• Вважаю, що у випадку, якщо блоґ є персональний цікавість і бажання навмисно писати для когось – це не самоціль. Мало хто пише власний матеріал, більшість банально копіює матеріали інших, а бажання науково розповісти про щось позиціонуючи себе як фахівця викликає невгамовний сміх.

 • Пане Shiver2005, коли Ви спілкуєтесь з кимось, то постійно розповідаєте як поїли, поспали, яке кіно подивились, яку кралю зняли? Сумніваюсь. Особисто я розмовляю про те, що б зацікавило як мене, так і співбесідника. Інакше, це монолог. І якщо я чую нецікавий для себе монолог, то замовкаю, розвертаюсь та йду геть.
  Для себе ведення блогу та блогосферу вцілому вважаю в першу чергу спілкуванням.
  Що до персональних блогів, то мене не цікавлять розповіді про те, як хтось спав, їв, ходив в кіно, здавав сесію – у мене є власне життя, в якому я сплю, їм, ходжу на роботу і т.д. І воно достатньо цікаве та різноманітне, щоб не заглядати комусь в рота та не стікати жадібно слиною на чиєсь інше буття. З тієїж причини дуже мало дивлюсь серіали та фільми, не звертаю увагу на телевізор і більшість преси.
  Однак не сумніваюсь, що велика кількість людей готові і чуже життя прийняти, переживати, нехтуючи своїм власним.
  А ось “бажання науково розповісти, позиціонуючи себе як фахівця” викликає увагу та повагу, якщо є про що розповісти. Іноді такі цікавини знаходиш, на такі професійні фішки та готові рецепти натрапляєш, що в жодній офіційній докмуентації не знайдеш. А скільки часу таким чином можна зберегти?

 • Shiver2005, “для себе” пишуть не в інтернеті, а у паперовому щоденнику. Люди, які публікують блоги і стверджують, що вони пишуть “виключно для себе” здаються мені як мінімум трішки нещирими.

  А щодо “бажання науково розповісти про щось, позиціонуючи себе як фахівця” – не розумію, що тут такого смішного? Залежить від того, чи є насправді людина фахівцем, чи ні. Згоден з GrAndSE – у кожного свої інтереси. І якщо чиїсь інтереси зосереджуються у вузькій сфері професійної діяльності (наприклад, атомна фізика), то чому б людині про це не писати?

  Згоден з вами, що проблема сплогів (коли люди не пишуть свого, а банально копіюють чуже) набирає чималих обертів. Але це до певної міри закономірно. Втім, у моєму рідері більше 100 українських блогів – всі вони без виключення пишуть і публікують власні матеріали. Хто шукає – той завжди знайде.

 • Так, так – їжачок дуже сильний! 🙂 Блог фізика-атомщика? О, цікаво було би поглянути! А дайте но вгадаю, про що саме там буде написано! 😉

 • GrAndSE, звичайно розповідаю і про своє особисте життя теж, тому що це блоґ персоналії. Чесно, не дуже велике бажання читати блоґи студентиків, які розповідають про те, яким бровзером краще користуватися, доводячи те, половину з чого вони геть не розуміють. Я не пишу про такі речі, адже коли я буду писати про суто професійні речі мій блоґ буде не персональний, а науковий. А діалог у запропонованій манері більшості блоґів – “я вас повчаю” – це кумедно, я хочу бачити співбесідника з однаковими знаннями. Я не знаю скільки часу можна “зберегти” а ось посміятися вдосталь – це гарантовано і для мене це цілком очевидно. Серйозні наукові праці як правило приваблюють вузьке коло читачів і сміху зовсім не викликають і їм чесно пофіг на рейтинг, він у них і так є, тому що вони такі одні.

