• Читачі з мобільних телефонів йдуть на сайт не на дизайн дивитись, а інформацію прочитати. Так що тут безсумнівно усім керує контент.
  Кожен поважаючий себе крупний сайт повинен мати в своєму арсеналі версію для мобільних пристроїв, щоб він був доступний усім без винятку. Потужні сервіси, як твіттер чи гугл Рідер також мають таку можливість – і нею користуються тисячі відвідувачів – у дорозі, або ж у місцях з обмеженим доступом.

  Мобільна версія Блогорідера містить лише найважливіше – статті, рубрики, коментарі. Але саме цього і досить, щоб переглядати сайт мобільно.

 • Ще два роки тому була активним користувачем мобільного інету, бо не мала його на стаціонарному ПК. Зараз лише інколи мейл перевіряю. Як на мене, це дуже залежить від призначення сайту. Якщо це новини, соціальна мережа, форум, сервіс електронної пошти – звичайно ж, має бути полегшена версія. Але навряд чи ми колись дійдемо до того, що будемо читати великі аналітичні статті на мобільному. Це робити на маленькому екранчику незручно, яким би не був рівень прогресу…
  П.С. Пишучи це, переглядала власну статистику. Сьогодні на мій блог вперше зайшла людина з мобільного телефону))) Може, колись і перегляну свою думку)))

 • Думаю, що мобільна версія має бути. До того ж, є сервіси, які дозволяють створити просту мобільну версію за кілька хвилин на основі рсс стрічки й прикрутити до неї власний піддомен, наприклад m.blogosphere.com.ua

 • Я дуже часто користуюся мобільним нетом. Проте вважаю, що м. версія це зайве.
  П.С. Зараз пишу з мобільного.

 • Мій сайт чудово відображається в Opera 4.2 і я задоволений)
  Інтернетом користуюся через мобільний телефон дуже рідко.

  Для цих цілей в мене eeepc 901

 • З моєї точки зору, ідеальний варіант — середня лінія: не поділ сайту на звичайну й мобільну версію, а полегшення його настільки, щоб він був придатним для читання й на мобільних пристроях. Дизайн, безумовно, повинен бути, але правильно побудований дизайн має не знайомити нас із найновішими можливостями браузерів, а забезпечувати сумісність із широким спектром веб-клієнтів, у т.ч. мобільних. Так само, трафікоємність: користувач тратить свій трафік і час не на милування оформленням сторінки, а щоб отримати інформацію, навіть якщо він заходить не з мобілки, а з комп’ютера. Так само, розмір екрану: тут доцільно використовувати «гумовий» дизайн, а не підігнаний під якийсь конкретний тип моніторів.

 • дуже сумніваюсь, що багато людей читає з мобілок сайти. А може ще є такі, що вапом користуюсь. Всі сучасні теелфони здатні завантажити сторінку такою які і на простому компі. А ще доцільніше через якийсь рідер читати сайти. А ще краще з компа ті сайти читати і не мучитись з мобілкою. Але маніаків хватає.

 • Любитель шкоды

  Я считаю, что мобильная версия веб-сайта обязательно должна быть! разные бывают ситуации – иногда инет доступен только по телефону. Тем более, у меня много друзей, которые сидят в мобильном интернете чаще, чем на компе! так что думаю, это очень удобно!

 • jin

  цікаво, а чому більшість коментаторів говорять про телефони? крім телефонів, є ж іще кпк та комунікатори із екранами 2.8-4″ (донедавна часто користувався кпк-шкою для читання новин, рідера, відписував коментарі, навіть писав повноцінні статті у власний блог із кпк, зараз час від часу звіряюсь із розкладами транспорту, кінотеатрів, тощо), з’являється інформація про електронні книги із вбудованими браузерами, навіть банально на “повноцінному” пк (чи нетбуці) буває зручніше читати “спрощену” версію (регулярно читаю “версію для кпк” ixbt, поки у кореспондента був старий дизайн – читав “текстову версію”). В ідеалі – не треба гнатись за “версією для кпк…”, “версією для телефонів…”, тощо, а робити початково максимально сумісну версію, а за неможливості з певних причин – робити паралельно “просту версію”

 • Pingback: Стислі поради щодо створення мобільного сайту | maque.org.ua()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.