З кожним днем створити блог стає все простіше. Сьогодні це не вимагає ані якихось спеціалізованих технічних знань, ані великих капіталовкладень. Навіть якщо ви вирішите не розмінюватися на блогосервіси, а відразу створювати автономний блог на власному хостингу – всю необхідну інформацію можна отримати в інтернеті і за кілька годин розібратися в основах. На „Українській блогосфері” створено спеціальний розділ, в якому зібрана вся початкова інформація про створення автономного блога.
Втім, перед блогером-початківцем зазвичай виникає інша дилема, яка мало стосується технічного аспекту – це виправданість тематики блога. Чи іншими словами – вибір теми, про яку ви будете писати.
Тут є ризик схилитися до крайнощів:
- або почати вести блог на нецікаву але перспективну (з грошової, аудиторної чи якої-завгодно точки зору) тематику. Приклад: численні блоги про нерухомість, автомобілі, ринки форекс і т. п.;
- або взагалі відмовитися від будь-якої теми, віддавшись принципу: „що бачу, про те й співаю”.
Другий підхід, до речі, в залежності від яскравості авторської індивідуальності, має більше шансів на „виживання” і при вдалому збігові обставин, здатен бути доволі успішним. Але мені завжди був ближчим тематичний блогінг. В першу чергу тому, що обираючи тему для свого ресурсу, ви тим самим окреслюєте його цільову аудиторію, а значить – гарантуєте те, що ваш блог хоча б хтось читатиме. При достатній наполегливості і готовності працювати, звісно!
Тому основний крок після рішення вести блог – це вибір його теми. А ідеальна тема – не та, яка видається вам прибутковою або грошовитою, а та, до якої ви відчуваєте реальний непідробний інтерес. Ви можете писати практично про що завгодно: про колекціонування метеликів, створення програм у Visual Basic, вело-подорожі Україною – головне, щоб тема дійсно глибоко вас хвилювала. І тоді існує чимала ймовірність, що ваш блог збере навколо себе однодумців і перетвориться на якісний майданчик обміну ідеями, досвідом та відкриттями.
Вибір теми для блога насправді тільки видається простою справою. Коли доходить до практики – дати відповідь на те, що цікавить та захоплює вас найбільше, зазвичай зовсім не просто. „Українська блогосфера” (хоча хтось, можливо, і скаже, що це банальний “блог про блоги”) народилася з кількохмісячних роздумів над тематикою. Тому що без реального інтересу до своєї справи неможливо вести блог довше кількох місяців. Просто не вистачить терпіння.
На перших порах можна мотивуватися зростанням аудиторії та збільшенням показників на різноманітних лічильниках. Але через деякий час ця мотивація виявиться заслабкою. Тим більше, що практично будь-який блог переживає як зростання, так і падіння. А тому в якийсь день ваш лічильник може зупинитися або навіть поповзти вниз. І якщо у вас немає більш серйозних причин для ведення блога, ніж розмір його аудиторії, тоді, найімовірніше, на цьому все й закінчиться.
Так само і прибуток від блогінгу, хоч і є хорошим стимулом і винагородою авторові, та все ж навряд чи може слугувати причиною існування блога, як такого. Якщо ж окрім грошової – у вас немає жодної іншої мотивації для ведення блога – краще навіть не починати.
Словом, якщо ви задумалися про відкриття блога – витратьте трохи часу на пошук цікавої теми. Такої, яка дійсно вас цікавить і не набридне через місяць. Тоді є всі шанси, що українська блогосфера поповниться ще одним якісним блогом.
Завітайте на Блог Сергія Терепищого: потіште себе ідеями та інформацією для розвитку.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:#UKRTWEET - "перша" твітер конференція. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-12-23 | #ukrtweet | 702 | uk ()