• Це лише для мене дана статт звучить як виправдання?

 • podarok, кожень міркує в міру своєї “розпущеності” :))))

 • я в цьому ніколи і не сумнівався

 • щось сьогодні всі пишуть про рекламу в блоґах 🙂

 • Що, окрім інших блогерів, можна рекламувати на сайтах з “сотнею тематичних відвідувачів”? І що таке взагалі “віддача від реклами” у данному контексті?

 • The Lex, уяви собі блог про елітні яхти. Припускаю, в Україні такими штуками цікавиться близько 5 тисяч людей. Навряд чи більше… Отже блог при хорошій розкрутці відвідуватиме якраз десь близько сотні людей на добу. Якщо через рекламу на цьому блозі хоча б одна людина купить хоча б одну яхту – то віддача від реклами у такому випадку буде тисячекратною!

  На блогах можна рекламувати що завгодно (в залежності від тематики). Зрозуміла річ, що на “Українській блогосфері” є сенс рекламувати інші блоги та сервіси для них (тут тематика така), але на блозі, скажімо, про кішок немає сенсу рекламувати сервіси для блогерів. Так само, як немає сенсу рекламувати шампуні на сайті для програмістів.

 • Добре написано, Ярославе. Гадаю, ви маєте рацію – “якість” аудиторії для рекламодавця суттєво більш важливий показник, ніж її “об’єм”, адже *цільова* аудиторія є куди більш бажаною для нього, ніж “змішана”.

  Однак, насмілюся внести сюди невеличку поправку 🙂

  Гадаю, існує певний “граничний коефіцієнт” співвідношення об’ємів цільової та змішаної аудиторій, при котрому це твердження можна вважати обгрунтованим. Скажімо 10% (цифру взято виключно для прикладу). В такому випадку тематичний блог із 100 щоденних відвідувачів може бути більш привабливим для рекламодавця, ніж портал із = 1000 відвідувачів, в нашому випадку) міститиме в собі і цільову аудиторію, об’єм котрої перевищуватиме об’єм аудиторії тематичного блога. В такому випадку, більш еффективною буде реклама на порталі. Однак, рекламодавцеві не слід забувати, як ви доречно підкреслили в статті, і про ціну розміщення реклами. Адже цінова політика порталів та тематичних блогів, суттєво різниться 🙂 І якщо “звести це все докупи” (тут потрібен стат-аналіз, трохи математики, а також, звісно, досвід та “відчуття” ринку), то розміщення реклами в тематичному блозі при конкретних умовах та факторах може виявитись справді більш еффективним варіантом.

  Я навів абстрактні цифри в якості прикладу, але суть ви, маю надію, вловили 😉

  Підсумовуючи, скажу, що цілком підтримую думку Ярослава та гадаю, що тематичні блоги можуть скласти якісну конкуренцію універсальним порталам.

  P.S. А як щодо об’єднання “кращого з двох світів” – “тематичних порталів”? :)) Якщо справи просуватимуться без неприємних несподіванок, в найближчому майбутньому я матиму честь репрезентувати інтернет-публіці один із таких 😉

 • “Так само, як немає сенсу рекламувати шампуні на сайті для програмістів.” Ну чого ви так? Програмісти теж купаються. 🙂

 • kion, супер! Ти дуже правильно передав ідею. У більшості випадків немає сенсу переплачувати за 90% відвідувачів на порталі, якщо ваша ключова аудиторія складає всього 10%.

  maque, 🙂 ну… це залежить від програмістів. ;))))

  Подібних прикладів можна навести безліч:
  – не варто рекламувати скрипти на сайті для блондинок;
  – не варто рекламувати класичний шоколад на сайті для діабетиків;
  – не варто рекламувати посуд на сайті для професійних фотографів
  – і так далі.