  ЗІ: Краль я не знімаю, видимо ваша освіта і виховання дозволяє вам говорити подібні речі про незнайомих людей, краще подбайте про своє статеве життя, впевнений вам є над чим працювати.

  jarofed, ніколи не вів щоденнику на папері, не люблю писати ручкою:) Завів блоґ виключно для себе, як до речі і мої знайомі і ведуть його виключно для себе, з часом інші люди починають читати блоґ і ти починаєш його заносити у каталоги, може комусь ще цікаво що ти пишеш? Однак це все. Треба писати як хочеш, як зручно і як подобається, інакше це буде не твій блоґ або не блоґ, а арена публічного самовихваляння, що є неправильним. Блоґ може мінятися, а не його зміст, зміст має залишатися у твоєму напрямку і мені абсолютно байдуже кому блоґ не подобається, а кому подобається – я тільки радий. Я гадаю це якраз і є нормальний підхід до власного блоґу.

  Щодо блоґу з атомної фізики. Звичайно людина буде про неї писати, але вона так само не буде ходити по інших подібних блоґах навмисно, щоб там таке накоментарити і вище згадані поради будуть точно не для неї.

  А українські блоґи – то є окрема тема, по пальцях можна перерахувати гідних, що підпадають під поняття “особистий блоґ”, тупа розкрутка якихось подій, що відбуваються десь там, писанина перших речей, які цікаві комусь, а не їм – ось що відбувається. Натомість мало справжніх блоґів. Блоґів, які пишуть своє, про те що їм цікаво, пишуть відверто і своєю манерою.
  І я вже не дивуюся, коли відкриваю для себе черговий “блоґ”…

 • Shiver2005, погано шукаєте. Я серйозно! Якісних блогів є досить багато. Втім, можливо, вам це просто не потрібно…

  Хтось пише особистий блог про враження від поїздок і вечірок, і отримує від цього задоволення. А хтось пише тематичний блог і отримує задоволення від спілкування з однодумцями і того, що комусь його статті допомагають вирішити ту чи іншу проблему.

  Обидва підходи мають право на існування. Якщо вам так хочеться вірити, що розкрутка – це зло – не займайтесь нею…

 • Shiver2005, це Ваш вибір, що читати. Можна читати персональний блог “студентика”, а можно тематичний блог присвячений Python та його істрої розвитку одного з найкращих програмістів в Google, який цей самий Python створив. Чи блог дівчини, що є програмістом в компанії, що займається розробкою ігор, а в вільний час вона цікавиться теорією суперструн.
  Від того, що Ви почнете писати професійні речі, блог не стане науковим 😉 В мене був шанс залишитись в університеті, “займатись наукою”, відточувати власне его повчаючи студентів (хоча куди вже його відточувати, воно й так вимагаю шовкову подушечку з золотою вишивкою під свою п’яту точку :)). З цих причин можу нагадати слова Енштейна з приводу його ж теорії: тільки той її розуміє, хто може пояснити її навіть трирічній дитині. Повірте, моєї освіти б вистачило для того, щоб писати доволі “серйозні наукові статті” з десятками формул, посиланнями на десятки джерел. А навіщо, якщо це все можна пояснити людською мовою, використовуючи мінімум “науки”? За роки проведені в університеті набридло все ускладнювати, тому приємніше давати готові рецепти.
  До прикладу про атомну фізику: якщо б у мене було бажання вести такий блог, то мені б цікаво було саме збирання навколо себе людей, що цікавляться тим самим, хто може адекватно сприймати наеписане мною, коментувати, помітити помилки, якщо такі будуть, висловлювати свою точку зору. А як мені зібрати таких людей? Займатись розкруткою свого блога. Доречі, я вже веду подібний блог, однак не про фізику, якщо Ви таки не помітили 🙂
  P.S.: Що до Вашого переходу на персоналії, то назвались “пацаном” будьте готові до того, що досить великий відсоток аудиторії буде сприймати Вас в рамках: “Тёлки, семки, два рубля”. Зі слів моєї дружини “тернопільскі пацани” не дуже то відрізнябться від “пацанчиков из Сум”. Та й взагалі, Ваші претензії що до моєї різкої манери висловлювати свою точку зору, то є Ваші проблеми.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.