Переконаний, серед українських користувачів Twitter-а ще мало хто не чув про появу у цьому популярному сервісі мікроблогінгу загадкового аккаунта під назвою @yatsenyuk. Перша публікація в цьому мікроблозі з’явилася 12 січня 2009 року і звучала так: «Починаю готуватись до виборів». А сам автор стверджує, що він є не хто інший, як відомий всім політик Арсеній Яценюк. Той же факт, що аккаунт був заморожений на деякий час, а після цього – повторно розморожений, багато ким сприймається як достатній доказ його автентичності.
Проте, навіть такий, здавалося б, доволі прозорий натяк на «справжність» не переконав всіх скептиків. Буквально на днях на сайті Агентства Інтернет Новин з’явилася стаття «Вибори в уанеті почалися з Twitter-a», в якій особа автора твіттер-аккаунта @yatsenyuk ставиться під сумнів.
Навіщо політикові Twitter?
Особисто мене зовсім не дивує, чому український політик може захотіти розширити свій вплив на інтернет-спільноту. Позитивний приклад виборчої кампанії у США, коли Барак Обама зумів здобути значну частку прихильності до своєї особи саме через відкрите користування інструментами Web 2.0 і безпосереднє спілкування з виборцями, думаю, буде надихати ще не одного кандидата у цілому світі.
Втім, щоб успішно провести політичну кампанію в Інтернеті, потрібно виконати як мінімум одну надзвичайно важливу умову – ідентифікувати себе таким чином, щоб ні у кого не виникло навіть сумнівів, що людина є тим, за кого себе видає. У випадку з твіттер-аккаунтом Арсенія Петровича цього поки що зроблено не було. Звісна річ, публікувати записи замість політика у деяких випадках можуть його помічники (а в Україні, припускаю, такий підхід до ведення блога був би домінуючим). Але навіть це – величезний крок вперед!
Яким же чином легко однозначно себе індентифікувати?
В ідеальному випадку було б просто чудово, якби Арсеній Петрович виступив на телебаченні, хоча б мимохідь згадавши, що тепер він веде власний мікробог у твіттері, і згадав його адресу. Після цього точно усі сумніви відпали б. А якщо кількох секунд ефіру для цього не знайдеться – то хоча б доручив своїм помічникам розмістити відеоролик такого змісту в Інтернеті. Головне, щоб при цьому було однозначно і очевидно – людина, яка робить цю заяву – це саме Арсеній Яценюк, а не хтось інший.
Ще один варіант однозначної ідентифікації – розміщення на офіційному сайті кандидата (для Арсенія Петровича таким є Фронт Змін) чіткого і помітного посилання на твіттер-аккаунт з поясненням: «Тепер я веду мікроблог на Твіттері!»
До речі, з цим останнім запитанням я звернувся до самого Арсенія Яценюка і отримав відповідь:
А поки обіцяного редизайну сайту не відбулося, залишається тільки проводити опитування серед твіттер-користувачів, хто і на скільки впевнений у тому, що @yatsenyuk є тим, за кого себе видає:
Точки зору розійшлися. Відповіді були кардинально різними. Все це (у зворотньому порядку: знизу – старіші записи) ви можете спостерігати на наступному скріншоті:
Я нарахував там 4 голоси “Ні” (тобто насправді твіттер-аккаунт не належить Арсенію Петровичу) та 7 голосів “Так”, які вказують, що український інтернет-користувач все таки схильний вірити політикам.
Втім, як би там не було, якщо Web 2.0-технології почнуть визнавати навіть українські політики – значить в українського сектору Інтернету з’являються неабиякі перспективи. А ви що думаєте з цього приводу?
До речі, якщо хочете також брати участь у подібних твіттер-опитуваннях – додавайте мене в друзі і стежте за оновленнями!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)