• Я скоріше є прихильником “Ґ”. В принципі доля цієї букви мені зараз нагадує долю російської “Ё” або французької “Ї” (у французів також вживається ця літера, яка у українців набагато більш популярна). Так от, НМД тверда “ґ” дуже актуальна на сучасному етапі українства, бо додає гостроти мові, яка була забита в селянський і пан-словянський кут. Тверда “ґ” нагадує, що українська мова частина світової і багато слів співзвучні з латинськими, скандинавськими, тощо. Можливо колись мова оптимізується і “ґ” зникне як “йожик в тумані”. Але зараз її гострота і навіть деяка контраверсійність мені подобається.

 • blog=блоґ і крапка. Не треба глобалізовуватися, втрачаючи національну сутність у вирі глобалізації.

 • >blog=блоґ і крапка.
  Добре, крапка. Але Ви ж розумієте, що це крапка для Вас і Ваших друзів. Так само, як для одного француза Каріби це Caraïbe, а для другого Caraibe.

  >Не треба глобалізовуватися, втрачаючи національну сутність у вирі глобалізації.
  Тоді, з тієї самої причини, не треба користуватися Інтернет. Ви кожен день втрачаєте свою вчорашню сутність беручи тенденції від глобального Інтернет.

 • Юрко Червоний, є “тенденції глобалізації”, а є правила української мови. І відповідно до них blog=блог 🙂 Почитайте правопис.

  Я нічого не маю проти всіляких там ґанків, ґрунту, ґедзів і т. п..

  Що ж стосується блог(ґ)а – в принципі, Станіслав правий – ви можете писати так, як самі вважаєте за потрібне. Але не варто вводити в оману інших.

  Це не тема для суперечки – все-рівно кожен буде писати так, як хоче і доводити, що він правий.

 • > Але не варто вводити в оману інших.

  Ярослав, справа в тому, що _правильніше було б_ писати саме блоґ. Тому, що це слово іноземного походження і в оригінальні звучить якраз з тердою ґ.

 • Станіславе, при всій повазі не можу з Вами погодитися. Слова іншомовного походження – це справжня проблема для української мови, оскільки кожен пише їх так, як сам вважає за потрібне. За логікою “як звучить – так і пишемо” ми повинні були б писати “Чікаґо”, “прінтер” і т. п., але ж ні – правильно “Чикаго”, “принтер”…

  Саме для врегулювання правопису слів іншомовного походження в українській мові існує ряд правил (при чому, їх не так вже й багато), які варто засвоїти. Якщо цікаво – ось посилання на правопис слів іншомовного походження. Там і про вживання літери “г” замість англійських “g”, “h”; і про “і”-“и” написано. Видання 2007-го року. З того часу правопис вказаних слів начебто не змінювався.

  При цьому я чудово розумію, що для більшості блогерів правопис – не вказівка і не правило. Вони вважають, що знають краще. То навіщо здіймати навколо цього ще один холівар? Все одно кожен писатиме так, як вважає за потрібне і обгрунтовуватиме це якимись своїми висновками та ідеями.

  Шкода тільки, що ці ідеї розповсюджуються на певну спільноту (як трапилося зі словом блог/блоґ) в результаті чого половина носіїв говорить так, а інша – інакше. Якби так відбувалося зі всіма словами, то через деякий час ми просто перестали б розуміти одне-одного.

 • >То навіщо здіймати навколо цього ще один холівар? Все одно кожен писатиме так, як вважає за потрібне і обгрунтовуватиме це якимись своїми висновками та ідеями.

  Це абсолютно справедливо.

  > Шкода тільки, що ці ідеї розповсюджуються на певну спільноту

  Шановний Ярослав, зовсім не шкода – це нормальний процес, який відбувається в будь якій живій мові. Інша справа, що нам потрібні авторитети: телевізійні, мережеві, які будуть затверджувати тенденції своїм авторитетом. Так, зокрема, відбувається з американською/англійською мовою. Коли ведучі рейтингових програм або топ політики на CNN / BBC починають вживати слово воно приживається. Я думаю так було завжди.

 • До речі, запустіть пошук по слову “блоґ” в Ґуґлі – розкішно чистий результат.

 • Станіславе, підозрюю, що у нас з вами різна видача при пошуку (що й не дивно, зважаючи на географічну різницю). У мене слово блоґ при запиті “блоґ” зустрічається лише на 6-тій позиції.

 • Цікаво… У мене на 2-й, перша стаття також українська на Вікі. Як щодо мовних установок браузера? У мене там лише англійська і українська.

 • Думаю, тут справа саме в географічному положенні IP, яке автоматично визначається пошуковиком. У мене автоматично відкривається Google.com.ua (тобто українська версія пошуковика). Браузер Firefox, український.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.