• Цілковито з тобою погоджуюсь, проте є одне АЛЕ: сплог зробити набагато легше, аніж свій якісний унікальний блоґ, тому дуже багато людей віддають перевагу так би мовити «легким» грошам, щоб особливо не напрягатися. Бо для сплогінгу й мізками особливо шевелити не треба.

 • Як це не “пріскорбно” бувають різні життєві ситуації.
  І можеш ти хоч як хотіти, а не будеш займатись улюбленою справою – будеш тупо пахати, щоб мати кошти на проживання.
  Україна ще не стала тою країною, де кожен може здійснити справу свого життя.

 • Що більше я працюю, то більше переконуюся: Між проектами, які приносять гроші, та проектами, створеними для душі, потрібно ставити знак рівності!
  – це і є щастя, але так буває не завжди і не у кожного, з різних іноді не залежних від нашої волі чи бажань причин.
  Не все створене для душі здатне приносити гроші, досить часто такі речі просто піднімають середній рівень життя, майже нічого не даючи автору у грошовому еквіваленті. Як приклад, мабуть, можна навести Open Source проекти. Або працю волонтерів, у випадках, коли вона не є елементом піару.

 • Для душі можу назвати один проект – це мій блог(майбутній). Роблю дійсно для свого задоволення і думаю буде, щось велике, принаймі для мене.

  Щодо проектів, то як таких на роботі в мене нема, але маю такий собі сезонний підзаробіток – курсові. Роблю їх тільки з двох дисциплін – надійність і автоматизовані засоби проектування. Обидві мені подобаються, можу і ще з декількох зробити, але не беруся, бо мені не цікаво. Щодо цих, то з першої тільки я один на кафедрі роблю її в матлабі, інші в мачкаді – мені подобається. В другій є p-cad – це взагалі програму, яку освоїв найкраще. Після закінчення універу сказав собі, що вже не буду цим займатися. Це завжди недоспані, а то і взагалі безсонні ночі(все через студів, які до курсачів дивляться тільки перед сесією, а то і взагалі під час неї). Але… Подзвонив друг – Ваня поможи!, та вже. Зробив. Ваня ще пару дуже зрабити треба. Погодився – гроші і задоволення(хоча його отримати міг і від сну).

  Це змішане: і для душі і за гроші.

 • Абсолютно согласна. Сколько ни пыталась просто тупо зарабатывать на нелюбимой работе, все время срываюсь и посылаю все к черту. Хочется делать то, к чему лежит душа

 • Ну а може людині подобається спамити, вона отримує від цього надзвичайну насолоду? 🙂 Або більше реальний варіант: непоганий програміст цікавиться зломом ПО, шляхами обходу систем захисту і т.д. І ось для задоволення і грошей пише програму, яка дозволяє безболісно і безтурботно спамити в коментарях, на форумах. Чи то автоматично робить дзеркала сайтів, краде контент, якимось чином його обробляє. Йому це цікаво. Я от самотужки попрацював над різними парсерами-перетворювачами інформації – теж цікава штука, яка заслуговує на увагу. Тільки одні це використовують як павук для пошуковика, інші для крадіжки контенту. І людина може отримувати масу насолоди від копирсання з цим павучком, ростити його, доглядати як матір дитину. І заробляти на ньому гроші крадіжкою контенту. Не все таке біле та чорне. 😉
  ivanko, не все приносить гроші, але все буде робити щасливим, якщо оте саме, що для душі не душити рамками того, що є “необхідним для життя”. І якщо для того щоб бути щасливим будуть необхідні гроші, то оте саме для душі буде і гроші приносити. Знову ж ті OpenSource проекти: в цій сфері обертається немало грошей, є багато спонсорів та людей, котрі працюють, беручи за основу продукти з відкритим вихідним кодом.

 • to GrAndSE ну так ніхто ж не сперечається, ті, хто відчувають щастя знущаючись над іншими людьми, також знаходять собі роботу до душі. Їм також цікаво. Світ не досконалий.
  Стосовно зламу, та інших подібних речей, я від цього далекий, але припускаю, що достатньо розумний та енергійний програміст, не знайшовши достойного застосування своїм здібностям, рано чи пізно візьметься за цю справу, принаймні хоч раз спробує. Теж стосується і написання спам ботів.
  якщо оте саме, що для душі не душити рамками того, що є “необхідним для життя”. І якщо для того щоб бути щасливим будуть необхідні гроші, то оте саме для душі буде і гроші приносити.
  З дев’яностих років цікавлюсь комп’ютерами, взагалі ІТ, самостійно збирав “спектруми” “мікроші”, реанімував ХТ шки. Професійно з цією сферою майже ніяк не пов’язаний. Не затребувані ці спеціалісти у нас. Я маю на увазі рідне місто. Власне, роботу знайти можна, навіть зараз, але прогодувати сім’ю буде важко. До того ж, для фрілансу, наприклад, потрібен певний досвід, знання, звідки йому взятися, нормальний інтернет став загальнодоступним не більше як два роки тому.
  Власний досвід шабашок свідчить: приработок – так, але для стабільного доходу не годиться.
  Загалом, у мене давно склалось враження, що на солідних підприємствах ентузіазм не вітають. Тобто, для душі вам працювати просто не дадуть, у найпоширенішому варіанті задавлять строками. Що, в принципі зрозуміло, дивлячись у “палаючі очі” працівника, начальство розуміє – людину “недозавантажили” І лише побачивши мутний погляд затравленої тварини, заспокоюється. 🙂
  Для душі залишається хобі, де сам собі хазяїн.
  Але це всього лише моя точка зору. У кожного своя правда.

