Більшість відвідувачів “Української блогосфери”, безперечно пам’ятають про ідею створення каталогу українських блогів, вперше озвучену Миколою у статті “Єдиний центр”, а потім довго обговорювану у за пивом та в онлайні.
На щастя, існують такі люди, як Євген Кузьмін, автор блога PublicWeb, які вміють не тільки говорити, але й щось втілювати на практиці. Не так давно Євген запустив у своє велике плавання каталог українських блогів UkrainianBlogs. І майже відразу після його старту попит на подібний ресурс став очевидним. Без будь-якого особливого піару чи рекламних кампаній за перші тижні бета-тестування каталогу в ньому зареєструвалося вже більше сотні блогерів. Непоганий результат, якщо зважати, що автоматичного додавання сміттєресурсів у каталог немає і не може бути (кожен блог перед додаванням проходить ретельну модерацію автором).
Сьогодні ж пропоную вашій увазі коротке інтерв’ю з Євгеном, у якому він розповідає про каталог українських блогів, шлях його створення та подальші плани.
З.: Коли і як в тебе вперше з’явилася ідея створити каталог українських блогів?
В: Точної дати не пам’ятаю, але десь в кінці минулої весни. Фактично робота розпочалася влітку.
Як з’явилась ідея? З самого початку хотілося створити каталог блогів, який би охоплював взагалі весь світ. Причому, розподілити їх географічно і тематично. Але тверезо оцінивши обсяги роботи, яка чекала мене в майбутньому, зупинився на створенні ресурсу, який би об’єднував тільки українську блогосферу – краще менше, але якісніше. Тим паче, що аналогів в UA-IX сегменті я не зустрічав.
З.: Наскільки складно було реалізовувати цю ідею? Розкажи трішки про технічні аспекти. Для каталогу використовувалась якась CMS чи він повністю створений “з нуля”?
В: Основна складність полягала в тому, що катастрофічно не вистачало часу. Тому що крім проектів в Інтернеті в мене є постійна робота, якій потрібно приділяти не мало уваги. Що стосується технічних аспектів, то тут все коротко і, мабудь, передбачувано: PHP, Smarty, MySQL, JavaScript/jQuery/AJAX, XHTML, CSS.
Я б не сказав, що UkrainainBlogs.com писався “з нуля”. Були окремі доробки, які є у
багатьох веб-девелоперів, з них і виріс каталог.
З.: Каталог вийшов надзвичайно привабливим. Розкажи, скільки часу пішло на його втілення? Працював самостійно, чи, можливо маєш помічників?
В: Часу пішло більше, ніж очікувалося. На початку розробки хотілося запустити каталог першого вересня. Так-так, більше ніж пів-року тому. Але в липні я змінив місце роботи. Тепер мені, як новачку, потрібно було приділяти значну частину часу навчанню, тому що було достатньо багато нового для мене в порівнянні з минулою роботою.
І проект потрапив на полицю, де почав успішно припадати пилом. Восени я вирішив реанімувати проект і написав детальну специфікацію, що і як має бути. Сам би я не впорався. Тому до команди розробників UkrainianBlogs.com було залучено чудового програміста, Володимира Луньова. Дизайн спочатку планувався “свій”, намальований мною особисто. Але… Було вирішено, що для такого проекту краще скористуватися послугами професійного дизайнера, котрий і створив нинішнє “обличчя” каталогу. Після отримання дизайну, робота пішла.
З.: Як ти ідентифікуєш українські блоги? За мовою, місцем розміщення блога, місцем прописки його автора чи можливо є якісь інші критерії? Було б дуже цікаво дізнатись.
В: Ідентефікація проводиться за місцем проживання автора, вказаним при реєстрації блогу. Обов’язково повинні зазначатися область і назва населенного пункту. Якою мовою ведеться блог значення не має. Кожна заявка на додавання перевіряється мною особисто.
З.: Поділися трішки планами на майбутнє. Яким ти бачиш розвиток каталогу блогів? Чи працюєш над його просуванням і які методи для цього використовуєш?
В: Всі карти розкривати не буду. Хай це буде приємною несподіванкою 🙂 Скажу тільки, що основна мета – об’єднати блогерів України в тісне ком’юніті, в якому кожному було б цікаво перебувати. Над просуванням фактично не працюю. Деякі блогери опублікували на своїх блогах прес-релізи каталогу. Я маю надію, що каталог “розкрутиться” природним шляхом — люди будуть розказувати один одному
про UkrainianBlogs.com і діло піде.
З.: Ходять думки, що каталоги, як жанр, вже віджили свій час. Які особливості та конкурентні переваги ти плануєш використовувати у своєму каталозі? Яку додаткову цінність (якщо така запланована) він нестиме для користувачів?
В: В каталозі кожний блог має свій рейтинг. Зараз його алгоритм ще потребує допрацювання. Планується враховувати всі критеріїї авторитетності блогу. До того ж, введено внутрішній рейтинг, основу якого складають відгуки про блог. В майбутньому планується більше соціалізувати каталог. Ідеї і думки щодо подальшого розвитку виникають щодня.
З.: Чи планується у майбутньому втілити мовний розподіл блогів у каталозі (україномовні та російськомовні блоги)?
В: Блоги ділитися за мовною ознакою не будуть. Принаймні, зараз такого не планується. А ось інтерфейс буде багатомовним. Над українською версією ми вже працюємо.
Дякую за інтерв’ю.
І тобі, Ярославе, спасибі за цікаві запитання.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)