Як і обіцяв у попередній статті про створення навчальних проектів – розповім про деякі хитрощі створення по-справжньому дієвих навчальних блогів. Автором цих порад є власник блога Ace Online Schools.
Коли «титани» блогінгу говорять про створення успішних он-лайн проектів, вони завжди наголошують на важливості контенту. Контент повинен бути цікавим та корисним, а інакше у блога немає практично жодних шансів зажити своїм життям. В свою чергу, один із найбільш дієвих способів принести користь – поділитися із читачем своїми знаннями. Чи, інакше кажучи, організувати власний навчальний блог!
Навчайте тому, чому навчилися самі!
Перший принцип ефективного навчання полягає в наявності знань, якими можна поділитися. Якщо ви не маєте жодного уявлення про тему, на яку збираєтесь писати, краще навіть не починайте. І тим більше не починайте тільки через перспективність тієї чи іншої ніші. Ви можете дозволити собі розпочати ведення навчального блога тільки за умови, що самі дуже сильно цікавитесь темою (а значить – будете постійно розвиватися і поглиблювати свої знання).
Наступний крок після того, як вам вдалося досягнути необхідної експертизи – ефективна комунікація.
Чергуйте між собою статті про загальні концепції та конкретні приклади з покроковими інструкціями
Навчання однаково сильно залежить як від розуміння загальних ідей та концепцій, так і від конкретного втілення цих ідей у певних практичних прикладах. Розуміння загальних концепцій має для читачів значення тому, що саме завдяки їм вони здатні приймати правильні рішення. З іншого боку, тільки практичні уроки допомагають перетворити абстрактні знання на конкретні навички.
Використовуйте ілюстрації, зображення та діаграми
Сила Інтернету для навчання полягає в тому, що більшість сайтів дають нам змогу використовувати чудові візуальні приклади, недоступні для інших носіїв (наприклад – книг). І тут маються на увазі аж ніяк не абстрактні фото з Flickr, якими я так люблю прикрашати свої статті. Маються на увазі конкретні і наочні навчальні матеріали, які допомагають краще зрозуміти матеріал, як ті, що я використовую у статтях про Flash на своєму власному навчальному блозі. Крім того, візуальна інформація зазвичай сприймається читачами набагато краще, ніж текстова (хоча і перша і друга є просто необхідною для успішного навчання).
Автор фотографії:
Навчіться писати «для інтернету»
Спершу вам потрібно зрозуміти, яким чином люди сприймають інформацію в інтернеті, а потім – максимально пристосуватися і постійно використовувати такий формат. Ваш стиль повинен бути ЧІТКИМ, СФОКУСОВАНИМ і простим для СКАНУВАННЯ. Якщо випаде нагода – обіцяю написати більш детальну статтю на тему написання контенту «для мережі». А поки що пропоную ознайомитися з матеріалом, який підкаже, як спонукати відвідувача прочитати статтю повністю.
Ніколи не шкодуйте лінків на споріднене джерело
Блоги, які відчувають себе непевно, бояться ставити зовнішні лінки. Вони остерігаються втрати трафіку на користь своїх конкурентів. Але немає нічого більш безглуздого, ніж така поведінка. Адже посилання – це не лише додаткова користь для ваших читачів, але й один із найкращих способів бути поміченим іншими блогерами на перших етапах існування вашого навчального проекту. Якщо при цьому ви дійсно будете писати цікаво та корисно і створювати якісні уроки – не виключено, що експерти у вашій галузі також захочуть поставити на вас посилання.
Зверніть увагу, одні з найпопулярніших сайтів у мережі часто складаються з велетенської кількості посилань на зовнішні джерела. Це жодним чином не шкодить їхньому трафіку. Навіть навпаки, читач прекрасно розуміє, що автор думає про те, як надати йому найціннішу інформацію, а не про те, як просто втримати його на сторінках свого блога! І за це віддячує своєю лояльністю.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)