• як правильно написано – залежить від тематики. крім того від випадковості – поставить якийсь проблогер посилання на тебе – і будеш ловити трафік постійно

 • Думаю в якості відповіді згодиться і мій переклад
  http://blogoreader.org.ua/2008/09/17/ideal-publishing-frequency/
  🙂

 • Ярославе, не робіть експерименту на своїх трьох блогах. Якби у Вас їх було три на суміжні тематики (наприклад, блоги, SEO і фріланс – хоча не знаю, чи цей приклад вдалий) і однакового віку – тоді можна було б говорити про чистоту експерименту. А так – особистий щоденник не конкурент “Укр. блогосфері” за визначенням, nub.com.ua – через дитячий вік.
  Наскільки часто писати? В новий блог, особливо якщо конкуренція в ніші висока – щодня, можна собі лише один вихідний на тиждень дозволяти. Якщо ж блогу вже 4 місяці – залежно від тематики, частота може бути нижчою. А є такі тематики, котрі навпаки – змушують додавати нову статтю дійсно 5-10 разів на день. Якщо ж “жанр” такої великої частоти не вимагає – не факт, що багатьом захочеться так багато читати. Стосовно ж низької частоти публікацій (раз на тиждень і рідше) – для особистого щоденника це цілком прийнятно, можна хоч раз на два місяці :)), для тематичного блога ні в якому разі.

 • Особисто я гадаю, що “генерувати” якісний контент з високою частотою – досить складно. В будь-якому випадку, матеріал, на котрий потрачено більше часу, має більше шансів бути якісним, ніж той, на який часу потрачено менше.

  Звідси висновок: більше контенту – нижча якість, менше контенту – вища якість. Є, звісно, порогові значення кількості затраченого на створення контенту часу (“вихід” за які вже суттєвого впливу на якість контенту не чинить), котрі дозволяють контр-аргументувати мою думку, однак, я вважаю, що для більшості блогерів це питання не стоїть.

  Зі мною можна (і варто! :)) посперечатися, але навряд чи хтось зможе навести реальний приклад блогера, що генерує фантастичні об’єми матеріалу, і при цьому той матеріал абсолютно весь є виключно високої якості… При високій частоті публікації матеріалів одним блогером, частіше виходить так: одна стаття – “золото”, 5-7 – “підтримка потоку”. І я вважаю, що це НЕ правильний шлях. Мені, наприклад, куди приємніше читати справді корисні та цікаві матеріали (а не “воду”), що публікуються НЕ регулярно, ніж регулярні матеріали переважно “ні про що”, з яких ще потрібно виловити справді корисні/цікаві для тебе речі.

  Виключення може становити блог, в якому публікується одразу кілька авторів. Тоді якість не так страждає від необхідності підтримувати “ритм” блогу і публікувати значну кількість матеріалів на регулярній основі (це важливо для блогів, які приносять авторам прибуток).

  Саме тому, Ярославе, твій порив до регулярності публікацій видається мені не таким вже й обгрунтованим. Підсумовуючи: регулярність публікацій – це НЕ *єдиний* і НЕ *основний* фактор, що визначає *якість* блогу.

 • Я згодний з думкою, що 1 стаття в день – оптимальний підхід для розвитку блога. Але виключно для тематичного ресурсу: коли є загальна тема, яку можна розвивати дуже довго і дуже детально. А от персональний блог? Оновлювати його кожного дня, вдається мало кому, а писати замітки щодня “бо так треба” думаю непотрібно – вийде велика шкода самому собі.

 • Думаю частота впливає позитивно, але не настільки, як якість. Я б сказав 9х якість і 1х частота.

 • Стараюсь писать раз в 2 дня, каждый день выдавливать из себя что-то сверхинтересное не получается, специфика такая, а раз в 2 дня – самое то. Тратить 10 минут на статью не получается, т.к. проверяю факты и часто общаюсь с людьми чтобы написать пост.

 • “Якщо ваш блог дійсно є цікавим для читачів – то кожної нової порції вашого контенту вони чекатимуть, як свого улюбленого серіалу.” – абсолютно згоден. Щоденно поповнювати блоґ – показувати, що блоґ живе.

 • Дякую,Ярославе, за цю статтю і за інші – дуже допомагають мені зараз на старті 🙂 .
  Щодо регулярності, то я для себе обрала одну публікацію на 2-3 дні. Але тепер бачу, що не так вже й легко буде підтримувати такий рівень постійно… Бо не хочеться ж робити матеріали компілятивного характеру…
  Так само, як і Сергей Гипш, витрачаю на це багато часу. По декілька годин на допис. Теж специфіка така.

 • Pingback: Кілька переваг зниження інтенсивності публікацій в блозі | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.