В англійському сегменті блогосфери подібні статті вже давно стали традиційними. Там увага до Twitter-а настільки висока, що деякі блогери повністю перетворюють свої автономні щоденники на маркетинговий інструмент для просування свого твіттер-аккаунта. Сьогодні твіттер практично повторює долю блогосфери у 2004-2005-их роках. Себто він знаходиться на стадії невпинного розвитку, а кількість користувачів стрімко зростає.
Коли я реєструвався у твіттері, про що звісно ж, згадував у цьому блозі, то, відверто кажучи, і сам не надто вірив що цей інструмент так швидко набере популярність серед українських користувачів.
Популярність у твіттері ще вчора могли здобути лише ті автори, які:
- писали часто;
- писали цікаво;
- реагували на те, що пишуть інші;
- і головне – ПИСАЛИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ.
Сьогодні останній пункт уже неактуальний! Ви можете писати будь-якою мовою і, якщо ваші оновлення будуть регулярними і викликатимуть інтерес, база «послідовників» (followers) набереться дуже швидко. Мені складно пояснити цей феномен, але при тому, що приблизно 90% оновлень у моєму twitter-блозі написані українською мовою, 9% – російською і лише 1% – англійською, останнім часом як мінімум дві-три людини стають моїми послідовниками щодня. І про активізацію українських твіттерян говорю не тільки я.
Тому, щоб ще більше пришвидшити розвиток українського твіттера та притоку до нього наших співвітчизників, сьогодні пропоную вашій увазі свій перелік 10-ти українців у твіттері, яких варто додати у друзі (follow).
При відборі використовувалися лише три принципи:
- користувачі Twitter є українцями;
- оновлення у їхніх стрічках з’являються регулярно (тобто вони є активними користувачами);
- вони пишуть цікаво і представляють інтерес особисто для мене.
Користувачі розміщені в порядку спадання кількості їхніх послідовників… За винятком останнього.
- roxolanus (Віктор Котусенко). Філософ, який цікавиться специфікою Web 2.0 та феноменом e-learning, викладач Києво-Могилянської академії та керівник напрямку електронного навчання у «Групі Стратегічного Консалтингу», у твіттері пише дуже багато і дуже цікаво. Переважно – англійською мовою. На момент написання статті 286 послідовників.
- arturclancy (Артур Оруджалієв) Головний редактор ITC.ua, блогер, інтернет-маркетолог. Також дуже активний у твіттері. 259 послідовників.
- alexrb_aka_ral (Олександр Рябцев). Як сам він себе називає – амбітний оптиміст. Активний блогер, доповідач, пише про стартапи. 135 послідовників.
- lilumi (Михайло Андріїшин). Блогер, один з розробників української локалізації WordPress. 114 послідовників.
- acekievua (Євген Шевченко). Власник інтернет-агенції UaMaster. Блогер. Ініціатор та організатор міжнародної конференції «Інтернет-маркетинг в Україні». 111 послідовників.
- masterpiecer (Олександр Фурман). Активний блогер і просто колоритна особа! 106 послідовників.
- mrgall (Олег Боженко). Блогер, редактор каталогу DMOZ. 67 послідовників.
- konspirator (Юрко Опаренко). Блогер, автор та ініціатор проекту «Блогема». 58 послідовників.
- G3D (Богдан Варщук). Блогер, ініціатор української локалізації багатьох веб-програм. Інтерв’ю з Богданом нещодавно з’явилося на сторінках «Української блогосфери». 38 послідовників.
- jarofed (Ярослав Федорак). Ваш скромний слуга… 117 послідовників.
Якщо ви ще не є користувачем твіттера, то можливо, ознайомившись із наведеним вище переліком, захочете долучитися. Про специфіку Twitter та те, як ним користуватися читайте у статті «Twitter! І про що ж там писати?».
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)