Сьогоднішня тема дещо виходить за рамки того, про що я зазвичай пишу в рамках „Української блогосфери”. У більшості випадків я орієнтуюся на людей, які ще не мають власних ресурсів в інтернеті, і потенційний блог, який вони можливо колись відкриють буде першим їх починанням; а також для тих авторів, які вже ведуть власні тематичні блоги і переймаються їхнім розвитком, трансформацією та зростанням. Сьогодні мені захотілося написати для людей, які, можливо, вже давно і успішно працюють в інтернеті, але досі живуть в епоху Web 1.0 (чи навіть, як її дехто жартома називає – Web 0.0). Тож ця публікація для власників сайтів, які, можливо, навіть чули про блоги, але не знаходять вагомих причин, навіщо їм відкривати власні.
Отже, можна вигадати безліч причин, чому не варто відкривати блог, якщо у вас уже є сайт. Але жодна з них не буде по-справжньому вагомою. Люди, з якими мені доводилося спілкуватися на цю тему, стверджують, що у них немає часу на створення „свіжого” контенту на постійній основі; не вистачає ідей, про які можна було б писати у блозі і т. п.
Втім, саме блог може стати основним рушієм розвитку вашого сайту і посприяти зростанню його рейтингу та трафіку настільки – скільки не зможе забезпечити жодна SEO-кампанія.
Уявіть сайт, який займається продажем м’яких меблів. Зазвичай – це список товару, у кращому випадку підкріплений цінами (у гіршому – ціни вам доведеться шукати в окремому Excel-файлі або й взагалі – телефонувати у компанію), та контакти організації, в якій можна придбати весь цей товар. Додайте до цього сайту блог – і він зі звичайного інтернет-магазину перетвориться на повноцінний інтернет-ресурс, куди люди заходитимуть не тільки для того, щоб купити меблі, але й для того, щоб ознайомитися з корисною інформацією про ці меблі. Саме сюди приходитимуть потенційні клієнти, коли шукатимуть у Google описи різноманітних крісел, диванів, стільчиків і тому подібного. А тепер відгадайте, де вони здійснять покупку, коли приймуть рішення? Правильно! На ресурсі, якому довіряють і який асоціюється у них не лише з продажем меблів, але й з експертним підходом до цього товару.
Звісно, підвищення рівня компетентності в очах потенційних клієнтів – це лише одна з переваг ведення блога для вашого сайту (навіть якщо ви нічого не продаєте). Люди, які читають ваш блог, закономірно сприйматимуть вас, як експерта у сфері, про яку ви пишете.
Другою причиною можна назвати підвищення трафіку на сайт (як із пошукових механізмів, так і прямого). Зрештою, навіть якщо ви замовите SEO-оптимізацію у провідних експертів – результат їхньої роботи буде набагато відчутнішим, якщо на сайті є що оптимізувати. Я вже мовчу про різницю у ставленні пошуковиків до статичних і динамічних ресурсів.
Більше того, якщо картинки меблів навряд чи приваблюватимуть природні лінки на ваш сайт, то якісні експертні статті, в яких, наприклад, порівнюються різноманітні меблеві аксесуари, можуть і будуть обростати посиланнями.
Окрім того, якщо ваш сайт комерційний (займається продажем певної продукції), то регулярне ведення блога – чудовий спосіб створити базу лояльних клієнтів. Середньостатистичний користувач заходить на сайти інтернет-магазинів тільки тоді, коли хоче здійснити покупку. Втім, якщо ви зацікавите його викладеним у блозі матеріалом – він може стати постійним лояльним відвідувачем (і, як наслідок, клієнтом). Досягнути цього можливо тільки пропонуючи йому свіжу актуальну інформацію, яка цікавить не лише потенційних покупців, але всіх людей, які просто цікавляться товаром. Наприклад, мені зовсім необов’язково мати iPhone для того, щоб цікавитися ним. Але коли я вирішу таки придбати цей телефон – то швидш за все зроблю це в тому середовищі, якому довіряю. Саме таким середовищем повинен стати ваш блог.
Перечитав ще раз написане, і побачив, що стаття виходить орієнтована на інтернет-магазини. Насправді – це лише частково так. Принаймні, кожна із наведених вище переваг працюватиме і з іншими типами сайтів. Тому, якщо ви вже давно розмірковуєте про можливість створення власного блога в рамках сайту – не зволікайте. Переконаний, що результат вас порадує!
Але варто пам’ятати, якщо блог для вас – це всього лише „модна формальність”, на яку ви зможете виділити максимум годинку на тиждень – то краще навіть не починати… Розчаруєтесь…
За підтримки:
У нас можна смотреть фильмы онлайн бесплатно!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)