Сьогоднішнім завданням в рамках рубрики «Суттєве покращення вашого блога за 31 день» буде пошук та позбавлення від «мертвих» посилань.
Процес блогінгу значною мірою базується на посиланнях. Один блог посилається на інший, який, в свою чергу посилається на третій і т. д. і т. п. Власне, саме завдяки таким зв’язкам між мережевими ресурсами і став можливий інтернет взагалі. Але що відбувається, коли один з блогів, на які ви посилаєтесь, зникає, закривається, змінює структуру лінків чи переїжджає?
Ваш лінк стає мертвим! І це шкодить вашому блогу з точки зору двох аспектів:
- Читабельність. Переходячи по «мертвому» лінку, ваші читачі потрапляють на сторінку, яка видає помилку (чи на новий контент, який зайняв її місце, але зовсім не відповідає тому, що вони очікували там побачити). Якщо такі випадки повторюватимуться, у читача може виникнути враження, що за блогом попросту ніхто не стежить.
- SEO. Ніхто не знає про всі деталі ранжування сайтів пошуковими механізмами, але одне можна сказати напевне – мертві посилання явно не додають вашому блогу пошукової ваги. А якщо посилань, які ведуть на неіснуючі сторінки, буде багато – то можна очікувати штрафів.
Яким же чином можна виявити мертві лінки на вашому блозі?
Найбільш очевидне рішення – просто переглянути кожну сторінку і вручну перевірити, чи все гаразд із посиланнями (чи всі посилання ведуть туди, куди повинні). Втім, такий підхід можна застосувати тільки на зовсім молодих блогах, які ще не обросли глибокою структурою та тисячами внутрішніх сторінок. Якщо ж у вашому блозі вже опубліковано кілька сотень чи навіть тисяч записів – такий підхід, вочевидь, буде складно застосувати.
На щастя, існує безліч інструментів, які дають змогу протестувати, актуальність лінків на вашому сайті. Одним з найзручніших інструментів, яким користуюся я особисто, є сервіс HTMLHelp Valet Link Cheker. Серед інших, які пропонуються кодексом WordPress, можна навести наступні:
- Siteowner’s Link Checker
- Link Valet
- W3C free check link free utility
- AnyBrowser’s Link Checker
- NetMechanic’s Link Check
- Squarefree’s Bookmarklets – javascripts for checking links
Що робити, якщо ви виявили мертвий лінк?
- Виправити посилання, якщо це можливо.
- Видалити посилання, якщо неможливо відшукати оригінальний запис, на який воно лінкувалося.
- Видалити весь запис – у випадку, якщо його основною метою було дати посилання, яке тепер неможливо відновити.
Не залежно від того, чи користуєтесь ви інструментом, чи перевіряєте лінки вручну – виправлення «мертвих» посилань однозначно варте вашого часу та уваги. Відвідувачі будуть вдячні вам за це!
За підтримки:
Набридло чекати поки завантажиться фільм? Дивись фільми онлайн!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)