Спонсор запису:
Візьміть участь в оригінальному інтернет-спорті! Перегони сателітів: хто буде першим?
Одна з моїх „улюблених” тем – розмови про людей, які не вміють (можуть, хочуть…) писати. Я вже неодноразово говорив, що насправді не існує людей, які не вміють писати. Ну хіба що це маленькі діти, які реально ще не знають абетки, а тому цілком реально на фізичному рівні не вміють писати. Але коли вони підуть до школи та вивчать нарешті алфавіт, а разом з ним – основні правила граматики – вони також будуть вміти писати.
Саме тому, коли 20-річна людина починає стверджувати, що вона не вміє писати – я навіть не знаю, сміятися мені, чи плакати. Ось деякі з виправдань, які використовуються:
- У мене немає журналістської освіти. У нашого народу до сих пір зберігся стереотип, що писати можуть тільки журналісти або письменники. Тим не менше, якщо ви поглянете на інших блогерів та різноманітних копірайтерів (яких сьогодні розвелося дуже багато) то побачите, що журналістську освіту мають одиниці. Все приходить з практикою. Навіть якщо перші ваші статті будуть здаватися слабкими і невпевненими, з часом у вас виробиться власний стиль та відчуття мови. На моє глибоке переконання для цього не потрібно ніякої додаткової освіти. Але якщо ви все ж відчуваєте себе занадто невпевнено – пошукайте в інтернеті. Тут є безліч безкоштовних матеріалів, у яких розповідається, як розвинути письменницькі навички.
- Мене ніхто не читає. І не буде читати, якщо ви не будете писати. Наївно сподіватися, що перша ж ваша стаття у блозі збере навколо себе натовп лояльних шанувальників, які будуть готові співати вам дифірамби. Але не варто і розчаровуватися, якщо перший десяток ваших статей не привабить майже нікого, а показники відвідуваності залишатимуться на надзвичайно низькому рівні. Єдиний спосіб дізнатися, що подобається вашим читачам – це експериментувати. Пробуйте різні підходи та стилі до тих пір, поки не визначите, які статті хочуть бачити ваші відвідувачі і які з них подобаються особисто вам.
- Я не знаю нічого про тему, на яку збираюся написати. Це взагалі дивне виправдання! Якщо ви зовсім не розумієтесь на темі, то навіщо ж взялися за ведення блога? Інша справа, якщо ви відчуваєте себе не повністю компетентним. Тут на допомогу вам приходить всесильний Гугл і терпіння. Єдиний спосіб отримати компетенцію – навчатися.
- У мене немає часу (а я пишу лише тоді, коли маю час). Якщо ви взялися за ведення блога – значить виділили на це заняття певний час. Звісно, є люди, які ставляться до цього процесу, як до хобі, яким можна займатися тільки від нудьги. Це їхнє право. Але якщо ви хочете досягнути видимості та звернути увагу на свій ресурс – доведеться зжитися з думкою, що написання статей – процес, який потребує часу. Тим більше, що насправді час можна знайти тільки за умови, якщо уважно та цілеспрямовано його шукати.
- Я не знаю, про що писати! Про пошук тем для статей я також писав вже не один раз. Наприклад у однойменній статті або у пості про джерела ідей, або у записі про чотири етапи створення статей. Будь-яка сфера діяльності завжди є набагато ширшою, ніж здатність людини вигадувати теми для неї. Тому відсутність ідей свідчить не про вичерпання тем, а про зниження креативності автора. І лікується це дуже просто. Читайте статті за посиланнями, наведеними вище.
Автор фотографії:
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)