  Ідея все-рівно залишається незмінною, найбільшу віддачу рекламодавець отримає у випадку, якщо знайде майданчик, який ідеально буде підходити під його тематику…

 • Підтримую maque – шампунь таки потрібен усім! (так, програмісти теж дотримуються гігієни!) 😀

  P.S. Ярославе, я помітив на сайті невеличкий “глюк” під FF3 – імена (і, відповідно, лінки на їх сайти) користувачів чомусь не відображаються (чи це лише у мене?). Не знайшов на сайті сторінки “зв’язатись з автором” (чому такої немає, між іншим?), тому написав в коменті, вибачай.

 • Ярослав, в Украине, по моему мнению, нет интернет-рекламы. Есть желание потратить бюджет, а отдачу уж точно никто не оценивает. Дабы не был голословным приведу пример.

  В прошлом я работал главным редактором ресурса Onliner.ua. В то время он находился на 8-10 позиции в рейтинге связь Бигмира. Не хвальбы ради, отмечу, что качество контента на онлайнере было самым высоким среди тематических порталов Украины. Об этом свидетельствовали не только положительные отзывы крупных телеком-компаний, но и объективные оценки, например Onliner первым в мире опубликовал обзор Самсунга Дуоса (не в рускоязычном интернете, а в мире!). Впрочем, Вы сами можете сравнить наш контент (особенно обзоры образца 2008 года) с контентом других ресурсов, которые находились на первых-вторых местах в рейтингах.

  Цена на рекламу у нас была в несколько раз ниже, чем на Мабиле или Мобильнике, но операторы и вендоры (как потенциальные рекламодатели) отказывались рекламироваться мотивируя небольшой аудиторией (у нас было порядка 5 тысяч, в то время как у мабилы – 20). Предлагая размещать рекламу (со скидками и прочими радостями жизни) я часто получал такой ответ: мы рассмотрели ваш ресурс и не видим необходимости расширять наш стандартный пакет размещений. То есть людям важно потратить деньги, а не получить хорошую отдачу от рекламы. На мобильнике до сих пор куча рекламы хотя ресурс уже 1,5 года живет без контента. Таких примеров масса в интернете, я взял тематику, которая ближе ко мне.

  В сухом остатке рекламодатели смотрят на цифры, а не на качество, и я уверен, что если бы Onliner купил какого-то порно-трафика по 3 бакса за 1К и вышел в тройку рейтинга, рекламу раскупили бы мгновенно. Просто в Онлайнере другие приоритеты и очень высокие стандарты ведения бизнеса за что я их до сих пор уважаю. В качестве примера предлагаю посмотреть на их белорусскую версию Onliner.by. которая является вторым по посещаемости сайтом в РБ (не только в сфере технологий, а вобще во всех сферах). Их ежедневно посещают порядка 60 000 человек. Согласитесь, неплохо?

  Что касается рекламы в блогах, я видел пост Артура. В свою очередь хочу отметить, что не потратил на раскрутку своего блога ни копейки (не считая своего времени), а трафик с той же УБ превышает число, указанное Артуром (каждый день 2-3 человека переходят ко мне от Вас). Я уверен, что если давать умные комментарии по теме, то трафик будет постепенно увеличиваться. Поэтому стараюсь комментировать тематические блоги и участвовать в интересных дискуссиях.

  Ой, что-то разговорился я сегодня… Пойду работать.

 • kion, вся інформація щодо контактів є у розділі “Про автора” А традиційні форми “зворотнього зв’язку” я ненавиджу всією душею. Завжди зручніше написати на пошту або ICQ.

  Під FF3, до речі, у мене все відображається правильно. Саме цей браузер у мене встановлено, як дефолтний.

 • 2 Сергей:
  пам’ятаю статтю про S Duos. якраз шукали і дивувались, чому ніде нема вичерпної інформації про нього, потім знайшли вищезгадану статтю 🙂
  а стосовно “піару” в коментарях – то це хороший спосіб дати про себе почути, але якщо розумний коментар написаний. ну, як у тебе. але на жаль, багато ресурсів рекламуються коментарями-спамом. от наведу смішний приклад – я в одній публікації майже місяць тому виклав кілька фотофрагментів, без тексту. і періодично до них додаються спам-коментарі типу: “а вы проверили достоверность информации в специализированной литературе?” 🙂 вони їх не читають зовсім? чи це роблять боти?

