• а тепер я скажу, що дана стаття дуже б пасувала на персональному блозі! 8)))

 • Мене це питання також дуже цікавить.
  Маю чимало таких неординарних статей, котрі не заслуговують на те, щоб про них забули.
  Тому час від часу кладу на них посилання у нових матеріалах. Однак цього, звісно не достатньо. Тому буду і надалі шукати хороші способи звернути увагу читачів на такі статті.

 • jin

  гугл змінив світ – читачі приходять не на сайт (блог), а на конкретну статтю. читають і йдуть

 • Здається мені, що проблема дещо надумана… Ну, тобто, проблема, звісно, реальна, але вирішується не так уже й с кладно.

  1) Придумуємо схему “рейтингів” для дописів (скажімо, по шкалі від 1-ї до 5-ти “зірок”)
  2) Впроваджуємо її на блозі, даючи можливість читачам власноруч обирати найцікавіші з їх точки зору дописи
  3) Обчислюємо та зберігаємо усереднені значення рейтингів кожного з дописів
  4) Зберігаємо кількість переглядів кожного з дописів
  5) Реалізовуємо візуалізацію “обраних” (найчастіше переглядуваних та з найвищими рейтингами) дописів та розміщуємо її у легкодоступному місці на блозі

  Ну і, при потребі, аби визначити ступінь “глибини проникнення” цього “воскрешаючого” механізму в ваш архів дописів, варто ще додати параметризацію по даті (скажімо, “показувати дописи, яким не більше 3-х місяців”).

  Ось і все.

  (замітка: для реалізації такого функціоналу існує чимало плагінів для блоггінг-платформ на зразок WordPress, Drupal і т.п.; щоправда, іноді (в особливо специфічних випадках) може знадобитись власноручна “адаптація” цих плагінів до вашого блогу/сайту, однак результат виправдовує затрачені зусилля ;))

  Таким чином, по-перше, не даємо “запилитись” старим дописам, і, по-друге, даємо можливість саме читачам (як і має бути, я гадаю) вирішувати, які з них – найбільш цінні та заслуговують на “почесне місце” в переліку “обраних дописів”.

  P.S. Подібним чином я реалізував “Избранные Материалы” на ITFreak: найчастіше переглядувані і одночасно найвище оцінені дописи знаходяться в “sexy-хедері” 🙂 (дещо виділяючись таким чином, вони приваблюють до себе додаткову увагу).

 • В мене FF3 і посилання прекрасно видно 🙂

 • kion, все так, але подібна система, як на мене, не враховує двох доволі важливих нюансів.

  По-перше, якщо дати можливість формувати перелік “топових” статей читачам, то включається доволі висока ймовірність “ефекту лемінгів”. Суть в тому, що статті, які вже посіли верхні позиції (за голосами чи й за кількістю переглядів) майже напевне залишатимуться на своїх позиціях навічно. Люди полюбляють оцінювати “високо” те, що вже оцінили “високо” до них.

  До речі, у мене на блозі стоїть один такий плагін (за кількістю переглядів). Чи варто говорити, що топові статті фактично не змінюються?

  Ну і по-друге, список “топових” статей зазвичай вибирається зі всього переліку статей на блозі. Тобто ні про яку “вузьку” тематичність тут не йдеться. Мені ж хочеться зібрати найкращі статті на різні теми, щоб скажімо людина, яка хоче дізнатися наприклад про твіттер – могла це зробити прочитавши найкращі статті саме на цю тему. По суті це ще один категоризатор. Але не серед всіх статей, а тільки серед найкращих.

  Загалом же згоден – поєднання плагінів та ручного підбору, мабуть, найкращий вихід. Буду експериментувати. Дякую за ідею.

  P.S.: у мене також третій файрфокс. Всі посилання чудово видно.

 • >> Суть в тому, що статті, які вже посіли верхні позиції (за голосами чи й за кількістю переглядів) майже напевне залишатимуться на своїх позиціях навічно.

  Ну так саме тому я й казав про визначення ступіня “глибини проникнення” “воскрешаючого” механізму в архів дописів. Якщо встановити таку параетризацію, то “висітимуть в топі”, справді, ті самі дописи але… на протязі певного визначеного періоду. Скажімо, – півроку. Потім їх замінять дописи за наступні півроку і т.д.

