Я з великою осторогою ставлюся до будь-яких інтернет-починань, які претендують на звання „just another social network”, особливо, якщо вони з’явилися пізніше, ніж Фейсбук. На моє переконання, практично будь-яка новостворена соцмережа приречена на загибель, якщо у ній немає чітко визначеної, цінної для користувача особливості. Конкуренція занадто велика, а користувачі мають тенденцію „кучкуватися” там, де вже зібралися їхні друзі.
Саме тому, новина про те, що уанет поповнився ще одним проектом в жанрі „соціальна мережа” під назвою „Особистість” спершу був сприйнятий мною доволі скептично. Втім, оскільки історія все-таки знає кілька випадків успішного розвитку подібних проектів (взяти хоча б LinkedIn) – я взяв на себе сміливість трішки побраузити „Особистістю” і навіть зареєструватися там.
В чому ж особливість „Особистості”?
Як стверджують автори соціальної мережі, їхня мета: зблизити людей, як задають важливі запитання і тих людей, які знають відповіді на них. Кредо спільноти звучить так: „Щоб стати особистістю – спілкуйся з особистістю”. Втішна новина! Значить, є сподівання, що нас не чекає черговий клон „Однокласників” з тисячами тон нікому нецікавих фотографій та можливістю віддавати гроші за нікому непотрібні віртуальні подарунки.
Якщо ж піти глибше – стає очевидно, що структура спільноти доволі суттєво відрізняється від традиційної соціальної мережі. По-суті – це щось середнє між соцмережею та блогом. Адже кожен учасник може поділитися власними думками щодо того чи іншого предмету обговорення у вигляді статті. Навіть головна сторінка проекту оформлена таким чином, що відвідувач бачить найактивніших (найвищих за рейтингом) користувачів спільноти, а також стрічку статей, написаних користувачами. Що ж, концепція оформлення повністю відповідає ідеї – на перше місце виносяться не фото чи особиста інформація користувачів, а їхні думки, викладені у статтях.
Приємно й те, що, хоча проектові не виповнилося навіть місяця, активність у спільноті доволі висока. Статті оновлюються регулярно і люди дійсно хочуть ділитися своїми думками, знаннями, досвідом. Можливо, їм набридло отуплююче існування у попсових соцмережах на зразок „вКонтактє”, де все спілкування часто обмежується малюнками „на стіні” та короткими повідомленнями: „А-а-а-а. Пупсічек! С дньом раждєнія тєбя!”
Загальне враження від ідейної складової нового проекту – доволі позитивне. Втім, не обійшлося тут і без деяких недоліків, які стосуються, в першу чергу, технічних аспектів. Передусім – це якийсь незрозумілий „двигун” сайту. Відверто кажучи, я, як і більшість інших користувачів інтернету, люблю самостійно контролювати, що і в якому вікні відкриватиметься. Тут же посилання працюють якимось не зовсім зрозумілим чином. Враження таке, що живемо не в епоху Web 2.0.
Ну і звісно ж – мова! Приємно, що вона українська. Прикро, що трапляються помилки: моя „улюблена” проблема „кращого і найкращого” в назві „кращі статті”; русизми на зразок: „негативно скажуться на репутації” і т. п.
Втім, переконаний, технічні проблеми можна пояснити дуже юним віком проекту і з часом всі вони будуть вирішені. Сподіватимемося, що автори не покинуть займатися розвитком мережі через місяць або два і ми станемо свідками становлення спільноти, в середині якої справді народжуються особистості. А поки-що, запрошую і вас ознайомитися з новим проектом.
Огляд розміщено на правах реклами
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)