Сьогоднішнє завдання, яке пропонує нам Даррен Роуз – це аналіз ключового блога, який пише на тематику, споріднену з вашою.
Мета цього завдання полягає не стільки у просуванні вашого власного блога, скільки в дослідженні тактик, стратегій та найкращих практик, які використовуються у щоденниках, що вже досягнули достатньо вагомого рівня популярності. Основне завдання при цьому – зрозуміти, що ж саме робить блоги у вашій ніші успішними.
Спостерігаючи за поведінкою провідних блогерів, можна перейняти у них багато успішних прийомів. При цьому основна мета полягає не у банальному копіюванні, а радше у спостереженні, моделюванні, а головне – дослідженні «білих плям» – тих речей, які не роблять провідні блогери, але які могли б бути корисними вашим читачам. Адже, як відомо, збоку завжди краще видно як переваги, так і недоліки.
1. Визначте успішний блог у своїй ніші
Якщо ви достатньо цікавитесь своєю сферою, то швидш за все вже знаєте кілька блогів, які пишуть на споріднену тематику.
Якщо ж це не так – зверніться до мережевих інструментів на зразок Technorati, пошуку Google по блогах чи українських сервісів на зразок UA Top Bloggers. Але навіть якщо вам не вдасться відшукати ресурс, який на 100% відповідає вашій тематиці, не переймайтесь – зосередьтесь на щоденниках, які висвітлюють споріднені теми і зверніть увагу на те, що робить їх успішними.
2. Витратьте 15 хвилин на аналіз блога за деякими з наступних показників
Контент:
- на які теми вони пишуть?
- які теми вони ігнорують?
- який стиль вони використовують?
- як часто з’являються оновлення?
- на який рівень вони орієнтуються (початковий, просунутий, експертний тощо)?
Залучення читачів:
- які статті отримують найбільшу увагу з боку читачів?
- який стиль записів найбільше подобається відвідувачам?
- які запитання задають читачі в коментарях?
- на що читачі скаржаться?
- які інструменти використовує автор блогу (наприклад: Твіттер тощо)?
Дизайн:
- яке перше враження виникає при погляді на дизайн?
- що в дизайні сподобалося вам найбільше? що можна було зробити краще?
- які можливості в дизайні допомагають читачам краще орієнтуватися (наприклад, підписка)?
Монетизація:
- на яких рекламодавців розрахований цей блог?
- які різновиди партнерських програм використовуються?
Трафік:
Зверніть увагу на параметри блога за показниками різних лічильників. Більшість провідних блогів пропонують відкриту статистику, яка допоможе вам зорієнтуватися, скільки відвідувачів і звідки приходить на блог. Якщо ж відкритої статистики немає – не біда. Існує безліч зручних інструментів, які допоможуть дати відповідь на це запитання. Одним з таких, наприклад, є рейтинг сайтів Alexa.
SEO
- хто ставить лінки на блог? (скористайтеся запитом link:www.blogurl.com у Google, щоб отримати відповідь на це запитання)
- який висновок можна зробити про блог, переглянувши код його сторінок?
- якщо блог пропонує відкриту статистику, які висновки можна з неї зробити? За якими пошуковими словами люди знаходять цей блог? На які статті вони потрапляють найчастіше? Звідки приходить трафік?
Насправді кількість питань, на які ви можете орієнтуватися, практично безмежна. Тому потрібно пам’ятати, що основне завдання аналізу – зрозуміти, яким чином блог досягнув своєї успішності і які з цих практик ви можете використати, щоб удосконалити власний блог. Цей процес називається моделюванням. Ви не копіюєте контент і не намагаєтеся повторити унікальний авторський стиль. Все, що ви робите – це переймаєте досвід щодо розвитку блога. При цьому завжди потрібно мати на увазі, що досягнути успіху можливо лише за умови, якщо ви будете орієнтуватися на власні унікальні особливості і пропонуватимете читачам щось нове. Таке – чого вони не зможуть знайти на жодному іншому ресурсі.
Якщо повторити подібний аналіз із кількома ключовими блогами у вашій ніші – тоді почне з’являтися відчуття певних схем. Найкращих моделей, які й роблять блоги успішними. Ваше завдання – впровадити найкращі практики на власному ресурсі, при цьому зберігаючи його унікальність.
І як завжди, я з радістю послухаю про ваш досвід аналізу блогів (без різниці, українських, російських чи англомовних).
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Персональна сторінка - podarok ()
Pingback:Напиши список з 30 статтей, що заслуговують уваги до прочитання в контексті власного блогу… | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-04-16 | rel | 560 | uk ()