Дехто із моїх читачів міг помітити, що ввечері минулої середи блог був недоступний протягом 20-30 хвилин. І не просто недоступний (адже таке іноді трапляється), а так би мовити «закритий хостером». Деякий час на сайті «красувалося» повідомлення: «Ваш хостинг тимчасово заблокований, зверніться будь-ласка у службу підтримки». І хоча адресувалося це повідомлення звісно ж авторові ресурсу (тобто мені), бачити його міг далеко не тільки я. На щастя, за тих пів-години, що блог був недоступний, на сайт зайшло не так багато людей.
То в чому ж причина блокування?
Якщо хтось думає, що я був неуважним користувачем і просто забув проплатити черговий рік користування хостингом – він дуже помиляється. Насправді причина виявилася набагато більш безглуздою:
Dear Webmaster
It has come to our attention that your website contains links to pages on our web site without the permission of … and should be removed immediately. Some of these links may be hidden on your website. The list of links included here shows which page of your website the links are on:
…
…
Please remove all links to … from your website immediately and confirm by return email that you have done so. Your compliance by no later than 16/1/09 is expected.
Thank you.
Для тих, хто не читає англійською, коротко поясню: мій сайт заблокували тому, що з його сторінок вели посилання на інший сайт, який не давав дозволу на нього посилатися!
Скажете, ідіотизм?
Ну звісно ж ідіотизм! Виходить, тепер, перш ніж послатися на будь-який інший ресурс в Інтернеті, вам потрібно писати офіційну заяву з проханням надати дозвіл поставити посилання на цей ресурс. Та кому це потрібно? Ви передаєте лінкову вагу іншому сайту, роблячи йому тим самим чималу послугу, а потім виявляється, що для цього вам потрібен дозвіл.
Чесно кажучи, я досі трішки шокований цією новиною.
Листування з підтримкою хостингу нічого не дало. Та це й не дивно, люди, які нічого не вирішують, зазвичай полюбляють фрази: «Ми лише виконавець і не ми приймаємо рішення, а керівництво компанії. Є певні правила та інструкції, відповідно до яких блокується хостинг. Ми не займаємось перевіркою та аналізами сайту».
І знаєте, що мені найбільше «сподобалося» у цій відповіді? Фраза «ми не займаємось перевіркою та аналізами сайту»! Бо після того, як я її почув і зайшов на відповідні «зловмисницькі» (ха-ха) сторінки свого блога, щоб прибрати «протизаконні» (три ха-ха) лінки, то… увага!.. жодних лінків там не виявив.
Себто виходить, що сайт забанили навіть не через просто безглузду (а як ще можна назвати заборону ставити посилання?) причину, а взагалі без жодної причини! Тільки тому, що «вони не займаються перевіркою та аналізами сайту». З таким самим успіхом я можу написати у відділ скарг будь-якого хостингу, звинувативши будь-який сайт в тому, що він НЕЗАКОННО СТАВИТЬ ПОСИЛАННЯ (мене до сих пір ковбасить від ідіотизму цього словосполучення) на будь-який інший сайт. І його просто забанять! Ось так… Без перевірки… Без різниці, ставить він посилання чи ні!
І немає жодного значення, чи насправді були розміщені посилання на сайт компанії, яка написала скаргу (хоча мені хотілося б, щоб це було так, адже в протилежному випадку означає, що хтось просто хотів забанити блог). Значення має лише те, що хостер, навіть не спробувавши зайти на відповідні сторінки і перевірити, чи мають скарги під собою хоча б якесь підґрунтя, заблокував аккаунт. І добре, що якраз в цей момент я розміщував чергову статтю, а тому відразу помітив неладне і максимально швидко виправив ситуацію.
І наостанок… (замість висновку)
Посилання – це основа Інтернету. Якби не було посилань – не було б і всесвітньої мережі. Ставлячи посилання на інші ресурси – ви допомагаєте розвиватися собі та їм. І якщо хтось скаже, що ставити посилання на інший ресурс протизаконно (що для цього потрібен якийсь спеціальний дозвіл) – киньте у нього каменюку.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)