У попередніх статтях на «Українській блогосфері» я вже згадував, що беру участь у курсі «Як створити прибутковий блог» доволі популярного російського інтернет-підприємця Сергія Жуковського. У минулу п’ятницю відбулося останнє заняття курсу. Тому сьогодні мені хотілося б поділитися деякими своїми враженнями від пройденого матеріалу.
Загалом, курс виявився доволі цікавим. Особливо порадували заняття, які стосувалися маркетингу та методології побудови планів щодо розвитку блогів. Курс реально допомагає відкрити очі на методи розкрутки та комерціалізації інтернет-проектів, про які раніше навіть не задумувався.
Завдяки настановам Сергія ще раз переконався у користі та необхідності аналітики перед відкриттям блога. Адже більшість людей спершу відкривають блог, а тільки після того думають, чим його наповнювати. В цьому сенсі аналіз ринку дуже допомагає. Щоб потім не доводилося по 10 разів змінювати концепцію всього проекту!
Висновок такий: якщо навіть ви постійно працюєте з клавіатурою та мишкою – про блокнот та ручку також не варто забувати. Хоча б приблизно опишіть план розвитку блога на 3-6 місяців. І якщо після написання плану натхнення та мотивації для ведення стало ще більше – значить ви на правильному шляху.
У курсі Сергія передбачалося, що всі його учасники повинні вийти з навчання із власними блогами. Забігаючи наперед, скажу, що більшість «студентів» вже входили у курс, маючи блоги, і тому роботи (принаймні, технічної) для них було набагато менше. Я ж вирішив не обмежуватися «Українською блогосферою» і створив спеціальний блог «під курс». Хоча насправді це був дуже хитрий хід з мого боку, оскільки ідея цього блога визрівала у мене вже як мінімум кілька місяців. А сам курс я використав – як додатковий стимул для старту. Адже не мені вам пояснювати, як довго можна задовольнятися планами та мріями, так і не втілюючи їх у життя.
Що ж – блог майже готовий «до вживання». Думаю, до кінця наступного тижня я дороблю дизайн і нарешті зможу презентувати його на цьому блозі.
Тепер два слова про негативи. Відверто кажучи, від курсу я отримав трішки менше, ніж очікував. Але це легко пояснюється тим, що записуючись на навчання, я вже був далеко не новачком у блогінгу, тому значна частина матеріалу виявилася для мене абсолютно не новою. Всі матеріали із серії «що таке блог», «як встановити блог», «як перевірити показники блога», «якими сервісами користуватися для моніторингу різноманітних індикаторів» і т. д. і т. п. – були для мене не надто корисними. Втім, я чудово усвідомлюю, що для новачків, які вперше задумалися про ведення блога, без них ніяк не обійтися.
Загалом можу поставити за курс тверду четвірку з плюсом або навіть п’ятірку з мінусом. Мінус за суб’єктивну неоптимізованість програми під мої особисті потреби. Але, не зважаючи на це – своїх грошей вона точно варта і я ні на секунду не жалкую, що записався!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)