• Теми для обговорення немає, вона висмоктана із пальця.
  Особисто я терпіти не можу, коли в рідері трапляються кількасторінкові пости, не цікаві мені в даний момент.
  Вирішення дуже просте: зробіть два окремих фіди і всі будуть щасливі – виповниться головна мета блогера (хе-хе) – читачі відчуватимуть, що їх поважають.
  Якщо любителям подрочити на статистику це погіршить відчуття, то це вже точно не проблема читачів.

 • “Тема сісєк нє раскрита” 🙂
  “бо читачам з мобілок лишні кілобайти вантажаться” – то не причина. Треба привести щось більш адекватне і значуще.

 • ponedilok, будь-який сучасний рідер має два різновиди перегляду – заголовки, або повний текст. Якщо когось не влаштовує переглядати “полотна” підписок, через те, що блогери віддають повний фід у рідер, то цього можна легко позбавитися, перейшовши в режим “тільки заголовки”. Зате, якщо тема вас зацікавить, ви зможете легко “розгорнути” фід і прочитати статтю повністю.

  Втім, щодо “двох окермих фідів” – це, звісно ж, вихід із ситуації. Щоправда, я поки що не знаю як це реалізувати у WordPress. Але чомусь дуже сумніваюся, що блогери, які зараз користуються коротким фідом, підуть на цей крок. 🙂 Якщо так – я відразу ж перепідпишусь на повні фіди. Це було б класно!

  hellveen, я розумію, що кожен захищає свою точку зору. 🙂

  Користувався колись мобільним Гугл рідером? Якщо так, тоді знаєш, що ця програмка дуже добре оптимізована під телефони. Читач має все під рукою в одному зручному інтерфейсі. І оскільки туди віддається тільки текст – трафік мінімальний. Повір, коли читаєш фіди через телефон – немає жодного бажання виходити за межі цієї програми. Коментувати навряд чи будеш (клавіатура не сприяє). А в такому разі, який взагалі сенс заходити на блог?

  Щодо “трафік не адекватна причина” – можливо й погоджуся з тобою років так через 2 – 3, коли мобільний інтернет буде коштувати стільки ж, скільки зараз коштує стаціонарний. І швидкості будуть відповідними. Наразі ж багато хто користується GPRS технологіями, які реально дуже дорогі. У Київстарі, яким користуюся я, 1 МБ коштує 5 гривень. Цього вистачає на перегляд 10-15 статей, якщо переходити на сайти. І десь так на 80-120 статей, якщо читати їх через рідер. І не тільки у вартості справа – GPRS (чи навіть той же EDGE, де він є) – занадто повільний. Сайти реально вантажаться зі швидкістю черепахи…

  А поки що я цілком адекватно поділився своїм досвідом. Коли їхав у потязі – потратив десь 2 години на перечитування фідів (все-рівно зайнятися не було чим). І хоча мені траплялися цікаві заголовки зі скороченими фідами – на жоден сайт я не перейшов. І зовсім не для того, щоб щось комусь довести, а тому – що це просто не зручно.

  Якщо це теж “не причина” – пройдися по топових англійських блогах із багатьма тисячами підписників і щоденних відвідувачів. Чи багато з них користуються скороченими фідами?

  Я не намагаюся переконати… Просто даю інформацію для роздумів!

  P.S.: А ще мені пора публікувати свої коментарі (і деяких коментаторів) окремими статтями 🙂

 • @jarofed
  Знущаєшся? 🙂
  Найзручніший спосіб читання в GReader — Expanded. Двох-трьох речень з головою вистачає для розуміння того, чи варто далі читати.

  Ще незрозуміле. Який сенс рівнятися на топових блогерів, якщо в попередніх постах ти кажеш про орієнтування на “свою авдиторію”. Може просто варто спитати у своїх читачів, а не мавпувати когось?

 • Я дуже часто користуюся мобільним інтернетом, як Google Reader, так і Netvibes переглядаю. Гугл рідер – взагалі щодня.
  І можу з впевненістю сказати, що зайві кілобайти не стануть на заваді тим, хто хоче читати цікаву інформацію – наприклад, я досить часто переходжу на блоги, щоб почитати коментарі або продовження статті, в т.ч. і на твій 🙂
  А за допомогою спеціальних браузерів (Opera mini) такий браузинг стає ще зручнішим.

  П.С. Значно вигідніше купляти мобільний інтернет пакетно – по 100, 350, чи 1000 мб.

 • ponedilok, ну так – то й так! 🙂 Навіть не думав знущатися!
  У мене стояв Expanded перші тижні користування рідером, оскільки я ще не знав, як його можна вимкнути. Але коли дізнався – був просто щасливий! 🙂 Правду говорять: “на колір і смак товариш не всяк…”

  Мавпування – це коли ти повторюєш чиїсь дії, не розуміючи їх сенсу. А коли ти переконаний у правильності того чи іншого підходу – то це “запозичення кращих практик”. А опитування можна буде провести – не проблема.

 • hellveen, та я взагалі не можу дочекатися, коли Київстар введе нормальне 3G, щоб ним було можна користуватися не купуючи для цього “спеціальної карточки”. Але до тих пір доводиться рахувати мегабайти. Пакетні тарифи також коштують дуже дорого. Наприклад, у Київстару тариф на 25 МБ коштує 50 гривень.