 • не для душі… а від душі. щоб якось розвивати українську блоґосферу і веб-простір України в цілому. хоча… приємні подяки і похвали, а також зацікавленість читачів

 • ivamko, ну так необов’язково працювати на таких “солідних” підприємствах. Якщо не влаштовують запропоновані роботодавцями місця, то двері відкриті до власних проектів завжди. Особливо зараз, коли вільних ІТ-спеціалістів можна легко знайти. Як напарника для наприклад того ж самого фрілансу, особливо якщо власного досвіду не вистачає. Варіанти як власну улюблену справу перетворити на те, що приносить кошти, знайти можна, було б тільки бажання.
  Хоча мені мабуть легше про це казати: я з дитинства захоплювався комп’ютерною технікою. Працювати в цій сфері почав 18 лаборантом без ВО у ВУЗі де навчався. Копійки, копійками, однак побачив, що здатен на щось і почав рухатись, шукати себе. Про те, мої напарники за освітою менеджер та хімік… Так що освіта, попереднє місце роботи і т.п., як на мене, вигадки для того, щоб виправдати своє небажання щось робити. Ну це моя власна думка.

 • Автомат

  Тут все залежить вiд людини. Якщо йому цiкаво зароблять, грошi – вiн буде розсилати спам, якшо спiлкуватися – тiльки бiлi проекти. Для бiлих сайтiв потрiбно дуже багато часу, якого, як завжди нема.

 • філософія. Це все має дуже широкі рамки. Для когось життя – це гроші, для когось гроші – це життя. А для когось життя – це щастя. Хоча щастя для всіх є життям. але це щастя має багато проявів і напрямків, хтось матеріальне, хтось духовне, хтось ефімерне шукає. Неможливо описати той весь процес і дати хоча б приблизне визначення і опис чи порівняння.

 • “Ну а може людині подобається спамити, вона отримує від цього надзвичайну насолоду?”
  Чого садять серійних вбивць? Їм же це подобається – це ж їм до душі. Кілери – і для душі, і за гроші!

  До душі, якщо воно не шкодить іншим. Оце вічне, а інше може бути до душі, але рано чи пізно обернеться боком і в стократ.

 • Ви вже мене вибачте, але я не керуюсь загальноприйнятим стереотипом, що душа обов’язково у виборі того, чого б їй хотілось, керується правилами моралі. Про те, це вже питання мого світогляду.
  Спробуйте поміркувати над деякими історичними фактами.
  Подивіться на ті сили, що діяли протягом Великої Вітчизняної на території України. Ті ж самі національно-визвольні рухи радянською владою трактувались як прибічники фашизму, вбивці-націоналісти. І зараз є люди, що світло в це вірять як на території України так і поза її межами. Однак тепер наша влада визнає їх героями. А пішов би сценарій війни інакше, то могли б ми та наші батьки, діди чути зовсім іншу пропаганду. І виходило б, що партизани – вбивці-садисти, а от німецькі воїни – герої, справжній приклад арійської честі та доблесті.
  А тепер гляньте на сьогодення: контентом кожного сайту користуються для заробітку. І користуються усіма любимі пошукові системи. Точнісінько так як і “сателітери”: беруть Ваш контент, трошки його змінюють, називаючи це результатами своєї важкої праці, ставлять рекламні посилання збоку та отримують за кошти. Тільки роблять це цілком законно та з манерами справжніх вельмож приймають подяки від користувачів, що цим контентом користуються.

 • Іван

  не все так просто. для душі – це значить щось духовне, чи релігійне. Для душі – це значить також і для Бога (тобто Верховної душі). Нажаль, бувають такі назви пельменів – “для душі”. Тому розрізняють у релігії між “для душі” і “для Бога”. Але звісно якщо не робити для своєї душі – то як вона буде жити? Я знашов відповідь ось де. Спілкувався з “атеїстом №1 в Україні” паном Удулмано.м Колись він був кандидатом богослівя, але назначеним компартією. І як годиться, потім він став завідувати відділом пропаганди атеїзму (і так понад 60 років до смерті). Одним словом, він вивів з церкви тисячі попів (так писав про себе що за ним вийшли вони з релігії). І зараз є релігієзнавці, які заробляють на релігії, не вірячи у Бога! Здавалося б – релігія – для душі. Але ні. Вони – релігієзнавці-атеїсти (як той Дулуман). Звісно діло у тому, що там де Бог – там і чорт поряд крутиться. Тому там де є щось для душі – там і атеїсти заводяться. І потім вони все псують, ставлячи ціль тільки гроші. В результаті віруючим грошей не лишають. І панує така думка, що в релігії – не треба платити гроші священнику. Що наче вони й так найбагатші. Але подумаймо. Якшщо атеїсти критикують Бога і заробляють на цьому, на тому що “для душі” – гроші, то чому не може священник критикувати атеїста, і зароляти на цьому гроші, наприклад продаючи свою апологетичну книгу, Біблію, Тору Коран, Авесту, Бгагавад Гіту чи інше священне писання? Таким чином моє розуміння таке – для душі – це бути теологом, священником, богословом. А те що напряму не зв’язано з Богом – то вже не дуже й для душі. Але, як не дивно – навіть на цьому (релігії, духовності) можна заробити гроші. Хоча можливо не такі великі.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.