Щось давно не було статей із рубрики «Смішно». Щоб виправити цю несправедливість і трішки розважитися у неділю, вирішив перекласти суперову статтю про правила «хорошого» вебсайту. Ви ще не юзаєте їх? Тоді вперед – до бою.
- На вашому вебсайті обов’язково повинен бути попап! Чуєте? ОБОВ’ЯЗКОВО! Таким чином ви виказуєте повагу до відвідувачів, адже пропонуєте їм додаткову інформацію, яку вони навіть не очікували отримати. І не турбуйтесь, що відвідувач не помітить попап. Зробіть його великим – на пів екрану. Зробіть так, щоб він рухався разом з прокруткою, закриваючи весь контент (так його точно помітять). А кнопку закриття зробіть маленькою і непомітною. Або взагалі не встановлюйте кнопку вимкнення.
- Зробіть дорогу до будь-якого контенту довгою і тернистою. Що більше кліків буде вимушений зробити відвідувач по дорозі до необхідного йому контенту – то краще. Це розслабляє. Це допомагає запам’ятати ваш вебсайт. А вершиною майстерності вважається те, коли відвідувач, клікаючи на здавалося б потрібне йому посилання, потрапляє в абсолютно несподіване місце. Ефект сюрпризу, так би мовити.
- Якщо ви використовуєте зображення на сайті – робіть їм мініатюрними і активними. Коли відвідувач клікне на такому зображенні – відкривайте оригінал у окремому (або спливаючому) вікні. Вся хитрість полягає в тому, що оригінал повинен бути на 5-8 пікселів більшим, ніж зменшене зображення. Тобто щоб ні на тому, ні на іншому нічого неможливо було зрозуміти. Дайте можливість читачам ввімкнути власну фантазію! І ніколи не користуйтеся ліцензіями на зразок Creative Commons – тоді ваші зображення просто покрадуть.
- Встановіть капчу і переконайтеся, що на її «розгадування» йде не менше 10 хвилин. Якщо відвідувач може прочитати капчу з першого разу – значить вона занадто проста. Ускладніть капчу. Дайте можливість відвідувачу порозв’язувати головоломки. Я, наприклад, бачив капчу, у якій на кожній літері була намальована якась тваринка (котик або свинка). Для того, щоб ввести правильну відповідь, потрібно було обрати тільки ті літери, на яких були намальовані котики. Весь прикол в тому, що розмір цих тваринок був мікроскопічним. Розібрати, де котик, а де свинка – майже нереально. Ось це і є приклад ідеальної капчі.
- Розбивайте кожну статтю на кілька сторінок. Чи доводилося вам хоча б раз читати статтю на кілька екранів? Погодьтесь – це жахливо! Доводиться постійно прокручувати екран скролом, від чого втомлюється вказівний палець на лівій руці. Набагато простіше – розбити статтю на 5-10 сторінок і клікати. 2 абзаци на сторінку – це якраз те, що потрібно! Зверніть увагу на те, що довге завантаження (не менше 20 секунд) наступної сторінки дасть змогу читачеві відпочити і додатково осмислити щойно прочитаний контент.
- Про будь-яку подію інформуйте читача через e-mail. Як тільки ви отримаєте адресу електронної скриньки читача (наприклад, коли він введе її у відповідному полі коментаря) – негайно надішліть йому якогось листа (все це можна зробити автоматично). Наприклад, повідомте про тему наступної статті. Або про плани розвитку сайта на наступні 2 місяці. А якщо вам немає про що йому написати – не біда – напишіть про те, як вам приємно, що він читає ваш сайт. Не забудьте дублювати свій лист і надсилати на електронну скриньку відвідувача щодня. А краще – двічі на день.
- Використовуйте PDF. HTML – це вчорашній день. Окрім того, ви не можете гарантовано контролювати вигляд вашої сторінки у html, оскільки різні браузери інтерпретують його по-різному. Тому вам, мабуть, буде зручніше користуватися PDF-ом за кожної зручної нагоди. У нього є кілька дуже вагомих переваг. Наприклад, він вантажиться набагато повільніше і іноді зависає, перетворюючи процес отримання необхідного контенту для читача на справжнісінький квест! Це захоплююче!
- Будьте загадковими. Не розміщуйте інформацію про себе та контактні дані на видному місці. А краще – взагалі не розміщуйте її на сайті. Повірте – ви нікому не цікаві. Людям начхати, хто написав статтю, яку вони читають і у них ніколи не виникне навіть думки сконтактувати з ним.
Хм… Перечитав поради ще раз, і виявив, що до хорошого вебсайту мені ще дуже і дуже далеко. Жодної з них не дотримуюсь…
Повна версія порад англійською мовою
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)