Поволі ми наближаємось до закінчення циклу статей із рубрики «Суттєве покращення вашого блогу за 31 день», автором якої є відомий австралійський блогер Дарен Роуз. Це вже 25 стаття із серії – а отже залишилося всього шість.
Сьогодні ж ми спробуємо поміркувати про те, яким чином можна використовувати запитання для розитку вашого блога, та дамо відповідь на те, чому цей підхід вважається настільки ефективним. Ось десять найбільш очевидних причин:
- Запитання дають читачеві відчуття спільноти та участі в дискусії. Адже саме взаємодія між читачами робить блог живим.
- Вони підвищують інтерес вашого блога. Люди з набагато більшою ймовірністю повернуться, якщо вони також вклали частку своїх знань та досвіду у розвиток цього ресурсу.
- Статті, які ґрунтуються на одному запитанні, не вимагають багато часу на написання, при цьому будучи надзвичайно ефективними.
- Запитання допомагають вам зрозуміти, чи на однаковому рівні розуміння теми знаходитесь ви та ваш читач.
- Відповіді читачів можуть послугувати чудовим джерелом ідей для майбутніх записів.
- Зазвичай вони передбачають написання підсумкового поста з відповідями читачів.
- Правильно сформульовані запитання потрапляють у топ пошукових запитів. Просто намагайтесь формулювати запитання так, як формулюють їх люди, які шукають щось у Гуглі чи Яндексі.
- Запитання можуть стати чудовим джерелом зворотніх посилань на ваш блог, якщо інші блогери вирішать продовжити цікаву дискусію на своїх блогах (із лінком на першоджерело, звісно).
- Коли відвідувач, зацікавлений запитанням, вперше залишає коментар на вашому блозі – це дає вам змогу ближче познайомитися з ним, і можливо – перетворити на постійного лояльного читача.
- Відповіді читачів самі по собі можуть використовуватися, як статті у блозі. Таким чином ви вб’єте двох зайців – отримаєте новий контент і покажете, що думка відвідувачів для вас має велике значення. Повірте, якщо ви поставите посилання на автора коментаря з тексту статті – йому буде надзвичайно приємно.
Деякі блогери не поспішають писати пости-запитання, оскільки побоюються, що на них попросту ніхто не дасть відповіді (нікому не буде цікаво брати участь у дискусії). В українських реаліях (зважаючи на невелику кількість блогерів та читачів) – це особливо актуально. Втім, особливо перейматися цим не варто. Зрештою, ви написали пост і поділилися власним варіантом відповіді. А отже принесли певну користь читачам, навіть якщо ніхто з них не вирішить долучитися до дискусії. Шкода, звісно… Але не смертельно!
Ви ж пам’ятаєте, що лише 1 зі 100 читачів вашого блога залишає коментар. Тому відсутність активності ще зовсім не говорить про те, що ваш блог нікому нецікавий. Може виявитися з точністю до навпаки – ви пишете настільки цікаві, повні і правильні статті, що у читачів навіть не залишається, що додати.
10 порад, як задавати питання в рамках блога
- Запитання повинно відповідати тематиці вашого блога.
- Можна задавати запитання, які стосуються попереднього запису (або одного із записів у архіві). Ваші читачі прочитали цей запис, а тому їм може бути цікаво поділитися власною думкою.
- Ставте запитання, які мають відповідь.
- Ставте запитання, відповідь на які цікава читачам. Таким чином, навіть якщо вони не знатимуть, що відповісти, то обов’язково повернуться, щоб познайомитися з думками інших читачів.
- Ви можете використати опитування, якщо хочете, щоб ваш читач проголосував за один із багатьох варіантів відповіді на те чи інше запитання.
- Контроверсійні запитання можуть бути чудовими рушіями до дискусії – але використовувати їх потрібно надзвичайно обережно.
- Не забувайте ділитися своєю власною відповіддю (в поточному або наступних записах).
- Поставте читачам запитання, на яке самі не маєте відповіді – це може бути дуже цікаво. Думка читачів може суттєво збагатити ваш власний досвід.
- Іноді особисті запитання також можуть виявитися надзвичайно цікавими. Наприклад, не запитуйте, що люди думають про те чи інше теоретичне запитання, а запитуйте, що вони роблять, коли самі потрапляють у ту чи іншу ситуацію.
- Підсумуйте відповіді читачів у окремому записі. Тим самим ви покажете, що цінуєте їхню думку. А окрім того – це чудовий спосіб створити дуже цікавий запис.
Вам ще ніколи не доводилося писати постів-запитань? Озброївшись порадами, наведеними вище, ви зможете досягнути успіху!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)