• “Бажання бути поміченим” — занадто спрощено, як на мене.

  Для мене, наприклад, ЖЖ — вікно у світ. Я майже не відвідую непрофесійних ресурсів, а особливо новинних, тому мені френдстрічка розповідає про останні новини в країні та світі, спортивні події, різні музичні новинки, кіно і т.п. Частково я теж є ретранслятором цих речей для моїх френдів.

  Звісно, бажання поділитись з кимось думками чи там смішною карцінкою можна категоризувати як бажання бути поміченим.
  З іншого боку, я давно відмовився від ICQ, в GT маю менше десятку контактів, лише по роботі сиджу в Yahoo.

  Щодо заробітку не знаю, для мене це далеко.

  Щодо професійного розвитку — не варто недооцінювати цього аспекту. Чи не ти нещодавно писав про те, що для того аби вчитися краще, треба ділитися своїми знаннями? І це правда. Ще один чисто локальний аспект — куцість укранету з точки зору технічної інформації українською. Я вже давно ношусь з думкою писати про свою роботу, але є ряд суб’єктивних чинників, що мене стримують поки що.

  Десь так. Перепрошую за те, що багато слів.

 • ponedilok,

  “я вже давно ношусь з думкою писати про свою роботу, але є ряд суб’єктивних чинників, що мене стримують поки що.”

  чому? подібних блогів дуже не вистачає. Було б бажання! 🙂 Сподіваюсь, “ряд суб’єктивних чинників” не змусить відмовитися від ідеї.

  але, як би там не було, бажання розвиватися професійно ведучи блог – це також один з різновидів бажання “бути поміченим”. 🙂 Інакше люди б просто йшли спілкуватися на професійні форуми, в яких особиста складова (тобто автороцентричність) куди нижча.

 • Чи тобі не знати, що форум і блог дещо різні формати спілкування 🙂
  Навіть ЖЖ, blogger та standalone різні.

 • чому?
  Я дуже самокритичний і не вважаю поки свій професійний рівень достатнім для того.

 • Згоден з ponedilok, додам, що аудиторію з професійної тематики, справді швидше знайдеш спеціалізованому форумі, думаю він це мав на увазі.
  Давно помітив, професійні теми найбільш висвітлюванні у інтернеті – веб-дизайн, seo, it, маркетинг, що і зрозуміло, бо саме представники цих професій складають більшість активних користувачів.
  Найбільше гальмує банальна нестача вільного часу.
  Про політику писати легше, тут всі спеціалісти, не страшно осоромитися, і не треба думати як викласти свої думки максимально доступно, у тому числі й далекій від теми аудиторії.

  > Я дуже самокритичний і не вважаю поки свій професійний рівень достатнім для того

  Після того як безліч сайтів медичної тематики було зверстано підлітками-“вебдизайнерами”, можеш нічого не боятися.
  До теми допису – існує така річ “просто цікаво“, вона заганяє людей на північний полюс і у космос, примушує вигадувати прибутковість там де її немає, а іноді й не може бути, бо треба ж якось мотивувати свою поведінку, щоб не здаватись неадекватним. Коли “просто цікаво”, один раз на мільйон випадків, приносить надприбутки, нормальна більшість захоплено вигукує: “Він знав. Монетизація!”
  Коли прибутку нема : “невдаха”, “невизнаний геній”, “дурко якесь” 🙂

 • В принципі, є ще й третій стимул – елементарна данина моді. Щоправда цей стимул не назвеш глибинним, але на даний момент половина всіх блогів, які щоденно відкриваються в неті – його «заслуга». Як правило термін життя таких ресурсів невеликий, але це теж частина світової блогосфери.

 • Цінитель, та ну! Блоги це вже не модно! Соціальні мережі – ось що модно!

