• Как-то грубо и уныло выглядит «вирус».

  3000 посетителей блога и всего 5000 просмотров ролика? Похоже сливался нецелевой трафик…

 • Ах да, я так понял что цифры по стоимости компании, охвату и количеству упоминаний мы не услышим…

 • тупий ролик 🙁

 • Дякую, цікаві думки.
  Михайло планує довгостроково – грошей хоч і не отримав, зате отримав сотні беклінків 🙂
  Хороших тематичних українських блогів стає все більше, відповідно, збільшується вибір для рекламодавців.

 • А мені сподобалась ідея вірусного маркетингу через блоги…
  От тільки для цього обов’язково повинно бути все дуже чітко продумано, інакше – 8(.

 • Роман Рыбальченко, вартість тієї всієї кампанії я не знаю, та й не думаю, що Вам хтось відкрито скаже скільки те все коштувало.
  Kolia Shlapak, наскільки мені відомо, ролик мав бути трохи іншим, але знову ж таки, я так думаю, що відштовхувалися від вартості вкладених грошей і плюс до того ролик знімали сьогодні на завтра. Тобто знімалося поспіхом вночі, а уже наступного дня близько обіду відео красувалось на сайті і на перезйомку не було часу.
  hellveen, беклінків таки чимало. Чекаю віддачі.
  podanenko, як кажуть наші східні сусіди “первый блин комом”. Хоча не думаю, що все настільки погано. В крайньому випадку в Росії така акція пройшла набагато гірше. Маю надію, що наступні вірусні компанії будуть більш вдалими.

 • А я ніколи й подумати не міг, що в українських блоґах можна віруси пускати…

  Між тим, мушу сказати, що пропозицій створення вірусної реклами бачив дуже багато (зокрема, декілька білпордів на вулицях Києва), але всі агенції, які це пропонують справляють вкрай погане враження, а тому я б ні в якому разі не скористався їхніми послугами. Та й, як бачимо, реальний результат такої рекламної кампанії «неахті». Така штуковина перш за все розрахована на бізнесменів-товстосумів, які не дуже розуміються що і як, проте про «тренд» чули.

 • я одразу ж розкусив цей вірус, але Механік так і не заапрувий мій комент, та я і не ображаюсь.

  Я вважаю, що вірусна реклама в блогах дійсно може бути дієвою, але наразі це безуспішно, бо все впирається в кількість (блогів, відвідувачів, переглядів), тут українські блоги пасуть задніх.

 • Якщо не помиляюся, компанія Юнілевер в Росії минулого року пропонувала блоггерам писати про російських жінок погані речі, а саме, що від них, вибачте, чути піт. А потім пропонувати дезодоранти. Як на мене це низько, так вести бізнес. Сумно що нас вважають за бовдурів.

 • Бачите, блоґосферою вже комерція цікавиться. Ростемо. 🙂

 • через блогун я писав про це на сайті http://taras.blox.ua 🙂 та це відразу було зрозуміло, що це буде просування якогось продукту:))

 • Mehanik, просто назвавшись «первой украинской вирусной кампанией» я ожидал услышать больше фактов.
  А так, под вопросом что «первая», что «вирусная», что «кампания».

  Рекламодатели есть, что на вирусный маркетинг на Украине, что на партизанский. Только такие вот «кейсы» не внушают им доверия.
  Поэтому, если кому-то интересно заниматься вирусами и партизанщиной с помощью своих блогов и профилей в коммюнити (не бесплатно) — то пишите мне. Постараюсь помочь украинской блогосфере.

 • lilumi, вибач, але така у мене була умова. Я мусив видаляти коментарі, які вказували, що це акція від славнозвісної кампанії.
  Роман Рыбальченко, річ у тому, що мені усі тонкощі даної кампанії невідомі. Я знаю тільки те, що мало до мене відношення.

 • Романе, думаю всі питання щодо ефективності доречніше задавати безпосередньо організаторові. Наскільки мені відомо, Михайлу передали тільки текст і відео, яке він погодився розмістити на своєму блозі (при цьому із забороною змінювати). І тут уже відверто контент підкачав. Повірити тому, що відбувається на відео, справді складнувато. Не дивно, що ефект виявився не настільки вражаючим, як хтось міг очікувати.

  Давайте будемо об’єктивними – у такій ситуації Михайло ніяк не міг впливати на результат. Він міг поступити так, як поступили організатори Блогкемпу: “Якщо вам щось не сподобалося – ми повернемо вам ваші гроші!”

  З іншого боку, мені було цікавіше дізнатися про вплив кампанії на українську блогосферу (в даному випадку конкретно на блог Михайла). І тут уже важко не погодитися – п’ятнадцятикратний (нехай навіть короткостроковий) приріст трафіку – це таки непоганий ефект.

  Що стосується проведення “вірусних” кампаній, як таких – то це справді доволі цікаво. З радістю поспілкуюся на цю тему з тобою на весняному мінікемпі (якщо він таки відбудеться). Чесно кажучи, навіть не знав, що ти цим займаєшся.

 • …просто назвавшись «первой украинской вирусной кампанией» я ожидал услышать больше фактов…

  А можна десь почитати про правила описування першої рекламної компанії ? 8))))))

 • Интервью понравилось, а вот сам вирус – нет. Как я понял там нигде не упоминался АХЕ, ни в тексте, ни в ролике (или плохо смотрел?) Если нет – тогда назревает вопрос – где выгода для компании?

  Не рекламы ради, даю ссылку на вирус российского оператора sky link. Мне кажется, что ролик со скаем лучше АХЕ, хотя мнение чисто субъективное.

 • P.S. Я з Ділового…)))

 • @podanenko Легко: клиент, цели, бюджет, результаты. Могу расписать детальнее, если необходимо.

