• а як щодо публікацій про певні історичні відомості чи на інші теми, коли без фактів стаття не має сенсу, а наявність тих самих фактів робить її якщо не дуже довгою, то достатньо довгою. чи тут уже варто враховувати – якщо читач зацікавиться, він дочитає до кінця, бо йому цікаво?

 • Просто Кіт, а ти до кінця читав статтю? Саме про це я й говорю в останньому абзаці. 🙂 Насправді, такий підхід дійсно можна застосувати далеко не в кожному випадку. І, як не крути, а іноді доводиться (і навіть потрібно) приділяти статті набагато більше уваги, ніж кілька хвилин!

  Основна ідея полягає в тому, щоб необхідність довго сидіти перед комп’ютером не відбивала у вас бажання взагалі писати…

 • буває що так так напишуть статтю, що тільки самі у ній і розібратися можуть. іншим не ясно, бо надто скорочено

 • мені подобається відвертість, правда та актуальність статті. За 30 секунд треба дуже намагатися, щоб впоратися і щоб вона була краща. Завжди повинен бути якийсь ключик, тоді ця стаття цікава.

 • це ти написав інструкцію до користування жж
  все це не працює для спеціалізованих блогів, тільки для дибру

 • ше забув сказати про один секрет: писати треба хоч щось але ЩОДНЯ 😉

 • Юрко Червоний, частіше буває з точністю до навпаки!

  ponedilok,

  все це не працює для спеціалізованих блогів, тільки для дибру

  в тому то й річ, що більшість людей так думає. Але якщо ви справді цікавитесь якоюсь темою, то чому не можете за 2 хвилини розповісти про якийсь цікавий аспект цієї теми у себе на блозі? Легко можете! Але мало хто робить.

  До речі, простота не обов’язково означає, що стаття повинна бути на два абзаци. Мені траплялися десятки простих статей на 5-6 сторінок A4. І вони читалися на одному диханні. І відірватися від них було просто неможливо.

 • > в тому то й річ, що більшість людей так думає
  не більшість, але й вони не праві
  саме через це інтернет повний маячні, саме через це справді корисну та _достовірну_ інформацію знайти все складніше
  не хочу узагальнювати, але в певних сферах це факт

 • ponedilok, ти ж не хочеш сказати що причиною “інтернету, повного маячні” є те, що блогери тратять мало часу на написання статей. Взяти будь-якого експерта у будь-якій сфері – невже йому потрібно багато часу, щоб передати якийсь один аспект своєї справи іншому?

  Проблема “сміття” в інтернеті полягає у тому, що люди, які, м’яко кажучи, не надто тямлять у тій чи іншій тематиці намагаються показати себе експертом. І таким хоч місяць дай на написання статті, а вона, з великою ймовірністю, все-рівно виявиться “сміттям”.

  З розвитком тенденцій Web 2.0 (кожен може розмістити в інтернеті те, що йому заманеться) збільшення кількості такого “сміття” є наслідком самої специфіки мережі. Це неуникний наслідок. Від нього неможливо позбавитися змусивши авторів витрачати більше часу на пошук фактів. Зрештою цінність багатьох записів у блогах полягає саме у їх спонтанності і суб’єктивності.

  А от що на мою думку буде розвиватися – то це нова експертна галузь пошуку потрібної інформації в інтернеті. Той факт, що сьогодні практично будь-яку інформацію можна знайти і отримати безкоштовно буде нівелюватися тим фактом, що за пошук цієї інформації серед мегатонн сміття, виконаний для вас “експертом з пошуку” доведеться платити чималі гроші. 🙂 Або шукати самому – і витрачати на це безліч часу!

 • Пропозиція щодо написання статті аля коментар – досить цікава.
  Іноді воно може досить цікаво вийти, особливо в випадках певної психологічної напруги при викладанін якогось матеріалу.

  Може пригадаєш (2jarofed), коли десь в приватній розмові від мене прозвучала пропозиція – додай більше себе особистого.
  Чи це я до hellveen звертався – вже й не пригадую.

  Але факт є фактом – написання методологічних статтей – іноді може виявитись дуже і дуже нецікавим та академічним, якщо виправити все по 10 разів і викинути душу.

  PS. От тільки від Preview перед постінгом Автору не вдасться мене відучити.

 • podarok, пам’ятаю, як переглядаючи коментарі від різних людей на різних блогах (в тому числі й на цьому) я неодноразово ловив себе на думці, що деякі з них цілком можна оформити у окрему статтю. А стаття, як не крути, має більшу ефективність, ніж коментар. Принаймні, переважна більшість читачів приділяють достатню увагу статті, але дуже багато з них навіть не переглядають коментарі.

  що стосується:

  написання методологічних статтей – іноді може виявитись дуже і дуже нецікавим та академічним, якщо виправити все по 10 разів і викинути душу

  Згоден на 100%!

 • Для чого продовжувати час перебування користувача на сайті? Суть хорошої статті полягає у ефекті, який вона справляє на читача. Найчастіше буває, що на цікаві статті витрачається більше часу, але ніякої прямої залежності нема.

 • chugylo, звісно, сам по собі “час перебування відвідувача на сайті”, як абстрактна категорія, не має жодного значення. Але в тому й справа, що в реальному житті абстрактних категорій не існує – це вигадка людей. А з точки зору реальності – час перебування читача на сайті – це насамперед кількість статей, які він прочитає; користь, яку він зможе від них отримати; і лояльність до вашого ресурсу, яка буде вироблятися з кожним повторним відвідуванням.

  І згоден, що суть хорошої статті полягає у ефекті, який вона справляє на читача.

 • neo

  Мабуть найважливіше для статті у блозі – це об’єм статті.
  Вибачте за мою українську

 • супер-детки

  >писати треба хоч щось але ЩОДНЯ
  – тіко не перегнути палку. я раз так зробив що в день вийшло десь постів зо 20… так так, саме 20. За шо потім получив від Хрєняндекса в бан. МОвляв: згенерували, ви, пане конент, не для юзерів він. А на справді – це були мої малюнки. Просто підготував їх раніше і виклав всі разом. Так шо не повторюйте моїх помилок.

 • Щойно почав писати тег цитування blogo…. Все; клініка!

  А стаття, як не крути, має більшу ефективність, ніж коментар.

  Я йду до того, щоб коментарі до своїх статтей робити частиною самої статті ( в ручному режимі – ясне діло! ).

  Дуже часто є коментарі, які не просто є думкою автора коментаря, а суттєвим доповненням до статті, яку написав ламер-автор-podarok.

  НМД – варто робити винагороду таким коментарям і оформляти це відповідним технічним чином.

 • а це, до речі, варіант. Якщо коментар суттєво розширює і доповнює статтю, можна вностити його у сам текст, даючи посилання на автора. Всім приємно. Всі задоволені! 🙂


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.