Вчора я не даремно підняв тему глибинних стимулів, які спонукають людину до ведення блога. З неї ми можемо зробити два важливих висновки: по-перше, бажання отримати від свого блога визнання та прибуток – це абсолютно нормальне явище, а по-друге, загальна кількість блогерів у світі є набагато більшою, ніж кількість тих авторів, які розглядають блогінг, як потенційне джерело для фінансового самозабезпечення.
Тому, коли починаються розмови про здатність або нездатність блога стати основним джерелом прибутку в житті людини – потрібно обов’язково враховувати цей фактор: чи сама людина розглядає блог, як джерело прибутку?
Кількома днями раніше, ведучи дискусію у коментарях до статті „Фінансова система блогосфери”, ми з Миколою та Віталієм багато говорили про потенційні відсотки перерозподілу прибутків у блогосфері. На жаль, переважна більшість критиків монетизаційної моделі блогосфери, які стверджують, що у цій сфері майже неможливо отримати значний прибуток, забувають врахувати той факт, що 90% суб’єктів блогосфери або взагалі не розглядають блог, як джерело прибутку, або ставляться до цієї діяльності вкрай несерйозно. Тобто, якщо намагатися зберегти „чистоту” експерименту, то цих людей варто було б виключити з розрахунків.
Я вже неодноразово згадував, що як і будь-який інший вид людської діяльності, ведення блога не є магічною формулою для „кування грошей”. Для того, щоб заробити тут, потрібно дуже багато і наполегливо працювати, інвестуючи величезну кількість свого часу та енергії. Якщо хтось шукає легких грошей – то блогінг, як спосіб заробітку, точно не для нього.
Автор фотографії:
З іншого боку, якщо ви готові на перших порах працювати багато і наполегливо (набагато більше, ніж якби ви пішли на звичайну найману роботу), а пізніше – просто наполегливо. Якщо блогінг цікавить вас не як спосіб легкого збагачення (в такому разі вас чекає дуже болісне розчарування), а як улюблена справа, якою ви займалися б, навіть якщо ніхто не заплатив за це ні копійки… І ще багато інших „якщо” – тоді блогінг цілком може стати тією справою, яка зуміє забезпечити ваші потреби.
Тут головне усвідомити просту річ – по суті ведення блога з потенційною метою заробітку – це бізнес. Тобто тут діють всі ті закони, що й у бізнесі. (Існує ще найманий блогінг, який за своєю суттю не відрізняється від найманої роботи – але в Україні це явище тільки починає розвиватися.) У вас є продукт, є клієнт, є споживач. Вам потрібно займатися розвитком свого „бізнесу” та його просуванням (щоб залучити нових клієнтів). І звісно ж, як і у кожному бізнесі, існує дуже висока ймовірність банкрутства.
Труднощі заробітку в блогосфері
Але блогінг по-своєму навіть складніший за інші різновиди бізнесу. І причина тут полягає в тому, що в блогінгу надзвичайно низький поріг входження.
Подумайте самі – якби гроші в блогінгу валялись на кожному кроці, і при цьому, щоб зайнятися цим „бізнесом” вам не потрібно було практично ніякого стартового капіталу ($50 на хостинг та домен – це кишенькові гроші, а не стартовий капітал) – то чи стали б ви займатися ним? Відповідь очевидна! Звісно ж так!
Тому, за економічними законами, як і будь-яка інша сфера з надзвичайно низьким порогом входження, блогінг має тенденцію до самоврегулювання. Оскільки почати власний блог може кожен бажаючий, то тільки 1% з них зуміє досягнути значного прибутку. Якби це було не так, всі ми давно покинули б займатися іншими справами і тільки те й робили, що писали у блоги.
Як бачимо, надзвичайно малу кількість прибуткових блогів дуже легко пояснити. По-перше, до цього призводить величезна кількість тих авторів, які не розглядають і ніколи не розглядали свою діяльність з точки зору можливого прибутку. А по-друге, за законами економіки, будь-яка сфера з низьким порогом входження, регулюється іншими факторами таким чином, що прибуток у ній зможе отримувати далеко не кожен.
Хто зна, можливо ви якраз належите до 1% який зуміє?
В зв’язку з цим я вирішив провести невеличке опитування для блогерів всіх різновидів та категорій (здається такого в українській блогосфері ще ніхто не проводив). Чи розглядаєте ви блогінг з точки зору можливого прибутку? Якщо так, то скільки ви заробляєте? Зверніть увагу, що під заробітком з блога маються на увазі в тому числі і всі непрямі методи монетизації, які були б неможливими, якби не було блога.
Якщо ви читаєте цей запис через RSS-рідер, перейдіть будь-ласка на сайт для того, щоб мати змогу проголосувати.
Чи сприймаєте ви блогінг, як джерело заробітку? Якщо так, скільки заробляєте?
- Ставлюсь позитивно, але поки-що не заробляю (40%, 44 Votes)
- Не сприймаю блогінг, як джерело заробітку (22%, 24 Votes)
- Більше $1000 на місяць (10%, 11 Votes)
- Від $1 до $30 на місяць (7%, 8 Votes)
- Від $30 до $100 на місяць (7%, 8 Votes)
- Від $100 до $300 на місяць (7%, 8 Votes)
- Від $300 до $1000 на місяць (6%, 6 Votes)
Total Voters: 109

Підсумки підіб’ємо через місяць.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:BlogoHelp › Ваш провідник у світі блоґінґу! ()
Pingback:Блоггинг. Мотивация | SEO & Money ()