Останнім часом я все частіше та частіше користуюся незамінними опціями Google Reader-а «поділитися новиною» (share) та «поділитися новиною з коментарем» (share with note). Взагалі, як на мене, саме такі технології і зробили революцію у світі Web 2.0, коли по-справжньому хороший і цікавий контент «розбігається» по рідерах користувачів зі швидкістю світла.
Окрім того, закладка Friend`s shared items з недавнього часу стала улюбленим розділом у рідері, який я читаю з особливим захопленням. Головне – з належною увагою підібрати людей, чиї «розшарені» записи ви будете переглядати. І якщо цих людей підібрано правильно – приємне часопроведення вам гарантоване!
Втім, як це завжди буває, у цьому світі немає ідеальних інструментів. І Google Reader, яким би хорошим та досконалим він не був, також не потрапив у цю категорію через один надзвичайно прикрий недолік: ви не можете «поділитися зі світом» статтями у блогах, на які самі не підписані.
А таких ситуацій може бути скільки завгодно. Наприклад, ви шукаєте інформацію на певну тему і знаходите через пошуковик прекрасний матеріал, яким хочете поділитися з друзями. Здавалося б – сам Бог велів розшарити його через Google Reader. Але, як виявляється – не все так просто! Ви зможете зробити це тільки після того, як підпишетесь на оновлення блога. Але ж наявність у блозі однієї винятково цікавої статті ще зовсім не свідчить про якість цілого щоденника. І ви з великою ймовірністю можете не хотіти засмічувати свій рідер випадковими стрічками.
Можна звісно, підписуватися тільки для того, щоб розшарити, а потім знову відписуватися! Але чи не забагато «рухів» заради одного додаткового запису у вашому «щоденнику посилань»?
Як «поділитися» статтею у Google Reader-і, не підписуючись на фід?
На щастя, народні умільці знайшли вихід і з цієї ситуації. І він виявився настільки ж простим, наскільки геніальним!
Для того, щоб використати цей своєрідний «хак» (хоча насправді тут застосовуються виключно внутрішні можливості рідера), вам спершу потрібно перейти на сторінку «Налаштування» у розділ «Корисні функції» (Settings -> Goodies) і знайти там функцію «Підписатися під час серфінгу» (Subscribe as you surf).
Збережіть лінк «Підписатися» (Subscribe) у вигляді закладки у своєму браузері. У мене ця закладка називається +GR (що теоретично мало б означати «Додати в Google Reader»)
Вся магія лише починається
Коли ви знаходите чудову статтю (якою хочете поділитися з друзями) на блозі або ресурсі, до якого не збираєтеся підписуватися виконайте два простих кроки:
- Натисніть на закладку +GR (чи як ви там її назвали). Після цього рідер автоматично видасть вам вікно з записами блога. Але зверніть увагу – ви ще не підписалися на цей фід, ви просто переглядаєте його.
- Прокрутіть вікно до необхідного запису, який ви хочете розшарити і натисніть на кнопку «Share» або «Share with note»
Якщо ви після цього закриєте вікно, то не підпишетесь на оновлення непотрібного вам блога (ви ж не натискали на кнопку Subscribe). І, тим не менше, розшарена вами стаття з’явиться там, де їй і слід бути – у ваших «спільних записах».
Як бачите – все максимально просто!
Ще один спосіб розшарити лінк
Існує ще один спосіб поділитися з друзями лінком на матеріал, який вам сподобався. Його перевага полягає в тому, що для використання цього способу немає потреби навіть, щоб у ресурсу, запис на якому ви «шарите» був RSS-фід (хоча де ж його зараз немає?). Втім, є і один доволі суттєвий недолік, який особисто для мене став вирішальним, а саме: користуючись другим способом ви ділитесь не цілою статтею, а тільки лінком на неї. Тобто у своїх рідерах читачі бачитимуть не сам запис, а тільки його заголовок та посилання. Плюс ваш коментар, якщо захочете його додати.
Якщо вас така ситуація влаштовує – переходьте у пункт меню Your Staff -> Notes, де побачите наступну панель:
Перетягніть пункт «Note in Reader» в закладки вашого браузера і не забудьте переконатися, що у налаштуваннях, які ви бачите праворуч стоїть галочка «Add to shared items» (її ви також зможете ввімкнути або вимкнути вже безпосередньо під час додавання матеріалів).
Тепер, де б ви не знаходились, клік по закладці «Note in Reader» не лише додасть запис (точніше – заголовок та лінк на нього) у розділ «Нотатки» (Notes) вашого рідера, але й автоматично опублікує цей лінк у «спільних записах», зробивши його доступним для ваших друзів.
Сподіваюся, ця інформація виявилася для корисною. Особисто мені перший спосіб сподобався набагато більше. Цікаво, який спосіб оберете ви!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)