 • Сергію, думаю, багато блогерів були б щасливими, якби кожен їхній коментатор залишав такі коментарі, як Ви. Взагалі в блогосфері простежується тендеція до спрощення (але на жаль – не якіснішання) коментарів. А за хороший відгук – ніякого посилання не жаль. Приємно, що Ви отримуєте трафік з них.

  Що стосується реклами в інтернеті – я неодноразово і сам стикався з випадками, коли у компанії рекламний бюджет у цю сферу розподіляється за остатковим принципом. Компанії в першу чергу виділяють гроші на телебачення, потім на друковану пресу та зовнішню рекламу, а потім ті копійки, що залишилися йдуть в Інтернет.

  Складається враження, що більшості таких рекламних відділів начхати на ефективність. Якщо залишилося 1000 доларів (а для великих компаній така сума – це навіть не копійки, це взагалі порожнє місце) і при цьому місячний банер на якомусь новинному порталі коштує якраз 1000 доларів – то давайте купимо цей банер! Щоб, мовляв, без здачі!

  Звісна річ, для того, щоб почати зважати на блоги та інші невеликі майданчики, потрібно виділити для цього окремий час та ресурси (скажімо окрему людину, яка займатиметься тільки такими невеликими рекламними майданчиками). Поки що, вочевидь, компанії не бачать в цьому особливого сенсу.

  Можливо криза, коли кожна копійка ставиться на облік, щось змінить у цій ситуації. Але для цього потрібно, щоб рекламою займалися не тільки рекламні відділи (яким частенько начхати на компанію – вони думають тільки про себе) – але й керівництво (а ще краще – власники) компанії.

  А поки цього не станеться – блогери продовжуватимуть чути від рекламних відділів щось на зразок: “Скільки-скільки кажете у вас відвідувачів? 100 на день? Не морочте нам голову!”

  Хоча блогери й самі частково винні. Вони хочуть заробляти, але іноді не мають анінайменшого бажання підняти, вибачаюсь, задницю і самостійно піти до рекламодавців, запропнувавши свій блог в якості майданчика для реклами. Думаю, проактивність в подібних питаннях зрушить “віз” з місця.

  FredCat, якщо коментар не має жодного відношення до статті (і виглядає так, що підійде до більшості записів) – то із 99-відсотковою ймовірністю це автоматичний спам. Коли людина спамить вручну – то вона докладе хоча б найменших зусиль, щоб коментар стосувався статті і не був миттєво видалений автором.

 • Pingback: Реклама і блоґ :Alternative()

 • FredCat чаще всего комментарий типа “респект автору”, “ой спасибо это как раз то что я искал” в котором обязательно указан левый e-mail и обязательно сайт оставлен спамером или ботом. Он направлен на увеличение ТИЦ и ПР того сайта. Я за неполные 6 месяцев работы блога отловил больше 1500 таких комментов, и сразу же банил владельцев по IP. К сожалению, никакой счетчик спама не может отловить все подобные комментарии. Я сначала сам пытался отвечать на них, смотреть кто автор, какой сайт указан пока не понял что это все спаммерство. Так что теперь таким комментах один путь – в корзину, чего и Вам желаю.

  Ярослав, вопрос даже не в том, сколько выделают на рекламу в Интернете, вопрос в том, насколько бездарно это тратят. Я помню правило, критикуя – предлагай, но пока мне предложить особо нечего, так как я некоторые способы рекламы (в т.ч. и в блогах) знаю только в теории на практике еще не освоил, тем не менее, для меня состояние рекламы не только в украинских блогах, но и в УАнете в целом, сейчас кажется неудовлетворительным. Я уже несколько раз дискутировал на эту тему с коллегами, и пришел к однозначному выводу, что рекламодатели покупают показы, а не пользователей. Есть один ресурс, который купив дешевого трафика (3-5 баксов за 1К) вылез в ТОП10 бигмира по связи и стал предлагать рекламу по цене 12 000 грн./неделя. Бред. тчк. Это очень яркий пример того, что люди в интернете, и это касается не только блогов, хотят делать деньги самым легким путем, из-за чего страдает качество. Очень хороший пост был в ЖЖ Эльдара Муртазина о СЕО о качестве контента. И если раньше на 1 качественный сайт было 5 некачественных, то теперь 50 или 500. Я смотрю с точки зрения человека, старающегося генерировать качественный контент. Естественно, любой СЕОшник сразу же возразит мне, что лучше вложить 1000 баксов в раскрутку, а не в контент.

