Розмови про швидке наближення остаточної і безповоротної кончини блогів, схоже, стають новим трендом (від слова «триндіти») кириличної (і не тільки) блогосфери. Щоб раз і назавжди покласти край таким розмовам у рамках цього блогу (бачте, як загнув), давайте востаннє розберемося, хто там мертвий, хто живий і кому з цього що буде?
Мотивація для ведення блога визначає його майбутнє
Автори зазвичай дотримуються якогось одного із двох можливих підходів до ведення блога. Для них це або розвага (можливість поспілкуватися з друзями, відвиснути, спробувати щось нове, долучитися до ультрамодної течії), або різновид професійної діяльності (можливість поглибити знання у певній сфері, встановити контакти із колегами, долучитися до мережі професіоналів і донести свої думки та ідеї до зацікавлених людей).
Для першого типу людей вже зараз вигадано безліч альтернатив блогінгу – це і соціальні мережі (які успішно «відхопили» частку активних користувачів таких сервісів, як ЖЖ та Li.ru) і web2.0-ні UGC-проекти, а останнім часом, звісно ж – мікроблоги.
Для другого типу авторів жодна з альтернатив не здатна замінити сам блогінг у його початковому сенсі. Я не хочу сказати, що такої альтернативної платформи ніколи не з’явиться. Цілком можливо, що колись хтось вигадає те, що прийде на заміну автономному блогінгу. Але поки що нічого подібного немає.
Ні соціальні мережі, ні мікроблоги не замінять автономного блога на власному хостингу. Звісно, вони також можуть приносити неабияку користь у вигляді додаткового місця для просування основних проектів та об’єднання кола прихильників. Але не більше того!
Автор фотографії:
Блог-сервіси «здуваються», тоді як кількість автономних блогів продовжує зростати
Можливо саме тому, за останніми даними Яндекса, які були озвучені на конференції i-community 2009, кількість активних кириличних блогерів не змінюється (близько мільйона на місяць), на деяких сервісах вона почала навіть скорочуватися. Але при цьому кількість окремо встановлених автономних блогів зростає найбільш швидкими темпами!
Ну нарешті – рівно 10 хвилин.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)