  >> Ну і по-друге, список “топових” статей зазвичай вибирається зі всього переліку статей на блозі. Тобто ні про яку “вузьку” тематичність тут не йдеться. Мені ж хочеться зібрати найкращі статті на різні теми, щоб скажімо людина, яка хоче дізнатися наприклад про твіттер – могла це зробити прочитавши найкращі статті саме на цю тему. По суті це ще один категоризатор. Але не серед всіх статей, а тільки серед найкращих.

  Саме так я той “sexy-header” на ITFreak і реалізував – по одній “обраній” статті на кожну рубрику 😉 Тож, і ця проблема вирішується.

  P.S. З FF3 проблему віднайшов – активоване розширення AdBlock Plus чомусь ріже посилання в коментах на http://blogosphere.com.ua (з іншими сайтами такого не помічав наразі…).

 • 2kion
  топові статті якраз не дають можливість прочитати нетопові.
  Для повернення своїх старих статтей я використовую

  • Посилання на них в нових
  • Блок “Популярне за Місяць”
  • Блок “Популярне за рік” – дозволяє викинути Найтопові статті і відобразити дійсно популярні
  • Блоки рекламні до існуючих статтей в тілі статтей(авторське 8), ще вивчаю ефект)
  • Всі статті пов’язані в деревовидні структури(попередня-наступна-індексна) з відповідними тегами link та менюшками внизу-вгорі статтей
  • Ручне доопрацьовування статтей старіших за рік з виправленням помилок і постінгом пінгів в цитовані статті і сервіси типу Твіттер(ненав’язливо)

  Наче все. Ефект – є… Від 500 юніків щодня.
  PS. Так старався, а списки ul ol в коментах не підтримуються 8(((

 • podarok, все підтримується 🙂

 • моя бачення вирішення проблеми – робимо динамічний сайдбар, в якому при перегляді статті з певної категорії видаємо список з 5 (10, 15) найкращих статей ЛИШЕ з даної категорії (які можна вписувати в той список руками, або відбирати базуючись на певних критеріях – та сама оцінка користувачів, кількість коментарів, кількість переходів з пс і т.д.)
  таким чином найкращі статті завжди будуть легко доступними пересічному відвідувачу, що зайшов в гугла і шукає інформацію по якійсь одній темі – а ми тут йому бац – замість звичайних блоків в сайдбарі із “останніми” або “заголом найцікавішими” пропонуємо дійсно те, що його цікавить. і кількість переглядів збільшиться, і імовірність того, що юзер підпишеться на блог теж зростає.

 • +1 к jin. Действительно люди на мой блог приходят из поисковиков, соответственно, чем старее статья, тем выше ее вес в поисковике (правда, с теперешним уровнем SEO это выглядит чуть иначе).

  Что касается “оживляния” (не уверен что в русском есть такое слово), то я пока на это никак не делал. Опять же, все зависит от тематики, мне например объединять по категориям не особо нужно, список категорий есть на первой странице, поэтому тем, кому нужно могут нажать на необходимую рубрику. К слову, Google Analitycs дает возможность отслеживать – с какой страницы пользователь перешел и на какую?

 • Дякую всім за коментарі. Для себе зробив висновок, що потрібно поєднувати обидва підходи:

  • час від часу писати широкі тематичні статті, в яких збирати посилання на найкращі матеріали, які стосуються цієї тематики. Щоб людина, яка потрапила на таку статтю, могла більш-менш повно розібратися у темі;
  • використовувати набори віджетів, які дозволяють у різному вигляді виводити найкращий матеріал на головну сторінку блога.

  Що стосується гугла і пошукових переходів на “конкретні статті” – то така “внутрішня перелінковка” автоматично сприятиме оптимізації найкращого контенту і люди, які шукатимуть щось у гуглі, також з великою ймовірністю потраплятимуть саме на ваші найкращі статті. З якого боку не глянь – одні переваги. Залишилось тільки втілити це все на практиці!

 • Поки що тільки вчусь використовувати всякі автоматичні засоби для “воскресіння” минулих записів. У використанні тільки Related posts (але вони відображаються з назвою “Випадкові записи”, бо думка плагіну про схожість та моя думка найчастіше відрізняються :-))
  Переважно роблю вручну. Це окрема сторінка з посиланнями на фотозвіти, а також дві сторінки, де впорядковані теги. Бо тегів – більше 200 штук, у хмаринці відображуються тільки найпопулярніші.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.