• Хочу підтримати спостереження автора. Статті-списки на вершині рейтингу у моєму журналі. Чудовий аналіз. Ще одна якісна стаття.

 • Дякую Станіславе, мої статті-списки, хоч пишу я їх порівняно рідко, також “висять” у топі серед відвідуваних статей “Української блогосфери”.

  Втім, тут, я думаю, слід з особливою увагою поставитися до застереження, що блог, який повністю фокусується на переліках, часто втрачає у якості. Мені особисто відомі люди, які недолюблюють цей формат. Тому підхід до написання списків повинен бути дуже зваженим. Потрібно переконатися, що ваша стаття-список справді є корисною для читача.

 • мені здається, чи проблогер пише про досить таки відомі речі…???

 • для кого відомі?

  Якщо помислити так філософськи, то будь-яка річ буде для когось відома. А для когось – ні. Думаю, дана стаття більше спрямована на початківців.

  І є ще один нюанс: всі ці “речі”, начебто відомі людям, які вже не перший рік у блогінгу. Але скільки блогерів їх втілюють у життя (навіть якщо знають, що все це ефективно, дієво і т. п.)? Одиниці!

  О_о ти почав читати Проблогера?

 • ні, just reading Ukrainian Blogosphere
  Не читаю проблогера. Читаю переклад-плагіат… 8))))

  Мені цікаво, чи буде щось нове сказане ним скажімо на 31 день… Для мене. Якщо не буде – буде цікаво 8)))

 • podarok, ну скажеш потім, чи було щось нове! 🙂 Тільки я так і не зрозумів: а якщо буде сказано щось нове (для тебе) – то буде нецікаво?

 • 2jarofed
  І в кого це ти провокаційних запитань навчився? 8))))

  Якщо щось буде нове, то буде або цікаво, або нецікаво…

 • Я тоже делал списки-статьи (например эта). Правда, в ТОПы по просмотрам она не выходит, несмотря на ее небольшую раскрутку (пара-тройка постовых + Blogun). Что я делаю не так?

 • Сергію, важко сказати. Зазвичай свої статті я оцінюю, намагаючись максимально “відмежуватися” і спробувати поглянути на статтю сторонніми очима. Чи читав би я статтю, якби вона була опублікована на іншому блозі.

  Яскравий приклад:

  тема приблизно однакова, якість, як на мене – також. Жодна зі статей не розкручувалася зовнішніми методами. Але перша постійно висить у топі серед моїх статей, а друга набагато менш відвідувана. Причин можна вигадати безліч – починаючи від заголовку і закінчуючи контентом.

 • я тільки початківець в блогосфері…
  але про принцип написання тексту списком знаю досить давно
  ось приклад:
  http://intoenglish.com.ua/articles/interesting_facts-2/

  але, як на мене, цей принцип вже є дещо застарілим… 2-3 роки тому списки були в пошані… зараз треба шукати якісь нові методи привернення уваги


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.