Спонсор запису:
Интернет магазин MakeUp – Духи, Косметика. Доставка по Украине.
У попередній статті із цієї рубрики я розповідав про встановлення на блог лічильника статистики підписників Feedburner. Сьогодні розповім про інший інструмент, без якого складно уявити функціонування повноцінного автономного блога, створеного не тільки заради того „щоб було”. Йдеться, звісно ж, про сервіс збору статистики Google Analytics. Саме з його допомогою ви зможете дізнатися, хто, коли і як потрапив на ваш сайт, що читав і куди переходив, а також багато-багато інших аналітичних даних, які допоможуть зробити ваш блог ще зручнішим для користувачів.
Google Analytics – мабуть, найкращий сервіс збору статистики вашого блога. Принаймні зараз це мій улюблений аналізатор. Можу зі впевненістю сказати, що якби на блозі потрібно було залишити тільки один лічильник – то це безперечно був би Google Analytics.
Я не буду зараз вдаватися у подробиці роботи цього сервісу. Якщо буде цікаво, можливо присвячу цьому питанню одну з наступних статей. Скажу лишень, що з допомогою інструментів Google Analytics ви зможете відстежувати всі основні параметри статистики блога, починаючи від банальної кількості відвідувачів та переглядів, і закінчуючи пошуковими запитами, за якими приходили до вас читачі.
Думаю, більшість моїх постійних відвідувачів вже давно використовує цей інструмент, тому навряд чи їм буде цікаво читати про встановлення Google Analytics. Проте, як виявилося із попередньої публікації про встановлення лічильника Feedburner, подібні публікації таки мають неабияку користь для авторів, які лише нещодавно зацікавились автономним блогінгом і зараз перебувають у процесі активного пошуку будь-якої тенічної інформації. Саме для них ця стаття.
- Зареєструйтесь у сервісі Google. Як і для багатьох сучасних інструментів моніторингу статистики чи аналітики, для користування сервісом Google Analytics вам знадобиться відповідний аккаунт. Втім, існує чимала ймовірність, що такий обліковий запис у вас вже є (наприклад, ви користуєтесь поштою GMail або читачем фідів Google Reader). В такому разі додатково реєструватися не потрібно. Google використовуватиме ваші дані для роботи з Google Analytics (тільки не забудьте залогінитись).
- Перейдіть на сторінку Google Analytics і натисніть на кнопку Sign Up (як показано на малюнку, наведеному нижче).
- Сервіс статистики запропонує створити новий обліковий запис для сайту, статистику якого ви збираєтесь моніторити. Вводимо свої дані (url блога, його назву, вибираємо країну тощо)
- Після заповнення всіх необхідних полів, сервіс запропонує вам встановити код на сторінках вашого сайту (блога). Саме завдяки йому Google Analytics зможе відстежувати статистику.
Тиснемо на „Продовжити” (Continue). Потім за аналогією заповнюємо контактну інформацію про себе і погоджуємося з умовами ліцензії.
Копіюємо код і встановлюємо його безпосередньо перед тегом
Pingback:Простий спосіб зниження "показника відмов" (bounce rate) | Українська блогосфера ()