• Я чомусь схиляюсь до думки, що якщо ви ще не придумали на яку тему , але вже дуже хочете мати блог, то теж не дуже хороший варінт для початку. Тобто довічне спірне питання, що було перше курка чи яйце?

  Як на мене курка є носієм ідеї існування курятини, а яйце це тільки засіб існування курятини, так само і з блогом, має бути ідея як сама ідея, а блог вже як засіб цю ідею підтримувати розвивати і т.д. Тоді і мотивації більше.

  Тобто, якщо ви хочете мати блог навіть на тематику “все що бачу”, це вже є гідна ідея для починнаня блогу. Але якщо ви хочете мати блог, заради того щоб його мати то толку буде нуль.

 • Dyak, підтримую. Якщо виникає питання “про що писати?” – найкраще не писати взагалі. Бо коли є про що писати – тоді й справді цікаво і писати, і читати, і стимули та мотивація самі собою з’являються, виходячи вже зі справи, якою займаєся і про яку пишеш. Набагато цікавіше прочитати, що по темі написали 1000 блогерів, які так чи інакше цю тему зачепили у справі, ніж читати 1000 вимучених дописів, написаних лише тому, що “тематичний блог”. Блогосфера сильна не “професіоналами”, а можливістю дізнатися думку багатьох. Там же знаходяться і соціальні мережі. А з огляду на запропонований метод “зваженого вибору тематики” (ти й справді декілька місяців думав, про що писати?) і виходять ті самі згадані “численні блоги про нерухомість, автомобілі, ринки форекс і т. п.” (к) Чи звідки вони раптом беруться? Чому “Алло, гараж!” має аудиторію, а “один з числених блогів про автомобілі” – ні? Може проблема таки не у тематиці? 😉

 • Якщо вибір теми зводиться до: “Я ні про що не хочу писати, але хочу блог, тому зараз виберу те, що найвигідніше/найприбутковіше/най….” – тоді дійсно краще утриматися від ведення блога. Я ж радше говорю про тих людей, перед якими постає інша дилема: писати про те, що дійсно глибоко цікаво для них особисто, чи про те, що потенційно більш затребувано у блогосфері.

  Словом, йдеться не про те, що потрібно за будь-який кошт знайти тематику, якщо такої немає ні у вашому серці, ні в думках, а про те, щоб не схибити і не почати вести блог про автомобілі, якщо вас цікавить класична музика і художнє мистецтво.

  До речі, знаю кілька випадків, коли та сама дилема стосувалася мови. Люди щиро вагалися, розпочинати блог українською (менш вигідною з точки зору аудиторії, але ближчою для них особисто) чи російською/англійською.

 • а можна запитання?

  а як ви дивитеся на двомовний блог?

 • Позитивно. Знаю кілька хороших блогів, де частина статей написано однією мовою, а частина – іншою. Якщо ж говорити про повністю двомовний блог (всі статті перекладені двома мовами) – то це надзвичайно складно. Знаю кілька спроб зробити такий блог, але з успішними не стикався. В першу чергу через надзвичайну складність підтримки такого проекту (хіба що перекладачів будете наймати).

 • Pingback: #UKRTWEET - "перша" твітер конференція. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-12-23 | #ukrtweet | 702 | uk()

 • Писати лише на прибутнову тематику без зацікавленості у темі – дуже важка (та й чи потрібна?) штука! Погоджуюсь з Ярославом.

  Особисто я, працюючи над блоґом близької мені тематики, також інколи потребую перепочинку на декілька днів, аби “зарядити батарейки”. Якби робив те, що не подобається, то мої “батарейки” не встигли б заряджатися.

 • ODP

  Natalya: а як ви дивитеся на двомовний блог?
  jarofed: Позитивно. Знаю кілька хороших блогів, де частина статей написано однією мовою, а частина – іншою. Якщо ж говорити про повністю двомовний блог (всі статті перекладені двома мовами) – то це надзвичайно складно. Знаю кілька спроб зробити такий блог, але з успішними не стикався. В першу чергу через надзвичайну складність підтримки такого проекту (хіба що перекладачів будете наймати).

  ODP: Выскажу своё откровенное личное мнение: “двомовние” (имеются в виду те, где информация публикуется автором ОДНОВРЕМЕННО на двух языках) блоги (сайты, порталы) – это дурость несусветная и проявление элементарного хамства, а также неуважения к посетителям такого сайта (блога).

  Это не относится к сайтам (блогам), в которых их языковые версии выделены в качестве самостоятельных, с соответствующими гиперссылками на соответствующие страницы (разделы) этого сайта.

 • Блог потрібно створювати обов’язково на тему, про яку ти добре знаєш, нехай вузькопрофільним, але профосіоналом у вибраній темі, тільки тоді можна говорити про користь такого блогу і відповідно про заробіток на ньому.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.