Майже два роки ви читаєте статті про блоги та блогерів на „Українській блогосфері”. За цей час тут з’являлися найрізноманітніші публікації: починаючи від аналізу феномену блогінгу і закінчуючи монетизацію інтернет-проектів. Втім, про історію виникнення самих блогів я ще не писав…
Взагалі, чесно признаюся – я не дуже люблю історію. Зі шкільних років вона асоціюється у мене із зазубрюванням нікому не потрібних дат та персон – заняття, яке, навряд чи може видатися комусь приємним.
Історія блогів (як і будь-яка інша), на жаль, також не позбавлена „дат” та „персон”. Але, на відміну від історії України, чи, скажімо, світової історії, історія блогів дуже коротка. А тому від знайомства з нею можна навіть отримати задоволення. Принаймні, мені видається трохи нелогічним, а до певної міри – навіть несправедливим, що на „Українській блогосфері” досі не було ні слова про історію блогів. Тому сьогодні говоритимемо саме про неї…
Історія блогів
Джорн Баргер (Jorn Barger) По суті, сьогодні блоги знаходяться у підлітковому віці, оскільки самому термінові заледве виповнилося 11 років. Термін „веблог” був вперше вжитий Джорном Баргером (Jorn Barger) 17 грудня 1997-го року. Так він назвав перелік посилань, автоматично згенерованих сайтом Robot Wisdom, що „логував” всі інтернет-сторінки, на які заходив Джорн. Таким чином, перший блог був не чим іншим, ніж збірником посилань.
Коротка форма терміну „блог” (blog) була вперше вжита Пітером Мерхольцем (Peter Merholz), який жартома у сайдбарі власного інтернет-щоденника Peterme.com „роз’єднав” термін Джорна Баргера „weblog” на два слова „we blog”. Це трапилося у квітні чи травні 1999-го.
А вже через дуже короткий період Еван Вільямс (Evan Williams – один із засновників сервісу Blogger.com) використовував слово „блог” у двох значеннях – як іменник та дієслово. „To blog” – означало „вести блог”. Саме Еван, до речі, вперше використав слово блогер (blogger), маючи на увазі людину, яка є автором блога. Не дивно, що йому вдалося легко зареєструвати доволі рідкісний домен у зоні .com – blogger.com.
А далі кількість дрібних подій та персон, пов’язаних з блогами, почала зростати у геометричній прогресії. Тому, щоб не перетворити коротку і приємну історію блогів на „світову історію”, з безліччю дат та „важливих особистостей” я зупинюся на тому, що вже сказано. Додам лише, що по справжньому вибуховим і масовим блогінг став у 2003-му, коли на світ з’явилися такі блогерські платформи, як TypePad та WordPress.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)