• О! зачепили тут дуже цікаву тему!

  Адже … навіть не знаю з чого почати.. розігнався з думкою про те “що багато хто думає що вміє писати, а насправді так пише, що й читати не хочеться” і тут же згадав…
  що краще хоч якось ніж ніяк! Адже нинішні люди (інтернет-юзери) дуже ліниві… вони навіть якщо й прочитають (раптом), то їм відписати коментар, а не дай боже й свою статтю написати.. то цілий подвиг!

  Сам стикався з цим не раз…

  Навіть сьогодні я участь брав в інтернет-дискусії прямо рубаючи правду-матку… без передмов))) дуже корисні поради! Мені сподобалось! І їх застосувати можна набагато ширше ніж в блогах!

  п.с. “Більше того, я навіть не впевнений, що ви читаєте це речення.” – хіхі! Не підловив!

 • Радий, що Ви знайшли щось корисне для себе. 🙂 Насправді більшість людей думають не “що вони вміють писати”, а навпаки, “що не вміють писати”. І це хибне твердження. Звісно, можливо їм не вдасться писати так, як провідні класики світової літератури, але логічно і послідовно викладати свої думки “на папері” зовсім не складно.

  Взагалі, дилема: “я не письменник, як же мені писати”, видається мені багато в чому надуманою. Всім нам по багато разів доводиться спілкуватися із собі подібними. Про щось їм розповідати, щось пояснювати… Що заважає робити те саме, спілкуючись із читачами. Якщо ви не знаєте, хто ваш адресат – вигадайте його. 🙂

  А далі – справа практики. Головне – зробити перший крок.

 • О, вже й відповідь є 🙂 Добре що я підписався на коменти ))))

  Я все ж скажу так. Звісно проблема “я не вмію писати, що мені робити” зі всіма її різновидами аж до “я встидаюсь показувати свою писанину людям” має місце.. і вона таки актуальна.

  І взагалі проблема контенту, залучення до дискусії активних учасників досі стоїть гостро. Стільки факторів. Але основний – люди жахливо ліниві. Їм і два рядки важко написати.

  Але я не помилився, коли казав про людей які думають що вміють писати. Я перепрошую, але срати беззмістовною писаниною випускаючи її з періодичністю в 10 хв то ще не хист автора. Так само як і завертати і перенасичувати свою писанину розумними словами!

  А ще я Вам по секрету скажу, що стинкувся якраз на днях на укр.спільноті з прикладом людини яка робить абсолютно всупереч пункту 6 цієї статті, і ще 1 і 3 попутно. Пише мало не стилем науквох статей. То нецікаво читати.

 • “Вони все-рівно”… Рррррррррр. Ярославе, я мене душа ніжна, поетична. А ви мені всі її фібри цілком розстроюєте. Це ж неможливо читати! 🙂

  По суті. Я пишу якраз реферативно, як ви кажете. Тобто, порушую всі шість наведених вами пунктів як не водночас, то бодай поодинці. Чи це становить таку вже проблему? Та заледве. То особистий стиль автора. Також чогось та важить.

  Хоча як загальне правило, ті поради може й непогані, і навіть добрі, правильні. Та на все свій час, і инколи час порушувати ті правила також. На жаль, це складний світ.

 • Почитав Дмитра…
  Шокований…

 • “Все-рівно” замінив. 🙂 Все таки звичка бере своє – потрібно перевчатися.

  По-темі: якщо реферативність – це дійсно “особливий стиль автора” – тоді нічого поганого в цьому немає. Головне, щоб автори не виправдовували банальну нудність “авторським стилем”. Вас це не стосується – я говорю в загальному. Пам’ятаю, як у школі, після того, як ми дізналися про “авторські знаки” кожен учень прагнув виправдати пунктуаційні помилки у контрольних творах “авторськими знаками”. 🙂 Так і тут.

  А взагалі – читач всьому критерій. Якщо ваші статті читають, коментують і повертаються до вашого блога знову і знову – значить все із вашим стилем гаразд.

 • Манкурт

  Прочитав Ваш текст і вирішив спробувати сформулювати щось подібне.
  Якщо ти пишеш хєрню, тебе будуть читати виключно ідіоти, тому перша заповідь – пиши компетентно, бовдурів і без тебе вистачає.
  Пиши коротко, бо тебе звати не Лев Толстой, Іван Франко чи Стівен Кінг. Вклався в три абзаци – молодець. В два – талант. Вдалося в один, під яким є хоча б сотня коментарів – піди на базар і поцікався у продавців лаврового листя, за скільки вони тобі сплетуть віночок.
  Не бійся вживати “я”, якщо вважаєш, що твоя особистість цікава комусь, окрім мами і дівчини, яка, щоправда, кинула тебе на минулому тижні.
  Ніколи не пиши всього – дай читачу додумати самому. А якщо він “не доганяє” – нехай йде геть, тобі таких френдів не треба.
  І буде тобі блогерське щастя. 🙂

 • жорстоко і певною мірою правдиво…


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.