• Я от ніколи цього не зрозумію… Якщо хтось/щось пише на вашому блозі відвертро маніпулятивні, або образливі, або провокаційні коментарі, який сенс збереження такого коментаря? Щоб засмітити Інтернет ще більше? Щоб тут було більше агресії?.. Однозначно видаляти.

 • slavko

  прикольну зачеплено тему.
  однак, щодо матеріалу. виходить, що критика в адрес блога – це троль?

  хочу з вами поділитись:
  (я веду ЖЖ). якось там я розкритував одного блогера. бо:
  я за рекомендацією витратив час. витратив дарма, шукаючи щось цікаве. я розкритикував жорстко. однак у відповідь отримав безглузді коменти. по типу: “я пишу тільки для того, щоб таких бовдурів як ти [тобто я] вганяло в біса”.

  особисто я на “блогосферу” підписався. тут цікаво. хоч в мене є певні зауваження. точніше – тільки одне. (навпошипки: інколи виникає дежа вю. у вас в деяких матеріалах говориться про одне те ж саме, тільки іншими словами)

  щоправда, говориться класно.
  і + поменше вам тролів 🙂

 • Станіславе, просто іноді так буває, що людина, пишучи критичний і на перший погляд маніпулятивний коментар насправді не бажає вам зла. Перш, ніж видалити такий коментар, не завадить розібратися з істинними мотивами його автора. Мені не подобаються жорстко модеровані блоги, в яких можна писати лише оди авторові, а будь-яка критика просто ріжеться ще до публікації.

  З іншого боку є й такі коментарі, які я видаляю без будь-яких сумнівів і суму. Але на щастя таких дуже мало.

  slavko, критика в адрес блога з адекватним поясненням, що і як можна зробити краще – це не троль. З такими людьми навіть буває дуже цікаво поспілкуватися і подискутувати. Більше того – іноді саме такі коментатори стають найлояльнішими читачами, а у деяких випадках – навіть друзями в реалі.

  Критика в бік блога без будь-якого обгрунтування – це троль.

 • >Мені не подобаються жорстко модеровані блоги
  Тут ми з Вами маємо різні смаки. Серед українських я віддаю перевагу саме жорстко модерованим. Англомовні і так переважно жорстко модеруються, порівняно з засипаних оффтопом, грубістю, забитих PR-бригадами україномовних.

 • Станіславе, під жорсткою модерацією (яку я не сприймаю) мається на увазі видалення будь-яких думок, що хоча б частково суперечать точці зору автора. Такий-собі мінімалістичний тоталітарний режим в рамках блога.

  Щодо необхідності видалення сміття – тут я з вами солідарний на 100%.

  А взагалі, дійсно складно знайти межу між конструктивною і неконструктивною критикою. Як не крути, а тут все буде залежати від вподобань автора та його особистих стереотипів і відчуттів.

 • А я у подібних коментарях вбачаю більше позитиву, ніж негативу, бо вони спонукають читачів висловлюватися.
  Якщо хтось нахабно і неаргументовано (звичайно, не переступаючи меж дозволеного) топчеться по ваших переконанням, то з’являється бажання заперечити і потоптатися по його, виникає дискусія до якої залучаються нові прихильники тієї чи іншої сторони.
  Ось узяти, наприклад, телевізійні політичні шоу. Де ви бачили в них конструктив? Там лише обливання брудом, а рейтинг між тим подібних програм все-одно тримається на висоті.
  Люди люблять конфліктувати, так нащо їх позбавляти такої можливості?

  Чи схожий мій коментар на маніпулятивний?

 • bezlik, за це, мабуть, я й не долюблюю політичні (і будь-які інші) шоу, які створюються виключно заради рейтингу. “Вікна” з Нагієвим також мають високий рейтинг за рахунок своєї конфліктності. Але після перегляду таких передач залишається відчуття, наче ти поклав собі під подушку брудні шкарпетки і ліг спати.

  P.S.: твій коментар на маніпулятивний не схожий.

 • Дуже часто таке можна зустріти на http://www.mail.ru :)))) Тому дійсно, просто не ведіться на такі маніпуляії 🙂

 • >Як не крути, а тут все буде залежати від вподобань автора та його особистих стереотипів і відчуттів.

