• Я так розумію, що у нас різне бачення вислову “нема натхнення”. Дозволю собі навести туманний приклад.

  Це коли ти в даний момент не хочеш плавати на озері/річці, а бажаєш поніжитися на сонці, а тебе друзі тягнуть у воду.

  Так, от, твої поради – це ті друзі. Вони не роблять нічого поганого. Але коли ти не настроєний на справу, то говорити собі “треба” – це 100%-ва робота, а не справа для душі. Блоґер не машина, не машина для вчасного, постійного написання статті.

 • virua, це справді залежить від вашого ставлення до блогінгу. Якщо для вас блогінг це “виключно хоббі – і нічого більше”, тоді приклад з річкою адекватний. Якщо ж блогінг – це щось більше, ніж просто хоббі, тоді приклад не зовсім адекватний…

 • Я свою думку сказав. А … хочеш вважай її адекватною, хочеш – ні, це вже інше питання. Ти тягнеш воза в свою сторону, я в свою.

 • 🙂 Я й не намагаюся переконати. Справа в тім, що ми говоримо все-таки про різні речі. Я – про натхнення. Ти – про бажання. Якщо немає бажання писати – то звісно, ніхто змушувати не буде. І якщо такого бажання немає протягом тривалого часу, то варто задуматися, а чи потрібно взагалі займатися блогінгом.

  Але якщо бажання є, але немає “натхнення” (міфічної такої субстанції), то в чому ж проблема? 🙂 Ніхто ж не намагається знайти “натхнення” для того, щоб поспілкуватися, скажімо, з друзями. Написання статей до блога по суті нічим від такої розмови не відрізняється.

  Приклад з річкою – він виключно про бажання. 🙂 Ключова фраза: “ти в даний момент НЕ ХОЧЕШ плавати”. Якби було: “ти дуже хочеш поплавати, але щось тобі заважає”, тоді варто було б розібратися, що саме тобі заважає! 🙂 Хіба ні?

 • Порівняння дуже приблизне… З друзями ти можеш говорити про ніщо і довго, говорити на різні теми, плюс ти можеш мовчати, а вони говоритимуть і це також буде розмова.

  Блог задає тему-коридор-обмеження, блог має певну аудиторію-читачів, які, наприклад, не бажають говорити з тобою (як друзі) про класний велик і т.д. Вони чекають, ну, скажімо, уроків флешу. А ти не маєш що їм давати по цій темі. Адже вони чекають нового, цікавого, корисного, … А писати “водичку” лиш би зберегти графік, темп роботи, то якось теж неправильно.

  П.С. Обіцяю, це останній коментар до даного посту.

 • Я навіть знаю чудовий приклад подібного підходу – до того ж якраз дуже успішний приклад! Така собі Дарья Донцова, ага. Тому вчіться, дітки, вчіться… 🙂

 • virua, вибач, якщо чимось образив. Я не мав на меті посперечатися, а просто пояснити свою точку зору, бо все-таки ми говоримо про різні речі. Я залишаюся при своїй думці, що для написання статей у блог “натхнення” не потрібне. Зрештою, ми ж не класичний художній твір пишемо.

  А ось “бажання” – і тут я повністю з тобою згоден – обов’язковий компонент.

  Що стосується паралелей до спілкування з друзями, то їх все таки дуже багато. Спілкування з друзями також задає “тему-коридор-обмеження” (хоч, можливо і не в таких рамках як блог). Але основна паралель – це стиль. Коли я говорив, що письмо у блог схоже на спілкування з друзями, то мав на увазі в першу чергу його. Якщо у вас є про що розповісти читачам, то найпростіший спосіб це зробити – уявити, що ви пишете листа товаришеві.

 • А я згоден з Автором на всі 100%. Створив блог – пиши. Або не пиши, кидай цю чисту справу. Якщо не кидаєш – пиши не чекаючи ніякого “натхнення”.
  Та й поради корисні. (Хоча особисто мені й не потрібні: коли не пишу, то не через відсутність “натхнення”, а із зовсім, ну абсолютно інших причин.) “Відсутність натхнення” є цілком реальним явищем, надто у початківців.

 • Бо

  …можна написати і в останній день відведеного тижня, при цьому весь попередній час нянчитися зі своєю ідеєю і зробити з неї лялечку. Розумію, що скаржитися на відсутність натхнення – справа слабохарактерності, коли йдеться про журналістську роботу приміром, про новини. Але блогінг я б від графоманства позбавила. Принаймні тут можна розслабитись і вкласти в текст більше душі, бо з палкою над тобою ніхто не стоїть. А читачі (принаймні я така в ролі читача) більше зрадіють якості твору і свіжим ідеям, ніж машинальності поновлень блогу.

 • Pingback: Як боротися з блогерською апатією | Українська блогосфера()

 • Супер, актуальна для мене тема, дякую, візьму на замітку.

 • Роман

   абсолютно погоджуюсь! дуже дякую тобі за те, що ти є і за твої статті, які допомагають іншим початківцям-блоггерам!

 • Mykhaylo Symulyk

  в якості “чувака з палкою” який над тобою стоїть, можеш собі уявити читача блогу – якщо випадеш з графіка появи статтей, він просто піде. Я за те, щоб писати регулярно. 

 • ernest ernest

  Згоден з автором, що треба писати навіть коли нема натхнення. Визначити час і написати, навіть, якщо написане здається  посереднім або поганим текстом. Пройде час і можна додати або забрати і вийде непоганий текст. Кожна людина має що сказати.

 • ernest ernest

  хороша стаття

 • Pingback: Не знаєте, про що написати? Спробуйте вирішити проблему своїх читачів! | Українська блогосфера()

 • Pingback: Планування у блогінгу | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.