• люди не коментують, бо їм лінь
  звісно, я суджу по собі – багато читаю, мало пишу, бо лінь 🙂

 • Нє, не коментуємо. 🙂 Додам про SEO. 1) забуваємо про SEO, бо у більшості блогів коментарі стоять nofollow; 2) якщо вже казати про SEO, то якраз у цьому питанні глибоко чхати на змість коментаря – головне щоб було і залишалося посилання; 3) ти сам заводив глибокі роздуми на тему “the spam or the spam” – без “to”, бо тоді вийде “спамити чи не спамити” замість “то спам чи то не спам” – тож просто так, “за дві хвилини” (к), розрізнити спамерський коментар майже неможливо – чи я не дочитав і тоді дійшли якоїсь іншої думки?

  Це, здається, усе, що маю додати про SEO. Доречі, цікаво було би почути твою думку, як такого, що має досвід: що ефективніше у питаннях SEO, промоутінгу, брендінгу, трафіку, монетизації цього всього разом узятого і тому подібного – коментарі чи постові?

 • На мою думку, постові, оскільки, як ти справедливо зазначив, на посиланнях із коментарів зазвичай стоїть тег “ноуфоллоу”. Та й у контекст постові набагато органічніше вплітаються (якщо блог не визначено пошуковиком, як спам-сайт, звичайно).

  Але й посилання з коментарів у якості SEO недооцінювати не варто. Все-таки “не гуглом єдиним”. А іншим пошуковикам (тому ж Яндексу, наприклад) на тег “ноуфоллоу” глибоко начхати.

  Правда дехто заради уникнення спаму ставить ще й Яндексівский “ноуіндекс” – але це вже зовсім інша історія, оскільки за замовчуванням цей тег не стоїть, а багато хто просто не доходить до редагування коду.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.