 • Писати про свою роботу треба. Справа не тільки у професіоналізмі. справа у баченні діла зі своєї сторони, а не зі сторони тих “профі”… Я часто не можу знайти відповіді на “робочі” проблеми на сайтах “гуру”…
  Я багато натикався на блоги супер профі, які своєю зірковістю стерли в себе у розумі вже всі знання, і не знають відповіді на буденні питання… а тільки і можуть розмірковувати про якусь “предметну область”, як про релігію, чи розділ філософії…

 • 2jarofed
  а знаєш, я вірю, що крім цих двох пунктів – і третій.

 • podarok,

  чомусь пригадався анекдот:
  – вибачте, а ви не знаєте, де знаходиться автовокзал?
  – знаю!

  якщо віриш, що є третій стимул, який може бути мотиватором для ведення блога без прив’язки до жодного із двох попередніх, то хоч би поділився своїми думками. 🙂

 • @АццеПись
  Я багато натикався на блоги супер профі, які своєю зірковістю стерли в себе у розумі вже всі знання, і не знають відповіді на буденні питання… а тільки і можуть розмірковувати про якусь “предметну область”, як про релігію, чи розділ філософії…

  Це дуже потрібні люди, насправді.
  Називають їх євангелістами (evangelist).
  І вони дійсно займаються філософією, а саме тим, що визначають шлях технології в глобальному сенсі.
  Найвідоміші люди, наприклад Джеффрі Мур, Бен Форта, Ґай Кавасакі, зрештою Стів Джобс.

  @jarofed
  Може Подарок мав на увазі троллінг з боку працівників спецслужб?

 • ponedilok, о! Варіант! 🙂 Але хто ж його знає, того Подарка?

 • До якого варіанту відносяться блоги із анонімним автором? 9)))

 • До якого варіанту відносяться блоги із анонімним автором? 9)))

  Варіянт перший. Ледь не половина живих журналів є анонімними, в сенсі невідома особа автора. Це не є дивиною. Така собі розвага.

  Варіянт другий. Анонімні сплоги є комерційним (зазвичай) або ідеологічним (теоретично, але так одразу не згадаю) інструментом. Слугують для створення ресурсу з унікальним контентом та використанню у якости майданчику для надійних (з точки зору гугля) посилань на інші ресурси.

 • podarok, до другого. Автори сплогів не поспішають розкривати свою особистість! Хоча я зрозумів, куди ти хилиш. Якщо людина, яка пише анонімний блог, не прагне на цьому заробити, значить нею керують якісь інші стимули… А що, в цьому щось є! 🙂 Наприклад – задоволення від гри в анонімність, можливість відчути себе не тим, ким є насправді або й взагалі – спробувати себе у новій незвичній для себе ролі і т. п..

  Ок. Приймається, як глибинний стимул!

  Ще варіанти?

 • Тобто ти прийняв варіант третій?
  Якщо так, тоді стаття зникає як факт, бо знайдений третій варіант …

  Щодо ще варіанти?
  Благодійність.

 • podarok, стаття для того й стаття, щоб доповнюватися у коментарях. Окрім того наявність третього варіанту суті не змінює. 🙂 Інкаше б я не запитував, які ще можуть бути глибинні фактори.

  Благодійність не підходить. В кінцевому результаті благодійність – це або спроба заробити (особливо видно по великих корпораціях) або спроба зробити себе більш помітним (мовляв, гляньте який я – допомагаю знедоленим).

 • Нууууу…
  З такою логікою в кінцевому етапі нас всіх чекає смерть, аел ти ж не пишеш про те, що глибинна суть блогінгу – це щасливо померти…
  Виведення певних залежностей – це складна справа, а класифікація – ще складніша.
  І щодо даної статті я розумію одного з тутешніх коментаторів щодо питання надлишку статей монетизації тут… 8)

  Питання точки зору – ось що цікаво.
  Якщо твоя точка зору – це поділ всіх на два пункти – тоді мені тебе шкода, бо банально – треба дивитись ширше.
  Щодо тієї ж благодійності – насправді є таке поняття як душевний спокій, і якщо Отесь Василь вирішив вести релігійний блог, то ти ж не ризикнеш назвати кінцевою метою – заробляння грошей від бабульок, що кидають гривні в ящик пожертвувань…

 • podarok, читаю коментар і бачу, що нічого ти не зрозумів. Моя мета – не поділ всіх на два пункти, а навпаки, бажання дізнатися про те, що думають інші! 🙂

 • складно то побачити навіть кріз строк, хоча я розумію мету цього всього.
  Кинути в стінку щось не до кінця вірне і отримати думку всіх, кого торкне дана тема.

