• Ти дещо перебільшуєш.
  Звісно, коли в одному блозі пишеться і про орхідеї, і про автомобілі – то він втрачає свою основну тематику. Але якщо статті пишуться на суміжні та/або дотичні теми – то це лише на користь їх автору.
  Щодо звуження тематик також можна посперечатись – ведучи блог про особливості життя та розвитку польових тушканчиків, навряд чи твоя аудиторія буде велика 🙂
  Зрештою, лише автору вирішувати, на які тематики писати. І якщо їх буде кілька, але схожих між собою, то це лише плюс йому та його становленню як фахівця у даній сфері.
  І постскриптум вийшов якийсь песимістичний) ніби пишіть пишіть і надалі “про все” – і так окрім вас, авторів, ніхто цей бред читати не буде 🙂
  Хоча деякий натяк на те, що я на своєму блозі пішов не в той степ, я зрозумів 😉

 • hellveen, та ні! Якраз твій блог достатньо тематичний. Просто наше спілкування у коментарях наштовхнуло мене на думку про спеціалізацію. Це аж ніяк не закид Блогорідерові, який я люблю і з радістю читаю!

  а P.S. я написав без жодної іронії. Навіть більше того: якщо завтра мені перестане подобатися тематика блогосфери і почнуть подобатися австралійські тушканчики – я без жодних мук совісті передам на аутсорсінг (або продам) цей блог і заведу новий на улюблену тематику. Я справді не розумію тих людей, які ведуть блоги на “модні” теми, тільки тому, що там багато потенційних користувачів, а не тому, що їм це подобається.

 • Я от собі думаю. А як бути якщо блог був асорті, а потім переходить в тематику. Відповідно розділи старі треба анульовувати. Відповідно старі статті стирати і все починати спочатку?

 • ELECTRIC, десь читав дослідження (джерела на жаль не пригадаю), скільки людей звертається до давніх архівів блога. Мабуть розчарую – таких менше 5%. А це значить, що немає сенсу перейматися старими статтями. Їх можна стерти. А можна залишити все так, як є! Від того мало що зміниться.

  Якщо просто почати писати статті в одному руслі, при цьому активно розповсюджуючи інформацію про блог у новому тематичному ключі, нова аудиторія відвідувачів складеться сама собою…

  А можна просто завести новий блог “з нуля” і використати попередній, як маркетинговий майданчик.

  Словом – варіантів безліч. Був би час та бажання!

 • Та нічого, я не образився. Не було там на що ображатись 🙂
  Зустрічне питання – за яку суму ти готовий продати свій блог? :))

 • я колись вже писав на цю тему – за $250 000 хоч зараз віддам 😉

  І я чудово розумію, що у світі немає людини, яка наразі заплатила б за нього таку суму. Але це нормально – бо насправді я не ставлю перед собою мети його продати 🙂

  З іншого боку, якщо тематика блогу перестане мені подобатися (в чому я зараз дуже сильно сумніваюсь) тоді і сума, за яку я буду готовий його продати, упаде як мінімум разів в 50! 😉

 • ІМНО, переробляти блог-асорті на вузькоспеціалізований блог нема сенсу — їх аудиторія відрізнятиметься в будь-якому випадку (на асорті теж існує попит!). Доцільніше створити окремий вузькоспеціалізований блог, а початковий блог-асорті використати для його розкрутки.
  Не можу погодитись і з порадою видаляти старі матеріали: це знижує змістовну цінність посилань на статті блогу — кому потрібні посилання, що через деякий час стануть «битими»? Та й 5% — не така вже й мала цифра, і, можливо, саме на ці 5% аудиторії і слід звертати увагу.

 • Python має рацію мінімум на 100%. Пробачте категоричність.
  Не переробляти блог-асорті, а створити новий вузькотематичний – єдино правильне рішення. Справа тут насамперед у релевантності, пошуковій оптимізації і такому іншому: старі пости на всілякі-різні тематики тягнутимуть “перероблений” блог донизу в пошуковій видачі нездоланно. І змінити “репутацію” сайту в “очах” пошуковиків уже навряд чи вдасться. Воно тр’а?!

 • У кожної людини зазвичай є декілька напрямків захоплень, про які вона б хотіла написати у своєму блозі. Але я згодна з тим, шо на кожне захоплення має сенс зробити окремий блог і охоплювати аудиторію з конкретними інтересами. Проте якщо всі захоплення мають щось спільне, то висвітлювати всі теми в одному блозі буде прийнятним, як на мене.
  Один мій знайомий, дуже професійний програміст, не бачить сенсу життя без комп”ютеру та програування. Він зробив блог на цю тему, який швидко став популярним. Але цей же хлопець дуже захоплюється розведенням кактусів, і всі ми розуміємо, що кактусний блог краще робити окремо від програмування.

 • Ви говорите про абсолютно різні речі. Так, кактуси не мають жодного відношення до програмування. Але такі приклади є занадто радикальними.
  Чому людина, яка веде блог про програмування, не може писати про інші ІТ-теми? Це дуже дотичні тематики, тим більше якщо вони подобаються автору.
  Тому в такому питанні не завжди є однозначна відповідь.

 • 2 hellveen:
  Я згодна з вами, саме про це я писала у коментарі: “…якщо всі захоплення мають щось спільне, то висвітлювати всі теми в одному блозі буде прийнятним…”


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.