  @mehanik Т.е. бесплатное участие «вслепую»? Ок, понял.

  @jarofed Извини, наверное не совсем так выразился. У меня нет претензий к Михаилу — просто формулировка заголовка покоробила и думал узнать больше подробностей. Мне казалось, что если человек помогает кампании бесплатно — то с ним нужно поделиться хотя бы фактами о результатах. Но это мой подход…

  Вопрос ещё в том куда же конвертировался этот трафик — в комментарии, просмотр видео или постоянных читателей блога…

  По поводу Миникемпа — я не уверен, что он будет =) Тему моего доклада организаторы зарезали (хотя человек 10 написали, что заинтересовались моим опытом в комьюнити-менеджменте), а по вирусному маркетингу я ещё не готов делиться кейсами. Но если пересечёмся таки — с удовольствием пообщаюсь 😉

 • Pingback: Життя цікаве » Blog Archive » Стань bzz-агентом()

 • Привет всем! только что прочитал этот пост и увидев такое количество коментов, а также то. что в них содержится много умных мыслей решил ответить блице на все вопросы.

  Итак, во-первых этот “вирус” далеко не первый для Украины и тем более для украинской блогосферы. Наша компания за 2008 год сделала не менее 20 “вирусных” компаний.

  Здесь думаю стоит немного пояснить что такое вирус, по крайней мере по нашему определению, вирус – это когда более 80% контактов мы получаем не от прямого размещения, а от косвенного (рассылка линков через аську, почту, бесплатное размещение в блогах). На западе, к примеру вирусом считают компанию с более чем 1 000 000 контактов, в рунете – если количество контактов перевалило за 100 000. Среди наших кейсов есть результат и по 500 000 контактов и по 50 тыс и по 10 тыс. На самом деле все зависит от целевых групп и охвата, который нужно достигнуть по результату. Некоторые целевые группы с которыми мы работали насчитывали 50 000 человек, соответственно 50 000 контактов в результате нам хватало. Конечно ели это fmcg – то охват должен быть большой.

  К сожалению, отечественный рекламодатель не слишком опытный в сфере интернет, а это накладывает свои отпечатки на процесс работы. К примеру нередки ситуации когда клиент заказывает “вирусную” компанию агентству полного цикла, которое в свою очередь готовит контент и разослав по аське линки сотне друзей ждут серьезных результатов. Не менее редки ситуации когда агентства все-же готовят контент сами, но понимая что нужен “посев” ищут подрядчика среди специализированных агентств.

  К примеру из 20 кейсов, только для трех контент готовили мы сами, остальной контент был нам вручен заказчиком.

  Что касается данного кейса, то во-первых считаю не-корректным писать что из-за кризиса заказчик решил сэкономить на креативе. Тем не менее мы не отрицаем, что креатив был взят российский, и бюджет был меньший чем на подобные компании в 2008 году. Весь контент мы тоже получили от заказчика и наша задача заключалась лишь в его “посеве”. Данную задачу мы считаем, что выполнили успешно, по-краней мере цена контакта в результате получилась в десятки раз меньше чем если бы мы прибегли к медийным средствам рекламы.

  А теперь короткий блиц, на вопросы из комментов.

  >>>Ах да, я так понял что цифры по стоимости компании, охвату и количеству упоминаний мы не услышим…

  <<<Эти цифры являются коммерческой тайной, к сожалению, заказчик не согласился на публикацию кейса.

  >>>А я ніколи й подумати не міг, що в українських блоґах можна віруси пускати…

  <<<В общем-то блог является средством коммуникации, и не важно украинский он, российский или бразильский. Важна аудитория блога. К примеру есть много российских блогов у которых неплохая украинская аудитория и мы с удовольствием там сеем контент. Есть и не мало украинских блогов удовлетворяющих требованиям рекламодателей.

  >>>Я вважаю, що вірусна реклама в блогах дійсно може бути дієвою, але наразі це безуспішно, бо все впирається в кількість (блогів, відвідувачів, переглядів), тут українські блоги пасуть задніх.

  <<<Не думаю что украинская блогосфера пасет задних, просто пока аудитория действительно невелика.

  >>>Якщо не помиляюся, компанія Юнілевер в Росії минулого року пропонувала блоггерам писати про російських жінок погані речі, а саме, що від них, вибачте, чути піт.

  <<<Была рекламная компания для бренда rexona где пот женщин сравнивали со свиньями. компния действительно имела резонанс и вскоре была свернута.Не считаю это грехом Юниливера, просто неудачная компания и плохой креатив.

  >>>Рекламодатели есть, что на вирусный маркетинг на Украине, что на партизанский. Только такие вот «кейсы» не внушают им доверия.

  <<<На самом деле есть успешные кейсы, но вот согласно условиям о конфиденциальности их нельзя публиковать. Нашим потенциальным клиентам мы рассказываем о наших кейсах не называя брендов, но вот насчет широкой огласки действительно проблематично. Вобщем-то это касается не только “вирусов” а рынка рекламы в целом.

  >>>Интервью понравилось, а вот сам вирус – нет. Как я понял там нигде не упоминался АХЕ, ни в тексте, ни в ролике (или плохо смотрел?) Если нет – тогда назревает вопрос – где выгода для компании?

  <<<Изначально должно было быть два этапа компании: тиз и ревил. На этапе тиза говорится просто о коже и бренд не разглашается, на этапе ревила уже идет речь о бренде. К сожалению, некие трудности у заказчика не позволили полноценно провести этап ревила в интернете.

  Я постарался ответить на вопросы которые прозвучали в комментариях, с удовольствием отвечу и на следующие вопросы.

 • Ярославе, дякую за відповіді. Приємно, що Ви вирішили поділитися точкою зору агенства. Сподіваюся, читачам це також буде цікаво.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.