Спонсор запису:
Екологічні проблеми України. Карта
Постійні читачі «Української блогосфери» чудово знають, що я завжди був прихильником максимальної простоти блога для його потенційних відвідувачів та клієнтів. Скажімо, на «сторінках» цього блога ви знайдете чимало тем про те, в чому полягають переваги довгого RSS над коротким.
Сьогодні ж мені захотілося поговорити про ще одну доволі болючу тему (хоча, на щастя, менш актуальну для українських блогів, ніж короткі фіди), яка у прямому сенсі псує життя читачам, змушуючи їх робити зайві кліки і докладати додаткових зусиль для того, щоб нарешті достукатися до контенту вашого блога. Мова звісно ж йде про реєстрацію!
Я не даремно привів вгорі приклад із короткими фідами, оскільки, які і останні, реєстрація на блогах створена лише для того, щоб спростити життя авторові. Але аж ніяк не його відвідувачам. Припускаю, що можуть бути винятки, про які ви розповісте мені в коментарях.
Але давайте повернемовся до психології авторів та читачів.
Що таке по суті реєстрація?
Це механізм внесення даних про читача до бази блога, після чого автор отримує більше механізмів аналізу своїх відвідувачів. Окрім того, це додатковий механізм захисту від спаму (вважається, що роботові складніше відправити спам, коли на блозі присутня обов’язкова реєстрація, хоча насправді сучасні боти дійшли до того, що без проблем автоматично реєструються, розпізнаючи при цьому фактично які завгодно капчі).
Для кожного автора його блог – це унікальне творіння і він щиро переконаний, що таким цей ресурс є і для його читачів. Принаймні – йому б дуже хотілося у це вірити. На превеликий жаль це не так. У більшості випадків ваш блог – лише один із десятків, а іноді – навіть сотень ресурсів, цікавих читачеві. Цінність для нього складає лише інформація/спільнота/можливість розв’язання своїх проблем. Якщо ваш блог забезпечує ці потреби – тоді читач стає лояльним відвідувачем і регулярно заходить на блог.
Реєстрація (а потім необхідність введення логіну та пароля при кожному вході) по суті лише перешкоджає процесу вільного отримання інформації/спілкування/вирішення проблем відвідувача!
На моє глибоке переконання, читач може зареєструватися на вашому ресурсі (без різниці, блог це, чи будь-який інший портал) не завдяки, а всупереч своєму бажанню. І лише тому, що йому не вдалося знайти жодного іншого місця, де він зміг би отримати подібну інформацію без реєстрації.
Мені відомі кілька українських блогів, які до сих пір використовують реєстрацію для можливості коментування. Власне – це приклад того, як можна максимально ускладнити життя читачеві. Невже автори таких блогів справді думають, що читач зобов’язаний пам’ятати десятки облікових записів для різних ресурсів. І навіть якщо він використовує один і той же логін з паролем для всіх блогів – невже він зобов’язаний вводити його кожного разу, коли хоче прокоментувати певну новину.
Як на мене, реєстрація може бути виправданою тільки в тому випадку, коли людина стає повноцінною часткою спільноти і таким чином ідентифікує себе (різноманітні соціальні мережі, форуми тощо). Але аж ніяк не для того, щоб отримати доступ до статті у блозі чи залишити на ньому коментар.
Єдиний вид реєстрації, який мене не дратує – це реєстрація, яка дає доступ до реально цінної ексклюзивної інформації, яку неможливо отримати у жодному іншому місці. Але прикладів таких блогів в українському просторі мені поки що невідомо.
А ви використовуєте обов’язкову реєстрацію на своїх блогах?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)