 • Я використовую life:)
  100 мб – 25 грн
  350 мб – 50 грн
  1000 мб – 90 грн

  Ми скотились не до тієї теми 🙂

 • А я згоден з автором. Мене такі рсс навіть на десктопі харять. Це лишні рухи. А заради чого?
  І справа не в грошах. Просто я ціную свій час.

 • @Stepan Tanasiychuk
  До того, що блогосфера — не газета. Суть якраз у взаємодії, з коментаторами, з іншими ресурсами і т.п. Може одна з 10 статей є самоцінною, решта підкріплюється посиланнями, котрі справді потрібні. Економія часу в цьому випадку — фікція.

 • я юзаю Утел – 150грн – 3Gb
  Щодо віддавання всього тексту в стрічку – не віддавав, не віддаю, не віддаватиму 8)

 • life 1 Гб за 90 грн. вистачає посидіти і як з телефона, і як з ноута через юсб під час прогулянки чи подорожі.
  а сам я особисто rss недолюблюю. мені зручніше глянути лише, що є обновлення і перейти на статтю, щоб прочитати її повністю з усією графікою і дод. матеріалами. з телефона чи ноута – нема значення. тому в такому випадку – чи є доцільність повних RSS? короткі для того, щоб прочитати заголовок і перший абзац і зрозуміти – потрібно його читати далі чи ні.
  p.s. з телефона також коментую 🙂

 • З однієї сторони я погоджуюсь із автором, сам віддаю повні фіди, оскільки так зручніше, але з іншої сторони повні фіди можуть призвести до винекнення сплогів, того що ваш контент через рсс почнуть красти собі.
  Сподобалась ідея також і ponedilka, мабуть таки реалізую у своєму блозі ще й скороченну версію рсс

 • Мені так подобаються подібні твердження “оскільки так зручніше”. Кому? Вам? Так і напишіть “так МЕНІ зручніше”.

  Половина коментаторів вище підтримала думку про зручність для себе скорочених версій. Ось тобі й опитування, Ярославе.

 • ponedilok, не варто плутати думки блогерів, які використовують короткий РСС (і звісно ж, захищають свій підхід), з думками читачів. Якщо не помиляюсь, ти тут поки що єдина людина якій подобаються скорочені фіди з читацької (а не блогерської) точки зору.

 • @jarofed
  А ти в якій ролі виступаєш коли розповідаєш про мобільний гугл рідер?

 • ponedilok,

  А ти в якій ролі виступаєш коли розповідаєш про мобільний гугл рідер?

  Сформулювавши запитання таким чином, ти сам даєш на нього відповідь! 🙂 Хіба можна писати статті через гугл рідер?! Звісно ж у ролі читача! Мені, як читачеві не зручно користуватися довгими фідами.

 • Dereks

  Як варіант – зробити РСС стрічку з рекламою в постах.

 • Ярославе, невже вам не ріже вухо оте ваше “підписка”?! Бо що ж це таке “підписка”? Це, мабуть, щось, що “під писком”? (що таке писок, сподіваюсь, ще не забули?) “Шия” тобто, мабуть? Або може, даруйте вже на слові, то “піська” і відтак треба прочитати так “під писька”?! Невже такі речі не помітні відразу?

  На НЕМАЄ в українській мові такого слова! Зрозумійте, будьласка. Бо инколи ваші дописи просто таки боляче читати, так ви вже збиткуєтеся з тієї й так нещасної української мови.

  Инший приклад, навіщо ви тягнете з англійської мови слово procrastination? Є ж українське “зволікання”, невже таке складне українське слово “зволікання”, щоби замінювати його на “просте” англійське “прокрастінейшн”?! Далебі, диву даюся, вас читаючи. Претендуєте на серйозний ресурс, а ставлення до вашого основного інструменту – мови – таке зневажливе.

  Будьласка, звернуть увагу на вашу українську мову, вона дуже й дуже шкутильгає в вашому “блозі”.

 • Grammar nazi у відгуках 🙂

  @Дмитро
  Щодо “підписки” було б цікаво дізнатися вашу версію. “Передплата”, як це кажуть відносно преси?

  А слово таке є, і вживається в декількох значеннях http://slovnyk.net/?swrd=%EF%B3%E4%EF%E8%F1%EA%E0&x=22&y=10

  Зауважу, що я сам постійно борюсь за якнайбільшу локалізацію термінології та грамотність в українських нетрях (скажімо, дуже довго намагався воювати з автором websecurity.com.ua — отам дійсно є за що), але отак доволі нахабно вказувати господареві щоденника що і як йому робити — це від самого початку зводити нанівець ваші ж власні зусилля 🙂

 • “Grammar nazi у відгуках” це що, на мою адресу таке “ліплення ярликів”?! І це не нахабство з вашого боку? Тоді вже ваш допис то певне grammer KGB.

  “Щодо “підписки” було б цікаво дізнатися вашу версію.” ТО ви спочатку поясніть, на чию то адресу сказане “отак доволі нахабно вказувати господареві”, тоді може й поясню. Бо може то ви про себе так висловились, адже в мене в повідомленні нічого окрім прохання немає.

 • Хтось явно відчув butthurt 🙂

 • Дмитро, безперечно, ваш блог, є взірцем правильної української мови.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.