Не так давно один із найактивніших моїх коментаторів написав, що блог – це найкращий інструмент для „самопіару, SEO, манімейкерства”, назвавши ці три аспекти „першорядними цілями автономного блога”. І хоча кожен автор сам визначає, чим буде для нього блог, чесно признаюся – мені було досить прикро бачити такі слова. А особливо від людини, яка, судячи зі всього, належить до постійних відвідувачів „Української блогосфери”. Тому вирішив ще раз дуже коротко розглянути тему заробітку на блогах.
Люди, які давно спостерігають за оновленнями на цьому блозі, безперечно, знають, що я позитивно ставлюся до можливості отримувати прибуток від ведення блога. І хоча тільки сам автор може вирішувати, чи планує він заробляти на своєму щоденнику і яким чином збирається його монетизувати – загальна ідея тут проста: якщо ви створюєте корисний і цікавий для людей контент (створюєте цінність) – тоді маєте право на винагородження своєї праці (інвестованих часу та зусиль).
Наявність „цінності” є принциповим моментом. Тільки у випадку, коли контент приносить користь іншим людям, автор має шанс створити надійний бізнес навколо своїх інтернет-проектів. В іншому разі він у кращому випадку зможе тільки протягом деякого часу „обдурювати” пошуковики, займаючись чорним SEO та розмножуючи сутності у вигляді „дорів” та „сплогів”. Зрозуміла річ, що такий „бізнес” важко назвати надійним (його навіть бізнесом складнувато назвати), оскільки у будь-який час пошуковики можуть закрити чергову „дірку” і залишити горе-монетизатора без засобів для існування.
З іншого боку, мені видаються вкрай пуританськими та інфантильними заяви на зразок того, що блоги взагалі не повинні монетизуватися. Це все-рівно, що звинуватити компанію Apple, що вона сміє заробляти гроші, продаючи комп’ютерну техніку, або звинуватити видобувача нафти, що він не роздає свій продукт безкоштовно, а вимагає за нього певну плату.
Питання тут в іншому: за що ви отримуєте гроші?
Якщо ви отримуєте їх в обмін на цінність – тоді все гаразд.
Більше моїх роздумів на цю тему, можете прочитати в особистому блозі. Cтаття “Про гроші”.
Писав рівно 12 хвилин. Знову більше, ніж планував…


1 Коментар
березня 19, 2009 @19:52
заробіток на блогах це цілком нормально, той же sape..
Додати коментар