 • podarok, коли я пишу статтю на зразок: “Як встановити WordPress” – там все чітко і зрозуміло. Можна навіть сказати – математично точно! Але коли йдеться про напівфілософський запис на зразок цього – обов’язково знайдуться альтернативні точки зору! І на мою думку – це якраз мета таких записів.

  Цінність не у самій статті, а в дискусії. Тому ти правий щодо “отримати думку всіх”, але не зовсім правий щодо “кинути в стінку щось не до кінця вірне”. Просто хіба може у філософській статті бути “істина в останній інстанції”? Ні! Максимум – матеріал для роздумів. :)))

 • @ponedilok, справа не в тому, що “євангелісти” не потрібні… а в тому, що всі інші потрібні також…

 • Є ще одне кумедне “бажання пересічного успішного блогера”: непереборне прагнення узагальнити свої власні бажання на цілий увесь інший світ. 🙂

  Аргумент “якби не прагнули визнання – не писали би у інеті”. Інет, любі мої малятка-блогери, це не “вигадане блогерами середовище для публікації блогів” – інет це такий засіб комунікації і ви, блогери, у інеті лише дрібнісінька часточка – хоча й дуже прагнете узагальнити його увесь під себе улюблених.

  А стимул ведення власного щоденника – а “блог” це саме і насамперед “щоденник” – так от стимули ніяк не відрізняються від “щоденника звичайного”. Інструменти трохи різні, можливості трохи різні – але стимули якраз ті самі як і у сиву давнину.

  І про гроші якраз навпаки: переважній частині “баблорубів” якраз глибоко начхати чи їх хтось читає, чи вони комусь відомі – головне щоб було бабло і саме це спонукає навіть “ставати відомим успішним блогером”, а не навпаки. А сила-силенна баблорубів клепають собі свої сплоги і плювати їм на “визнання” зі своєї великої дзвінниці абсолютної монетизації контенту та трафіку.

  І про бажання – теж цікаво! “Бажання бути поміченим” – не що інше як “гординя” – доречі, перший смертний гріх! І “бажання отримати винагороду” тут як тут – жадібність, прагнення наживи – другий смертний гріх! З чим вас, несором’язливі мої, і вітаю щиро! 🙂

 • The Lex, амінь…

  Після проповіді і вознесення на голови “нас неправовірних і таких ницих” великої мудрості, доступної тільки людям, які осягнули істину, прийнято говорити “Амінь”. 😉

  А ти забув!

 • Можна заперечити The Lex’у?
  1) Бажання бути поміченим і 2) бажання вивищитися над ближніми, переконаність у своїй винятковості – не одне й те саме. А гординя – це тільки 2).
  1) Бажання отримати прибуток і 2) жадібність, сребролюбіє – знову ж таки не одне й те саме. У царській Росії було чимало православних купців-благодійників, котрі і грошей багато мали, і жадібністю не страждали. Знову ж таки гріхом є лише 2).
  Тепер щодо іншого.
  Чи буває глибинним стимулом для ведення блогу на халявній блогоплатформі під ніком бажання погратися в анонімність?
  Я впевнений, що так, буває.
  Окрім того, блоггінг буває не лише для того, щоб писати про роботу, а й – про хобі. Але це, у принципі, підпадає і під бажання бути поміченим. Хоча стоп! Чи не важливішим тут стає спілкування й обмін інформацією з товаришами по захопленню за бажання власної поміченості?!

 • “навколо своєї персони тощо”

  щодо “тощо” – крім персони ще може бути навколо якоїсь ідеї
  мені наприклад важливо поширювати погляди щодо природного батьківства, тому і веду блог
  інакше не знаю чи вела би його 🙂


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.