Спонсор запису: Срочное строительство ангаров и складов под ключ.
Якщо ви думаєте, що ваші читачі мають „середні” інтелектуальні здібності – то ви дуже серйозно їх недооцінюєте. В цьому сенсі мені дуже сподобалася фраза Сета Годіна (Seth Godin): „Якщо попросити людину, оцінити свій рівень інтелектуального розвитку то він ЗАВЖДИ буде вищим, ніж середній!”
Ми звикли вважати, що всі люди (а в даному випадку – наші читачі) ранжуються на шкалі рівня інтелектуального розвитку приблизно таким чином:
- низький;
- нижчий за середній;
- середній;
- вищий за середній;
- високий.
Якщо вірити Сетові Годіну, людей, які належать до перших трьох категорій – просто не існує. Себто всі без виключення ваші читачі за рівнем свого інтелектуального розвитку належать до двох категорій:
- вищий за середній, або
- високий.
Третього не дано!
Якщо ваш блог змушує читача хоча б на мить припустити (чи, що навіть гірше – подумати, що ви припускаєте), що він належить до якоїсь іншої категорії – цей читач більше ніколи не повернеться. Тому вам, як авторові, потрібно докласти усіх зусиль, щоб читачі почувалися у вас комфортно.
Автор фотографії:
Інтелект читача: краще переоцінити, ніж недооцінити!
В якому випадку читачі можуть подумати, що ви ставите їхні інтелектуальні здібності під сумнів? Відповідь напрошується сама собою: тоді, коли ви намагаєтесь занадто детально щось розжувати чи починаєте пояснювати елементарні речі. Повірте, у багатьох випадках читачеві приємно домислювати недоказане! Або закінчувати замість вас фрази… Тож не позбавляйте його від цього задоволення!
Якщо ж „деталізація” входить у задум вашої публікації – не забудьте наголосити, що пост написано спеціально для початківців, яким потрібен саме такий формат статті. І нехай навіть ніхто з читачів не визнає, що це саме він і є тим початківцем, для якого написана стаття. Люди, яким вона буде корисною, щиро вам подякують: якщо не вголос – то подумки!
Не бійтесь недоказаності – бійтесь багатослівності. Якщо читачеві знадобиться додаткова інформація – він завжди зможе попросити про неї безпосередньо у коментарях до статті. З іншого боку – не варто цим зловживати. Сама по собі короткість ще не є свідченням якості. Можна написати коротко і при цьому – не заторкнути жодного по-справжньому важливого аспекту!
Тому важливо навчитися відразу переходити до суті, а після написання, повертатися до статті, щоб перевірити, чи не забагато в ній «води». До слова, мої «статті за 10 хвилин» – це якраз спроба вкласти максимум смислу в мінімум тексту за мінімум часу. Намагаюсь зробити все, щоб ця спроба була вдалою!
А ви турбуєтесь про інтелектуальний розвиток своїх читачів чи намагаєтесь «пережувати» замість них?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:25 україномовних статей, які слід було би прочитати ()