Нарешті це сталося! Я таки оновив свій основний блог «Українська блогосфера» до останньої стабільної версії WordPress 2.7.1, скориставшись для цього українським дистрибутивом, про який вже згадувалося у одній із попередніх статей. Раніше я користувався версією 2.5.1.
Але зараз не про це… Хотів поділитися одним новим спостереженням.
Як ви вже знаєте, в Інтернеті є безліч інформації про те, як з нуля встановити WordPress на власний хостинг і навіть про те, як встановити його на віртуальний сервер типу Denwer (або подібний). Втім, як виявилося, знайти інформацію про оновлення WordPress більш ранніх версій (а в багатьох блогерів стоять версії 2.3 або ще архаїчніші) – зовсім не так просто, як хотілося б.
Добре людям, для яких англійська – не проблема. Вони можуть ознайомитися з документацією про «ручне» оновлення на офіційному сайті WordPress. А зі всіма іншими я поділюся власним досвідом оновлення.
Перш, ніж братися до оновлення WordPress
За час «блогерської діяльності» мені доводилося вручну оновлювати Вордпрес 5 чи 6 разів. На щастя, жодного разу не виникало ніяких проблем. Але, про всяк випадок, перш, ніж братися до апгрейду, потрібно перестрахуватися. Як наголошують в офіційних інструкціях оновлення WordPress: вам варто зберегти всі дані, щоб мати змогу відновити їх у разі виникнення проблем:
- зробіть бекап вашої бази даних. Найпростіше реалізувати це з допомогою спеціального плагіну WordPress Database Backup;
- безпосередньо перед оновленням деактивуйте всі плагіни, які використовуються в блозі (чесно признаюся – я цього не робив і все пройшло успішно, але якщо наважитесь повторювати, знайте, що робите це на свій страх та ризик). Також є сенс пошукати найновіші версії всіх плагінів, які використовуються у вашому блозі, оскільки старі їх версії можуть бути несумісними з новим WordPress 2.7.1.
UPD: Юрій Новоставський зробив доречне зауваження, що якщо ви кастомізували самі файли WordPress (а не тільки тему чи плагіни) – то при оновленні втратите всі свої зміни. Тому, якщо наважуєтесь на цей крок, краще пам’ятати “де”? і “що саме?” ви змінювали, щоб можна було відновити ці зміни після апгрейду WordPress…
Скопіюйте файли WordPress, замінюючи старі.
- Завантажте останню стабільну версію WordPress 2.7.1 і підготуйте до подальшого завантаження на сервер (тобто розархівуйте).
- Видаліть з сервера старі папки wp-includes та wp-admin. УВАГА: В жодному разі не видаляйте папку wp-content (там зберігається вся кастомізація ваших тем, плагінів та весь ваш медійний контент)!
- Скопіюйте вміст нового Вордпресу, відповідаючи ствердно на запитання, чи переписувати файли при співпадінні. Тобто вам потрібно не лише завантажити на сервер нові папки wp-includes та wp-admin, але й переписати всі файли у кореневій директорії. Зверніть увагу: якщо ви кастомізували стандартну тему Вордпрес – то переписувати її не потрібно. Інакше ризикуєте втратити всі зміни в дизайні.
Проапгрейдте базу даних, якщо необхідно.
Після того, як всі нові файли правильно скопійовано, відвідайте вашу адмінку за адресою: http://ваш-сайт/wp-admin. Вас можуть попросити знову залогінитись. Якщо ваша база даних потребуватиме оновлення, то ви отримаєте повідомлення про це і зможете автоматично проапгрейдити її (зазвичай це займає кілька секунд).
Оце й усе! Заходьте на ваш блог і насолоджуйтесь роботою в найостаннішій версії WordPress!
P.S.: До речі, розробники обіцяють, що ручне оновлення до версії WordPress 2.7.1 буде останнім. Для всіх наступних версій буде вбудована проста функція автоматичного оновлення…
UPD: Розробники дотримали своєї обіцянки, тепер WordPress можна оновити автоматично. Коли виходить нова версія – у адмінці з’являється кнопка автоматичного оновлення. Все, що від вас вимагається – вказати інформацію доступу до FTP, на якому розміщений блог.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)