• Дійсно, незважаючи на те, що текстовий редактор дозволяє працювати нелінійно, людина звикла оформлювати роздуми послідовно.

  Можливо навіть варто було б спробувати спеціально писати середину, потім кінець, потім між ними ще щось вставити, і так далі хаотично і природньо, слідуючи асоціаціям думки… Але це дуже незвично.

 • Ні, на такого душа поета витримати не змогла – “все-рівно”! Ганьба. “Здрастуй, папа”… Я би сказав “однак” чи “однаково”: “Якщо є ідея, та однак – не пишеться…”.

  Щодо суті допису. Це відомий психологічний феномен – writer’s block. Звідки він береться, читати мені не доводилося, але колись я намагався міркувати над його причинами, й мені видавалося, що то наслідок спроби “препарувати”, вислідити творчий процес. Десь саме тоді починає плішити (клинити) й ніби десь звідти й постає той таки блок. Але це спекуляції.

  І то лише один спосіб лікувати ту хворобу. Мені наприклад, допомогає складання плану. Тобто, замість того, щоби писати допис одразу начисто, робляться дуже коротенькі нотатки з кількох слів, які мають нагадати про найважливіщі речі, про які слід сказати в дописі. А потім вони можуть якось навіть непомітно для самого себе розвинутися в допис. Хоча подібність до вашої методи також наявна.

  Головне перескочити той якийсь психологічний бар’єр – який, принаймні часто, як не завжди, ховається десь на самому початку допису.

 • Дякую, виправив. Щось у мене негаразди з тим “все-рівно”. 🙂

 • Микола

  а дехто робить НАВПАКИ:
  пише лінійний текст, а потім перемішує контент – досягаючи таким чином деякої художньої “новизни”:)

 • Гарна ідея. Я так колись одну статтю писав, так результат мені сподобався 😉

 • просто захотілося сказати дякую за банальну істину.

  все ж таки варто це було почути спочатку тут, а не морочити собі голову “права – неправа”.

 • Справа в тому, що ідея під час написання статті обростає подробицями, може змінитися її „настрій“ і т. д. Тобто автор стає глибше розуміти тему, на яку він пише. А вступ узагальнює основну частину, готує читача до її сприйняття. На початку написання у автора може ще не бути чого узагальнювати. Так я пояснюю цей феномен.

  А ще, варто перенести цю ідею також на заголовок: придумувати його уже після написання тексту.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.