Настав час для чергової статті із рубрики «Створюємо власний блог». У цій статті буде покроково висвітлено процес перенаправлення ваших фідів (RSS-стрічок) через сервіс Feedburner та пояснено, яким чином встановити лічильник підписників на ваш блог. Технічно просунуті власники щоденників вже давно зробили це (чи, принаймні, знають, як зробити). Для новачків же реєстрація RSS-фідів у сервісі Feedburner може видатися дещо складною. Насправді, як ви побачите далі, нічого складного у ній немає.
1. Реєструємо Google-аккаунт
Оскільки не так давно сервіс Feedburner повністю перейшов «під крило» пошукового гіганта Google – перше, що вам буде потрібно – це створити Google-аккаунт. Більшість авторів вже мають такий обліковий рахунок і вже давно користуються такими сервісами як Gmail, Google Reader та інші. В такому випадку вам потрібно просто зайти на сторінку Feedburner (при цьому система запропонує вам залогінитись або створити новий обліковий запис).
2. Додаємо стрічку свого блога у Feedburner
Після входу у Feedburner ви побачите приблизно таку картину:
Поки що у вас немає жодних фідів. Система запропонує додати новий блог. Ви можете вводити як безпосередньо адресу RSS-стрічки, так і просто URL вашого блога (в такому разі RSS-потоки буде визначено автоматично).
Якщо ви вводили звичайну адресу блога, то існує чимала ймовірність, що система виявить відразу декілька RSS-джерел. Обирайте будь-яке на ваш смак. Я ж раджу зупинится на варіанті RSS 2.0 (якщо він доступний, звісно):
Далі система запропонує ввести вам назву вашого фіду (до недавнього часу сприймалися виключно латинські літери, але зараз назва може бути і кириличною) і обрати унікальний ідентифікатор для майбутньої feedburner-стрічки. В моєму випадку слово “blogosphere” було вже зайняте, тому мені довелося скористатися скороченим аналогом: «blogosph».
Після реєстрації ваша стрічка матиме адресу http://feeds2.feedburner.com/ваш-ідентифікатор, чи, як у моєму випадку: http://feeds2.feedburner.com/blogosph
3. Публікуємо лічильник Feedburner на своєму сайті (блозі)
Після кількох незначних налаштувань потрапляємо на сторінку керування вашими підписками (фідами). Поки що статистики немає (ваш фід занадто «молодий»). Але вже наступного дня повинно початися коректне відображення кількості підписників.
Переходимо на вкладку “Publicize”, як показано на нижньому малюнку:
Перед вами можливості для публікації та маркетингу вашого фіду засобами Feedburner. У майбутньому ви відкриєте для себе багато чого цікавого. Але наразі я б радив активувати три можливості: Email Subscriptions, FeedCount та Awareness API (всі вони підкреслені червоними лініями на нижньому малюнку):
Email Subscriptions, як можна здогадатися із назви, дасть змогу підписуватися на оновлення вашого блога через електронну пошту. Awareness API – дозволить зовнішнім сервісам враховувати кількість ваших підписників (наприклад, активація цієї функції потрібна для того, щоб ваші підписники враховувалися рейтингом блогів Яндекса).
Зупинимося детальніше на функції FeedCount. Саме вона дозволяє опублікувати лічильник ваших RSS-підписників у вигляді красивої і знайомої багатьом кнопки безпосередньо на блозі.
Власне, все що вам потрібно – це активувати функцію FeedCount в панелі управління Feedburner, обрати бажаний колір кнопки та тексту, і вставити згенерований HTML-код у бажане місце вашого блога. Більшість блогерів розміщують лічильник Feedburner у сайдбарі (можете скористатися для цього текстовим віджетом або ж вставити безпосередньо у код файлу sidebar.php вашої теми).
Власне, на цьому встановлення закінчується. Якщо маєте бажання, можете перенаправити всіх підписників вашого блога через сервіс Feedburner, скориставшись для цього плагіном FD Feedburner. Більше про встановлення плагінів ви прочитаєте за посиланням. Якщо не скористаєтесь плагіном – люди зможуть підписуватися на ваш блог як через стрічку Feedburner, так і через класичну RSS-стрічку. Звісна річ, останні не будуть відображатися на лічильнику та не братимуть участь в аналітиці Feedburner.
Сподіваюся, ця стаття допоможе вам розібратися із сервісом Feedburner та легко встановити лічильник підписників на свій блог. А я з радістю відповім на запитання у коментарях!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Feedburner припинить своє існування? | Українська блогосфера ()