П’ятниця, друзі. А отже цикл записів від Дарена Роуза закономірно стишує свій темп, щоб дати місце черговій публікації з рубрики «3+2+1»
3
- Як зробити сонячну батарею. Іноді мені буває цікаво почитати про альтернативні джерела енергії. Мрію в майбутньому, коли придбаю будиночок в передмісті Києва, встановити на дах сонячну батарею. Зрештою, не блогами єдиними… У статті, яка пропонується вашій увазі, йдеться про сонячні елементи на базі діоксиду титану. Робота таких батарей базується на цікавій властивості цієї речовини: під дією ультрафіолету частинки діоксиду титану генерують електрони, і виникає електричний струм. На відміну від звичайних фотоперетворювачів, такі елементи практично не завдають шкоди довкіллю. А головне – вони не містять кремнію (дефіцит якого вже потрохи стає помітним). Крім того, в часи кризи, сонце, на відміну від електроенергії, згенерованої різноманітними електростанціями, нічого не коштує.
- Білл Гейтс винен у занепаді української мови? (або про “Ґ”). Автор розмірковує про необхідність в українській мові літери «ґ» (хай би їй ґрець). А я, хоч і філолог за освітою, не мав би нічого проти, щоб цю літеру просто виключили. Цікаво, багато людей будуть зі мною сперечатися? І ще, блог по-українськи пишеться з літерою «г», а не «ґ»! Хоча тут, як водиться, теж у кожного свої вподобання, а на правопис увагу звертають одиниці. Тим не менше, поки правопис є таким, яким він є – вам авторам не завадить ознайомитися зі словником українських слів, у яких до сих пір вживається ця «дивовижна» літера. А словник, як цього і варто було очікувати, знайдете за посиланням.
- 80% абонентів залишаться без зв’язку?. Стаття Сергія Гіпша про долю сірих телефонів на українському ринку. Вся «сіль» в тому, що відтепер, теоретично, кожен мобільний телефон в Україні повинен бути зареєстрований. І знову ж таки теоретично, сірі телефони не повинні були б реєструватися. Тобто виходить так, що в ідеалі ринок мобільних телефонів повинен би був стати цивілізованішим. І з цієї точки зору постанова мені подобається. Але якщо витягнути оте «теоретично» і придивитися – то стає очевидно, що насправді постанова спрямована радше на набивання чиїхось кишень зеленими купюрами, ніж на боротьбу з сірим ринком. Детальніше про аналіз ситуації можна почитати у Сергія. А мені цікаво, всі ці десятки тисяч iPhone-ів, які просто за визначенням не можуть бути білими (оскільки в Україні не продаються), вони продовжуватимуть працювати? Їх будуть реєструвати?
+2
- The 3 Secret Persuasion Techniques Every Kid Knows. Якщо ви вважаєте, що змогли б відмовити власній дитині – то, мабуть, у вас її ще немає. Наші діти, безперечно, знають про техніку переконання щось таке, про що ми, дорослі, навіть не здогадуємося. Чи навіть не знають – а інтуїтивно відчувають. У статті, яка наведена вище, знайдемо аналіз поведінки дитини, коли вона хоче отримати щось від дорослого. Можна переймати досвід. Принаймні, у деяких випадках це буде корисно.
- Seven Productivity Tips For People That Hate GTD. Чули про техніку GTD? Так ось – у цій статті не про неї. Особливо сподобалася порада створити власний «to stop list» (за анти-аналогією до «to do list»).
+1
- Правильный перевод «Десяти принципов» Талеба. І остання стаття із переліку сьогоднішніх абсолютно «не блогових» публікацій (ви ж звернули на це увагу, правда? Сподіваюся, публікацій про блоги вам цілком вистачило вчора). Не знаю, чи чули ви про Талеба, але деякі його ідей однозначно вартують ознайомлення. Як людина вкрай реалістична, він вважає, що покращити сучасну ситуацію у світі абсолютно неможливо – її можливо тільки змінити. А ще, він є прихильником того, що довгострокові прогнози фактично неможливі – адже завжди знайдеться несподіваний аспект, який переверне ваші плани. Словом, читати його набагато цікавіше, ніж мене, тому з радістю даю вам таку можливість.
Ну і як вам такий «нетематичний» випуск рубрики «3+2+1»? Має право на існування? Чи краще все-таки писати на теми, які більш дотичні до блогів, блогінгу та блогосфери?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)