Спонсор публікації:
Делаете ремонт в ванной? Тогда услуги сантехника киев Вас точно заинтересуют!
Пам’ятаю, три чи чотири роки тому, читаючи цікаві статті в улюблених блогах та на сайтах, я думав: „А тут же немає нічого особливого. Я теж так зможу! Можливо – навіть краще!” Минуло багато місяців власних спроб та помилок, перш ніж я зрозумів – що простішим та легшим для сприйняття виглядає текст, то більша майстерність вкладена у його написання. Я в жодному разі не хочу сказати, що написати таку статтю дано не кожному. Навпаки – будь-яка людина, не залежно від того, чи є у неї письменницький талант, доклавши зусиль та будучи наполегливою, може розвинути доволі непоганий публіцистичний стиль. Втім, потрібно розуміти, що якщо клавіатуру до рук ви взяли вперше – розраховувати на музу (вільний плин думки, під час якого слова складаються в речення без жодних зусиль і ідеально доносять основну ідею автора), вочевидь, не варто.
Більше того, навіть написавши кілька сотень непоганих статей, одного дня ви можете виявити, що чергова ідея застрягла вам „кісткою в горлі” і не хоче народжуватися у матеріальному паперовому вигляді. Що ж робити в такому разі?
Перш за все, потрібно пам’ятати, що „письменницький блок” буває у кожного
Якщо конкретно сьогодні письмо вам не вдається, то це ще зовсім не означає, що ви втратили навички, або ж муза покинула вас назавжди.
З іншого боку, ви ж планували написати статтю саме сьогодні. Невже якась банальна „відсутність музи” може вам завадити? Тим більше, що по суті, „відсутність натхнення” – це не більше, ніж виправдання, яке використовує автор, коли йому лінь працювати. Більшість людей чудово вміють доносити свою думку до інших, коли спілкуються з ними в особистій розмові. То у чому ж проблема? Чому вони не можуть повторити того самого, коли пишуть статтю? Чому люди, які вміють говорити, „не вміють писати”?
Мені хотілося б поділитися з вами деякими елементарними, але сподіваюся, досить дієвими практиками, які особисто я використовую, коли „натхнення не йде”. Бо я ще жодного разу не відмовився від написання статті через „відсутність натхнення”. Можливо, комусь вони також стануть у нагоді.
- Визначте тему (будь-яку) для статті і почніть писати! Власне, цю пораду можна було б розбити на дві (визначення теми і старт письма), але для мене принципово, щоб цей „механізм” працював у зв’язці. Визначили тему – почали писати. Навіть якщо спершу у вас немає конкретних ідей, які будуть висвітлені у статті – апетит приходить під час їжі. Частенько, людина навіть не уявляє, на які чудеса спроможний її розум, якщо правильно його „підгодувати”. Дайте своїй думці можливість „зачепитися” за цікаву тему, і далі вона понесе вас сама.
- Обмежте час на написання статті. Суть полягає в тому, що будь-яка робота, скільки б часу на неї не було виділена у більшості випадків буде закінчена в останню хвилину. Тобто, якщо ви виділите на статтю тиждень – то й напишете її в останній день. Якщо ж виділите на все про все дві години – то у більшості випадків легко вкладетеся у відведений час. Якщо вам доводилося писати диплом в університеті, то ви мабуть здогадуєтесь, про що я говорю і знаєте, що таке останній тиждень перед здачею диплома (коли, власне, і виконується вся робота, на яку відведено рік).
- Не намагайтеся охопити все. Розум людини – дивовижна річ. Ось ви планували писати про одне – а ось ваша думка вже повела вас у незвідані хащі. Потрібно завжди триматися за обрану тематику і не боятися залишати місце для розвитку. Звісно ж, при цьому основна тема статті повинна бути розкрита повністю.
- Утримуйте свої думки у фокусі. Якщо ви вже пишете протягом години чи навіть двох – то мозок закономірно починає переключатися на якісь інші речі. Іноді навіть може трапитися таке, що ви пишете про фінансові ринки, а думаєте в цей момент про майбутній відпочинок на Кіпрі. Навряд чи якість автоматичного письма вас задовольнить. Намагайтесь завжди залишатися максимально сфокусованими. А якщо дуже потрібно – робіть перерви.
- Перечитайте свою статтю через день або два після написання. Звісно, ви можете відредагувати пост відразу після того, як поставите крапку в останньому реченні. Але навряд чи вам вдасться бути при цьому об’єктивними. Як і хороше вино, для споживання стаття потребує витримки. Повірте, якщо ви відкладете статтю на кілька днів, а потім перечитаєте її, то обов’язково знайдете там кілька моментів, які можна зробити кращими.
Сподіваюся, всі ці поради були корисними для вас. Було б цікаво дізнатися, як відбувається процес написання статей у читачів „Української блогосфери”. Тому щиро запрошую всіх до коментарів.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Як боротися з блогерською апатією | Українська блогосфера ()
Pingback:Не знаєте, про що написати? Спробуйте вирішити проблему своїх читачів! | Українська блогосфера ()
Pingback:Планування у блогінгу | Українська блогосфера ()