінгу” і ви майже напевне побачите зв’язок із „бажанням бути поміченим”. Люди приходять у блогосферу, щоб стати частиною певної спільноти? Так! Тому що хочуть бути поміченими. Люди планують завдяки блогові розвинути свої професійні здібності? Так! Можливо, саме завдяки професійним здібностям їх нарешті помітять. Навіть люди, які створюють особисті щоденники „ні про що” на безкоштовних сервісах, роблять це, вочевидь, тому, що хочуть бути поміченими. Просто вони ще не знають, що їхні записи „ні про що” будуть цікаві максимум кільком десяткам їхніх друзів і випадкових відвідувачів з інших подібних щоденників того ж сервісу (найяскравіший приклад: френди в ЖЖ).
На мою думку існує тільки одна причина, яка може існувати поза „бажанням бути поміченим”. І ця причина стоїть другою у переліку наведених вище основних стимулів до ведення блога. Як ви вже й здогадалися – це бажання отримати прибуток! І хоча в реальності другий стимул надзвичайно рідко здатен існувати без першого (чого не скажеш про протилежне) – все ж я здатен уявити блогера прагматика (хоч і не симпатизую йому), якому абсолютно фіолетово скільки людей побачать і прочитають його блог. Єдина його мета – зрубати бабло!
Жодна із цих причин не повинна викликати сором. Як бажання бути поміченим, так і бажання отримати винагороду за інвестовані зусилля та енергію – цілком нормальні людські емоції. І у більшості випадків вони йдуть рука об руку (можливість заробляти гроші через підвищення власної помітності).
Я довго думав про інші потенційні глибинні стимули для ведення блога, але всі вони в кінцевому рахунку зводяться або до першого або до другого (частіше до першого).
Можливо, хтось із моїх читачів бачить інші стимули, які можуть спонукати до ведення блога і при цьому не зводяться до бажання бути поміченим або заробити гроші? Було б дуже цікаво дізнатися!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)