Сьогодні, спілкуючись в асьці з Андрієм Поданенком я дійшов до трішки несподіваного (хоча, якщо розібратися – досить логічного) висновку. Занадто багато людей приходять у блогінг заради прибутку. Мабуть, їхня мотивація звучить так: „Важкувато буде працювати щоденно по 8 годин у офісі і отримувати за це порівняно невисоку зарплату. А дай но я краще заведу блог, буду витрачати на нього годинку-дві на день і заробляти у кілька разів більше”.
На жаль, не вийде!
Більше того, як я вже писав колись, якщо єдина причина ведення блога для вас – це можливість заробити – краще відразу відмовитися від цієї ідеї. Тому що за місяць-два, які минуть, перш ніж ви розчаруєтесь у власному починанні, ви встигнете витратити 100-200 годин часу безпосередньо на дії, пов’язані з блогінгом. А це дуже багато! За цей час можна заробити реальні гроші, якщо взятися за просте розвантаження вагонів. Або, якщо розвантаження вагонів вам не імпонує – то передивитися ще раз всі серії „Доктора Хауса”.
Звісно, я трішки перебільшую. Блоги можуть заробляти і приносити прибуток своїм авторам. Але, по-перше на ранніх стадіях цей прибуток буде відносно невисоким (достатньо, щоб заплатити за хостинг чи випити каву з друзями, але не достатньо, щоб зняти квартиру в Києві чи повністю забезпечити всі свої повсякденні потреби). А по-друге, в довгостроковій перспективі стати джерелом прибутку блог зможе лише тоді, коли в нього вкладений реальний інтерес автора до тематики (а не тільки до грошей).
Тому, якщо ви ведете свій блог довше, ніж пів-року і при цьому ще не закинули цю справу – у вас є всі підстави сподіватися на матеріальну віддачу. Якщо, звісно, ви нормально ставитесь до ідеї, що блог може приносити прибуток.
При цьому варто пам’ятати про кілька речей:
- Абсолютна більшість блогів у світі – неприбуткові. Звісно, існують винятки. І звісно – ви навіть можете виявитись тим 1 зі 100 щасливчиків, якому таки вдасться створити високоприбутковий блог і ним забезпечити своє життя. Але чомусь, коли більшість блогерів читають цю фразу, вони неодмінно думають, що саме вони і є цим одним щасливчиком. Повірте – у 99% випадків це не так. Не вірите? Ще раз порахуйте відсотки!
- Наполегливість може звернути гори. Але повірте – звертати гори – це надзвичайно важко. Для того, щоб досягнути прибутку, порівнюваного із середньою зарплатнею у Києві, вам доведеться потратити у десятки разів більше енергії, ніж її ви будете витрачати на ту саму найману працю. Суть тут проста – якщо вам подобається блогінг в принципі – можна тратити і у 100 разів більше енергії і отримувати від цього кайф. Але якщо ви заводили блог тільки заради заробітку – тоді наймана праця вигідніша. Набагато вигідніша!
- Існує безліч інших причин, через які вигідно вести блог. Частину з них я описав у однойменній статті „Кому і навіщо потрібен блог”. Повірте, якщо гроші й потрапляють до цього переліку, то вони явно не знаходяться на першому місці. Навіть провідні світові блогери, які заробляють своїм „хобі” надзвичайно багато, майже ніколи не вимірюють успіх грішми. Для них це радше впливовість, можливість створення зв’язків, дружба, здатність підтримувати розмову, нові можливості тощо.
Втім, все сказане вище не означає, що ви не повинні по можливості комерціалізувати свій проект. Оскільки ви працюєте у найбільш вільній та демократичній сфері – то тут ви по суті нікому й нічого не повинні. Якщо хочете монетизувати – монетизуйте. Якщо ні – отримуйте насолоду від інших переваг ведення блога. Або взагалі закрийте його, якщо блог вам набрид. Головне – не впадайте у депресію, коли раптом зрозумієте, що для того, щоб стати мільйонером, краще купити нафтову свердловину, ніж завести блог.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Життя на заробіток від блога | Персональна сторінка - podarok | uk ()