• Знаєте, як у тому старому анекдоті про Диявола та Нового Руського? “Ну а де тут кидалова?” (к) То хто бачить зворотній бік цієї медалі? 😉

 • У цієї чудової тенденції є серйозний недолік: лавиноподібне поширення аматорства.

  З одного боку, чудово, що кожен може сісти та склепати собі веб-сайт, але з іншого боку, не дуже добре, коли нагинаючи цей сайт через дитячі вразливості, зловмисники отримують доступ до хостингу чи просто використовують його як джерело зарази.

  Так само всюди. Можливість легко створювати набори нот та мелодій (умисно не називаю це “музикою”), встановивши пару програм, створює величезний потік звукового лайна (оце вже без лапок), серед якого вже не так просто віднайти щось якісне.

  Тому твердження “я знаю кунг-фу”, на щастя, довго ще вимагатиме значного напруження та впертих тренувань. В будь-яких сферах життя, від бігу на 100 метрів до програмування космічних кораблів.

 • Так, зворотній бік медалі – цілковите розповсюдження поверховості таких “знань”. Нахапається така людина готових рішень (ка лапок) один раз, другий раз, третій… а потім вирішує, що її “знання” – це і є “увесь інтернет, адже до будь-якого рішення…”

  “Приблизно 5 хвилин – не більше!” (к)

  То навіщо ж тоді мучитися – заводити та підтримувати та розширювати власні знання, правда ж?

 • У кожної палиці – два кінці! Аматорство, звісно, може стати наслідком легкої можливості здобуття знань в інтернеті, але чи така вже це негативна тенденція? Аматори були завжди! Хто, як не новачки без досвіду, створюють попит на сферу (згадайте, як у свій час народ повально зацікавився фотографією), а частина з них, в результаті, перевершує професіоналів. І скажіть, що у цьому поганого?

  Щодо іншого твердження, про “навіщо ж тоді мучитися – заводити та підтримувати та розширювати власні знання” – то хіба не так людина навчається?

  Прочитавши статтю в інтернеті і впровадивши її на практиці, як на мене, можна навчитися набагато більшого, ніж просидівши півтори години на парі, ловлячи гав (чим, погодьтесь, більша частина студентів і займається).

  Саме так – “вколупуючись” у дрібниці, дізнаючись все більше та більше про нюанси тієї чи іншої сфери, ми стаємо професіоналами, якими нас ніколи не зробить університет.

  А прикрі помилки (як то вразливість безпеки сайту, допущена аматором) тільки навчають останнього. Бо якщо він втратить цінну інформацію – то більше ніколи не повторить свою помилку. А значить – стане трішки професійнішим у своїй сфері!

 • Ярославе, ти дещо змішав поняття та явища в купу.

  Є дві великі категорії людей, виробників контенту.
  1. Професіонали, котрі цим заробляють на життя. Я, наприклад, заробляю на життя створенням веб-сайтів.
  2. Любителі (ентузіасти, аматори), котрі роблять це задля цікавості чи економії коштів.

  Якщо ти кажеш, що такий уривковий підхід для перших є продуктивним, то я тебе розчарую: в довгостроковій перспективі (це ж є метою профі, вірно?) він не більш продуктивний, ніж систематичне освоєння матеріялу. Я не кажу про просиджування штанів на парах (хоча за певних умов і це потрібно), все простіше.

  Саме тому, якщо це стосується професійної сфери, набагато корисніше зробити кілька “велосипедів” на чистому JavaScript, ніж відразу клепати функціонал за допомогою jQuery. Бо ґрунтовні знання дають міцнішу базу для зростання.

  Для любителів тут ще простіше, про них я й казав у своєму коментарі. Особисто для людини це навіть дуже добре, дуже в дусі часу — свобода самовираження особистості і т.п.

  Для оточуючих — не завжди. Флікр завалений терабайтами фото-сміття, ютуб завалений терабайтами відео-сміття.

  Особисто я вважаю саме це явище негативною стороною процесу, але процес вочевидь є невідворотним, бо є частиною прогресу.

  Я лише можу сподіватися на розвиток засобів фільтрації, ба навіть більше — сам пробую над такими працювати.

 • Ну, перевантаження інформацією – це найбільш очевидний, і, погоджуся з тобою – неуникний наслідок розповсюдження інтернету. Якщо раніше була проблема отримати інформацію через її відсутність (складність доступу до неї), то тепер проблема отримати інформацію через її надмір (складність доступу до якісної інформації серед моря бруду).

  До речі, для профі, які знають, як шукати – інтернет – це чудовий засіб закривання “пробілів” у своїх систематичних знаннях. Бо ніколи не повірю, що існує людина, яка знає все (яким би професіоналом вона не була). Та й самі сфери постійно змінюються і розвиваються.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.