  Справедливо. Якщо блог авторський, як у Вас або мій журнал, то тут якраз просто. Це мій дім і я в ньому господар видаляти на власний розсуд. Важче з сайтами, які представляють громадські, державні організації. Це одна з причин чому Веб 2.0 не приживається там – важко знайти якісних модераторів.

  >під жорсткою модерацією (яку я не сприймаю) мається на увазі видалення будь-яких думок, що хоча б частково суперечать точці зору автора.

  Зважаючи на гіпер-активність різних професійних і аматорських маніпуляторів в УкрНеті можна примустити, що планка модераторства мала б бути завищена. Але вона, нажаль, валяється на підлозі на більшості спільнот.

  Одного разу мене забанили на одному поважному українському форумі. Я, звісно, відразу образився. Але пригадавщи свій останній пост зрозумів, що він співпав з pattern behavior PR-бригад. Звісно, модератор міг би зайти на мій журнал, профайл і переконатися, що це скоріше співпадіння. Але навіть в такому випадку не можна очікувати 100% справедливості. Я не ображаюся,ставлюся з розумінням, тому, що знаю в якому оточенні ми робимо УкрНет.

 • Хотів було написати провокаційне порівняння “поганого троля” і “хорошого блогера”, але тут трапилася чудова ілюстрація до теми, хоча й актуальної політичної тематики – але дуже в тему!

  http://ellustrator.livejournal.com/259768.html

  Рекомендую! 😉 Звісно ж, насправді “успішні тролі” просто дуже заздрять “успішним блогерам”… 🙂

 • Олексій, я зрозумів твою “тонку” іронію 🙂 Насправді не думаю, що всіма тролями керує заздрість (хоча частиною – точно). Є люди, які просто пруться від тролівства. Мабуть, це єдиний спосіб яким вони можуть самоствердитися. Не виключено, що існують й інші причини, через які люди починають вдаватися до маніпулятивних тактик у коментарях.

  Мені просто не подобається сама категорія таких коментаторів, оскільки конструктивних “тролів” на моєму шляху ще не траплялося.

 • Ржачний допис… Якось пролетів повз мої очі…
  Автор має досвід опитування тисячі тролей?
  Впевнений, що робити висновки на основі власних припущень – недопустимо.
  І взагалі – стаття доволі суперечлива в питанні саме деталей.
  —-
  ну десь так…

 • А я вже думаю, як це Поданенко пропустив такий запис 🙂 На своєму досвіді частково стикався із кожною із тактик, інакше б не писав про них. Але й не без того – читав подібні аналізи у інших блогах.

  Щодо “робити висновки на основі власних припущень” (тобто власного досвіду) – думаю, тільки так їх робити і припустимо. Набагато гірше, коли людина робить висновки, не маючи досвіду. А коментарі – вони для того й існують, щоб подискутувати і спільними зусиллями дійти (або не дійти) згоди.

 • повівся…
  то я намагався написати камєнт а ля “троль”

 • podarok, нічого подібного. 🙂 Або навпаки – подібно рівно настільки, щоб я “повівся”.

  А взагалі, потрібно вигадати окрему категорію тролів – це люди, які довго втираються у довіру, щоб потім тролити без покарань і небезпеки бану. 😉

 • то точно!
  8)

 • вчитайся в коментар. Там всі 7 пунктів 8)))

 • Dereks

  Я думаю сама позиція опозиції (соррі за каламбур) до тролля є програшною від самого початку. Тертя його коментарів – це взагалі повне визнання поразки. Нічого іншого окрім іронії (будь-яких її проявів) його поява викликати не повинна. Все інше – це крайнощі. Хіба що ігнорувати його.
  Просто переведіть ту саму ситуацію в реальну площину. Публічна дискусія/лекція/семінар/що завгодно. Хтось робить провкативний коментар в чийсь бік. Ігнорувати його (хіба що це щось геть вбоге і неоригінальне) це на публіці означатиме підставити себе. Достойно парирувати (не обов”язково навіть “ставити на місце” провокатора) – 100% гарантії здобуття додаткової симпатії від аудиторії. А інтерент це таке місце де аудиторія буде завжди. Як і самі тролі – тому що для них це просто жахливо сприятливе середовища. Більш того, відсутність в блозі коментарів тролів в більшості випадків особисто у мене буде викликати відчуття штучності і того, що “автор тре”. І аргумент “якщо це не конструктивна критика” тут некатить. Межа занадто тонка і суб”єктивна.

 • Pingback: 8 типів тролів з точки зору психіатра | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.