  Я у себя в блоге пытаюсь связываться с каждым комментатором, кто пишет не по теме или в неудобоваримом формате и прошу соблюдать цензуру поведения, так как хочу сделать действительно интересный ресурс, а не то, что я сейчас наблюдаю в 90% блогов (УБ одно из исключений): когда любой пост разносится кучей комментариев типа +1 или автор жжот которые совершенно не соответствуют тематике поста. Я таких людей не понимаю – зачем оставлять никому не нужный коммент? Думаю, на Gipsh.com мне это удается. Мне гораздо интереснее общаться с качественной аудиторией, чем меряться ее количеством.

  Я по такому принципу в ЖЖ людей сортирую. Если журнал человека мне не интересен, я никогда его не добавлю в друзья, так как я не гоняюсь за количеством (знаю,что есть специальные акции когда за день добавляют по 180 друзей, потом их сортируют на группы и т.д.) Это все “понты для приезжих” а именно для Блогуна и прочих систем, которые продают рекламные посты в блогах.

  Уверен, что если бы кто-то пришел к рекламодателю и предложил размещение в 10 ведущих тематических блогах, суммарная аудитория которых чуть меньше/приблизительно равна одному крупному порталу, а цена значительно меньше (согласитесь, для блоггера даже 100 баксов деньги, чего не скажешь о порталах) – тут никакой рекламодатель не устоит. Особенно, если есть умение презентовать и продавать. Правда, жаль, что по телекоммуникациям в Украине только один блог:(

 • 2 Сергей:
  ну такі речі, як “+ адин” і “аффтар жжот” – це флуд і доля великих блоґо-форумо-порталів, де людям нема, що робити і вони коментують все підряд, як і копіпастять. а коли хтось заходить на спеціалізований сайт чи блоґ і таке пише, то він якось неадекватно сприймає чи діє.
  а стосовно… якість краща за кількість 🙂

 • Pingback: Ефективність реклами в блогосфері. Сирість і відсутність грунту. Можливі варіанти розвитку. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-02-19 | блоґ | 492 | uk()

 • Щойно спробував почитати дані коментарі. Якщо б не рідер, в якому я читаю коментарі УБ – фіг би я осилив хоч один коментар. На Сергію Гіпш я зупинився і далі вже не читав – дуже довгі думки у Вас всіх. Але заставлю себе.

  З Сергієм погоджусь майже у всьому, крім висновка щодо

  людям важно потратить деньги, а не получить хорошую отдачу от рекламы.

  Тут варто додати слова – “лише у випадку відкату з такої реклами”

  потрібно, щоб рекламою займалися не тільки рекламні відділи (яким частенько начхати на компанію – вони думають тільки про себе) – але й керівництво (а ще краще – власники) компанії.

  Нічого подібного! Кожному своє! В даному випадку керівництву вигідно не займатись рекламою, а саме вимагати в рекламного відділу звітів по віддачі і аналізу цієї віддачі.

  люди в интернете, и это касается не только блогов, хотят делать деньги самым легким путем, из-за чего страдает качество.

  Сорі, але досить поверхнево пояснено. Якість не страждає аж ніяк. Навпаки виділяє якісні ресурси серед купи сміття.
  ———————–

 • podarok,

  Нічого подібного! Кожному своє! В даному випадку керівництву вигідно не займатись рекламою, а саме вимагати в рекламного відділу звітів по віддачі і аналізу цієї віддачі.

  Вибач, можливо я не зовсім зрозуміло висловився. Звісна річ, що на щоденному рівні займатися рекламою повинні відповідні відділи. Але хто, як не власник, найкраще простежить за тим, щоб бюджет витрачався ефективність? Яким чином він це робитиме – це вже інше запитання.

