• G3D

  Всі хто не мав ніякої мотивація для ведення блоґу — згинули.
  Воно й на краще, як на мене =)

 • спірно!

 • G3D

  Спірно, що краще чи спірно що перестає бути інструментом?) а то ти як сказав так і відрубав 😉

 • згідна з G3D щодо загибелі блогів без мотивації. все ж таки цікаво коли українсько-російський блогінг підросте до цього.

 • якщо зростає вікова категорія блоґґерів, читати буде цікавіше, а інформація буде якіснішою ніж звичайні підліткові соплі та слюні.

 • 2G3D
  спірно – це коментар до статті.
  Якщо я коментую чийсь текст в коментарі – як правило пишу 2%USERNAME%

 • Pingback: Блоги перестают быть инструментом толпы « Web-help()

 • Блог, це потужний інструмент для реклами. В мене, наприклад, як сателіт інтернет-магазину. Завітав сюди, шукаючи якусь інфо по Вордпресу на українській. Автору респект.

 • Мене не лякає зменшення кількості блогів, в деякій мірі це корисно, погоджуюсь. Мене лякає масове створення “сеошниками” сайтів для пошукових систем, сателітів. Де виставляється неоригінальний контент, перероблений та найгірше – крадений. Думаю найближчі два роки в блогосфері (зокрема рос\укр) ми будемо спостерігати масові копіювання блогів.

 • Блоги й були цікаві виключно як інструмент натовпу. Так само як сьогодні цікавий і модний – твітер. Без натовпу, “за підтримки” лише купки “професійних гіків”… Що, власне, заважало “професійним блогерам” успішно створювати “корисний контент” і “бути успішними” раніше, у “доблогову епоху”? А нічого. І що? І все одно нічого. Люди, які були цікаві “поза межами блогу” – вони були цікаві і “до блогів” і знаходили можливість “створювати корисний контент” і ним ділитися. Від появи надто доступного інструменту та ідеології – блог, нагадаю, просто щоденник: послідновність записів, відсортована за датами – нічого не змінилося, бо більше цікавих “поза межами блогу” людей аж ніяк не стало. Описана тенденція розчарування натовпу та зменшення популярності блогів це чудово ілюструє. Дива не сталося – дивно, еге ж? 🙂

 • Давайте подивимось на це в іншій площині. Що краще — вести блог чи «спілкуватись» у твітері або вконтакті — мислити простими думками, що вміщуються в сотню символів, знаходити друзів в середовищі, веселому й дружньому, але з легким відтінком затхлості, як у служби знайомств?

  Не думаю, що блогерство перестане бути масовим. Блог — занадто проста, логічна й зрозуміла структура, щоб її можна було проігнорувати. Слово, кинуте у блозі, має більшу вагу, ніж на форумі чи в соціальній мережі.

  Не вірю я і в «блогерський професіоналізм». Це означало б злиття блогерства та журналістики — але хіба журналісти не бувають необ’єктивними, а часом і погано обізнаними з матеріалом, про який пишуть? Просто існує певна соціальна формація, відносно закрита від випадкових людей, існує публіцистичний стиль мови, журналістська освіта, прес-конференції, інтерв’ю та ін. Фішка ж блогерства якраз і полягає в тому, що блогером може стати кожен (теоретично), та й вимоги до себе блогер ставить набагато нижчі. А отже, значимість блогів лишатиметься меншою, ніж значимість офіційних новин чи навіть глянцевих журналів. Просто через те, що зробити блог набагато легше, ніж заснувати газету, журнал чи телеканал.

  Комерційність сама по собі робить друкований матеріал більш якісним? Найприбутковішими блогами сьогодні є різноманітні сплоги та сателіти, а толку з них…

 • Python, ти трішки згущуєш барви. Ніхто не говорить, що блогерами будуть ставати тільки після спеціалізованого навчання у виші. Втім, загальна тенденція відстежується доволі однозначно. Ті, хто вели блоги щоб написати “сьогодні я слухав таку-то музичку”, або “на обід хавав смачні котлети” перейшли до інших інструментів (соцмережі, рідше – твіттер). А блогами все більше займаються ті, хто знає, навіщо це їм потрібно. Хоча, звісно, є винятки.

  “Найприбутковішими блогами сьогодні є різноманітні сплоги та сателіти” – а ось це не правда!

 • Для мене блог це також підтримка інших моїх проектів.

 • Pingback: Новорічне: Вітання, підсумки та плани! | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.