  Тому що завдання рекламного відділу на превеликий жаль полягає в тому, щоб просто потратити бюджет. А мета компанії (в обличчі її акціонерів та власників) – отримати віддачу від цього бюджету.

 • Еще раз прошу прощения за длину постов. В следующий раз постараюсь быть короче.

  “Сорі, але досить поверхнево пояснено. Якість не страждає аж ніяк. Навпаки виділяє якісні ресурси серед купи сміття.”

  Моя мысль такова: из-за оптимизации, СЕО и прочих страшных слов (С), в рейтингах появляются ресурсы, в которых контент далеко не на первом месте, а другие интересные проекты, которые не уделяют времени оптимизации находятся где-то на 5-6 страницах рейтингах, и, соответственно, ниже в поисковых выдачах. Я сужу по телеком-рынку Украины и рейтингу сайтов бигмира. По-моему, очень яркий показатель.

  Что касается контента, то, конечно, качественные ресурсы это только выделяет, но не уверен, что большиство пользователей знают, что может быть качественней. Ответьте на вопрос: вы когда пользуетесь поиском, часто ходите дальше 2-й страницы? Я очень редко, так как нахожу информацию на первой странице. В итоге, классный ресурс может быть не замечен мною, Вами, Ярославом и другими спецами.

  Сейчас чтобы выделить сайт среди кучи мусора нужно все равно касаться оптимизации.

 • вы когда пользуетесь поиском, часто ходите дальше 2-й страницы?

  До десятої дохожу дуже часто, але мене неможна брати доуваги 8)…
  Насправді більшість – дійсно дві сторінки…
  Але це не має зв’язку з дійсно серйозними проектами.

  Погані ресурси відкидаються користувачем, бо мозок не залежить від SEO.

 • Тому що завдання рекламного відділу на превеликий жаль полягає в тому, щоб просто потратити бюджет.

  Знову помилка.
  Завдання поганого рекламного відділу – так – просто потратити бюджет і по можливості – заробити на цьому максимальну кількість відкатів.
  А справжнє завдання рекламного відділу – просунути продукт за мінімальну фількість грошей з максимально можливою віддачею.

 • podarok,

  А справжнє завдання рекламного відділу – просунути продукт за мінімальну фількість грошей з максимально можливою віддачею.

  Точно! Так розуміє завдання рекламного відділу власник компанії. І таким воно є насправді! Але, на жаль, наймані менеджери, які працюють у таких відділах далеко не завжди дотримуються тієї ж думки… Для них, як ти справедливо відзначив, відкати важать набагато більше!

 • “Погані ресурси відкидаються користувачем, бо мозок не залежить від SEO.”

  не совсем так. Вы можете не знать о существовании хорошего ресурса так как он по-просту не попадает в поисковую выдачу на первых страницах. Тогда Вы будете думать, что говноресурсы это и есть хорошие ресурсы и будете читать их. Уверяю Вас, большинство людей так и поступают. Я много раз слышать от представителей мобильных операторов какой офигенный портал Мобильник, когда там контента уже не было более полугода. Не то что качественного, а никакого.

 • 2Гипш
  Ох і злий ти на той Мобільнік 8)))…
  А я зловив себе на думці, що взагалі жоден з таких порталів не читаю…
  Вони як супермаркети – порушують один з законів маркетингу – наявність такої кількості асортименту просто відлякує…

 • На мобильник я не злой, вовсе нет. Просто пример показательный. Можно взять какой-нибудь моб.уа.

 • Pingback: Блоготиждень №42 | Blogoreader – українська блоґосфера - блоґи, новини, статті, персони()

 • Pingback: Блоготиждень №42 | AIN 2.0()

 • sergiy mostyuk

  Цікаво написано. І думаю, що в рекламних кампаніях дуже великий вплив має нейромаркетинг https://www.bizmaster.xyz/2018/11/neiromarketyng-hto-i-navishcho-vyvchae-mpzok-spozhyvachiv.html


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.